2013 Tampa Bay Sun Bowl
12/28/2013 - 12/31/2013
Boys U15 U15
Boys - Copper Tournament
 
 Boys U15 U15
Flight Ranking Value: 425
Bracket A
Saturday, December 28, 2013
WEST FLORIDA FLAMES 98 BOYS PREMIER 0     FLORIDA EXCEL UNITED SELECT 3
LAKE COUNTY SOCCER U15 GOSA BOCA JUNIORS 11     CHARGERS SC CLW B98-99 ELITE 0
Sunday, December 29, 2013
WEST FLORIDA FLAMES 98 BOYS PREMIER 0     CHARGERS SC CLW B98-99 ELITE 3
LAKE COUNTY SOCCER U15 GOSA BOCA JUNIORS 5     FLORIDA EXCEL UNITED SELECT 1
Monday, December 30, 2013
WEST FLORIDA FLAMES 98 BOYS PREMIER 0     LAKE COUNTY SOCCER U15 GOSA BOCA JUNIORS 3
CHARGERS SC CLW B98-99 ELITE 1     FLORIDA EXCEL UNITED SELECT 4
Tuesday, December 31, 2013
LAKE COUNTY SOCCER U15 GOSA BOCA JUNIORS 4     C3BRS BRADEN RIVER SC 98 RAGE MAROON 1
WEST FLORIDA FLAMES 98 BOYS NPL 3     FLORIDA EXCEL UNITED SELECT 0
LAKE COUNTY SOCCER U15 GOSA BOCA JUNIORS 1     WEST FLORIDA FLAMES 98 BOYS NPL 2
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: LAKE COUNTY SOCCER U15 GOSA BOCA JUNIORS (FL)  3300919
 2: FLORIDA EXCEL UNITED SELECT (FL)  3201746
 3: CHARGERS SC CLW B98-99 ELITE (FL)  3102463
 4: WEST FLORIDA FLAMES 98 BOYS PREMIER (FL)  3003090

Bracket B
Saturday, December 28, 2013
ACADEMY CANADIENNE PROSPECTIVE ACP UNITED 0     PINELLAS COUNTY UNITED SC 98/99 1
PLANT CITY FC 98-99 BOYS PCFC PREMIER 0     WEST FLORIDA FLAMES 98 BOYS NPL 5
Sunday, December 29, 2013
ACADEMY CANADIENNE PROSPECTIVE ACP UNITED 1     WEST FLORIDA FLAMES 98 BOYS NPL 1
PLANT CITY FC 98-99 BOYS PCFC PREMIER 1     PINELLAS COUNTY UNITED SC 98/99 2
Monday, December 30, 2013
ACADEMY CANADIENNE PROSPECTIVE ACP UNITED 3     PLANT CITY FC 98-99 BOYS PCFC PREMIER 1
WEST FLORIDA FLAMES 98 BOYS NPL 3     PINELLAS COUNTY UNITED SC 98/99 1
Tuesday, December 31, 2013
WEST FLORIDA FLAMES 98 BOYS NPL 3     FLORIDA EXCEL UNITED SELECT 0
LAKE COUNTY SOCCER U15 GOSA BOCA JUNIORS 1     WEST FLORIDA FLAMES 98 BOYS NPL 2
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: WEST FLORIDA FLAMES 98 BOYS NPL (FL)  3210727
 2: PINELLAS COUNTY UNITED SC 98/99 (FL)  3201446
 3: ACADEMY CANADIENNE PROSPECTIVE ACP UNITED (CND)  3111434
 4: PLANT CITY FC 98-99 BOYS PCFC PREMIER (FL)  3003280

Bracket C
Saturday, December 28, 2013
UNITED 1996 FC UNITED 99 INTERNATIONAL 5     WEST FLORIDA FLAMES 98 BOYS ELITE 0
HOUSTON DYNAMO TAMPA 98/99B ORANGE 0     C3BRS BRADEN RIVER SC 98 RAGE MAROON 5
Sunday, December 29, 2013
UNITED 1996 FC UNITED 99 INTERNATIONAL 0     C3BRS BRADEN RIVER SC 98 RAGE MAROON 3
HOUSTON DYNAMO TAMPA 98/99B ORANGE 3     WEST FLORIDA FLAMES 98 BOYS ELITE 3
Monday, December 30, 2013
UNITED 1996 FC UNITED 99 INTERNATIONAL 1     HOUSTON DYNAMO TAMPA 98/99B ORANGE 1
C3BRS BRADEN RIVER SC 98 RAGE MAROON 6     WEST FLORIDA FLAMES 98 BOYS ELITE 0
Tuesday, December 31, 2013
LAKE COUNTY SOCCER U15 GOSA BOCA JUNIORS 4     C3BRS BRADEN RIVER SC 98 RAGE MAROON 1
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: C3BRS BRADEN RIVER SC 98 RAGE MAROON (FL)  3300909
 2: UNITED 1996 FC UNITED 99 INTERNATIONAL (KY)  3111444
 3: HOUSTON DYNAMO TAMPA 98/99B ORANGE (FL)  3021472
 4: WEST FLORIDA FLAMES 98 BOYS ELITE (FL)  3012391

Event Information
Event ID# 33992
Director
 Mike Mciver
Location
 Brandon, FL 33511
Tournament Level
Boys Category
 Copper Tournament
Statistics
Game Records 72
Boys Flights 7
Girls Flights 0
Total Teams 43
In State Teams 31 (72%)
In Region Teams 37 (86%)
Foreign Teams 3 (7%)
Tournament Events
Event Date
  12/28/2013  
  12/28/2012  
  12/27/2010  
  12/27/2009  
  12/27/2008  
  12/27/2007  
  12/27/2006  
  12/27/2006  
  11/27/2004