FYSA 2014 Region C Cup
2/8/2014 - 3/16/2014
Boys U12 12 Boys Div 2
Boys - Copper Tournament
 
 Boys U12 12 Boys Div 2
Flight Ranking Value: 375
Bracket A
C1FCT FC TAMPA EAGLES U12 (FL)
C2AZY PINELLAS COUNTY UNITED SC 01/02 (FL)
C3EYS ENGLEWOOD YOUTH BOYS 01-02 (FL)
C4RYS RIDGE YOUTH SC C4RYSC B01/02 RED (FL)
Bracket B
C5SCP SAN CARLOS PARK SCORPION SC SCP U12 WHITE (FL)
C6WCA WCSC 01 BOYS FLAMES WHITE (FL)
C1TBU TAMPA BAY UNITED NORTH BLUE BOYS 01 (FL)
C2DUN DUNEDIN STIRLING SC DUN041 (FL)
Bracket C
C3MYS MANATEE AREA YSA MANATEE MAGIC U-12 BOYS (FL)
C4SRS HEARTLAND SC HSC AVENGERS (FL)
C5SCP SAN CARLOS PARK SCORPION SC SCP U12 BLACK (FL)
C6HYS FLORIDA COAST FUTBOL 01/02 STRIKERS BLUE A (FL)
Bracket D
C1VSC HOUSTON DYNAMO TAMPA 01/02B ORANGE (FL)
C2SYA SEMINOLE SANTOS U12 BOYS SANTOS (FL)
C3BRS BRADEN RIVER SC 01 RAGE WHITE (FL)
C4RSA LAKE WALES LWSC BOYS FURY 01/02 (FL)
Bracket E
C5NFM NORTH FORT MYERS SC FL KNIGHTS 01/02 RED (FL)
C6FHS FIRST HERNANDO YSC HERNANDO HEAT 01/02 BOYS (FL)
C1TBU TAMPA BAY UNITED SOUTH BLUE BOYS 01 (FL)
C2CSC CHARGERS SC LWR B01-02 RED (FL)
Bracket F
C3SUS FC SARASOTA 01/02 BOYS BLUE (FL)
C4LFC LAKELAND FUTBOL 01/02 BOYS WHITE (FL)
C5NYS FLORIDA FIRE JUNIORS 01-02 BOYS WHITE (FL)
C6CUS CITRUS UNITED CITRUS UNITED (FL)
Bracket G
C1TBU TAMPA BAY UNITED NORTH WHITE BOYS 01 (FL)
C2WFF WEST FLORIDA FLAMES E 01 BOYS CLUB (FL)
C3CSF CHARLOTTE COUNTY SOCCER FEDERATION U-12 BOYS CHARLOTTE PREMIER (FL)
C5CCS CAPE CORAL SA 01/02 CYCLONE BOYS BLUE (FL)
Bracket H
C5NYS FLORIDA FIRE JUNIORS 01-02 BOYS RED (FL)
C6CPU GREATER TAMPA BAY FC GTBFC U12 BOYS (FL)
C1FHY FISHHAWK SC 01/02 SILVER (FL)
C2CSC CHARGERS SC CLW B01-02 RED (FL)
Bracket I
C4PRS BARTOW SC ADAMS (FL)
C1FHY FISHHAWK SC 01/02 WHITE (FL)
C2WFF WEST FLORIDA FLAMES W 01 BOYS CLUB (FL)
C5LCS LEE COUNTY STRIKERS 01 BOYS (FL)
Bracket A
Saturday, February 08, 2014
C1FCT FC TAMPA EAGLES U12 1     C4RYS RIDGE YOUTH SC C4RYSC B01/02 RED 2
C2AZY PINELLAS COUNTY UNITED SC 01/02 0     C3EYS ENGLEWOOD YOUTH BOYS 01-02 6
C1FCT FC TAMPA EAGLES U12 2     C3EYS ENGLEWOOD YOUTH BOYS 01-02 3
C2AZY PINELLAS COUNTY UNITED SC 01/02 1     C4RYS RIDGE YOUTH SC C4RYSC B01/02 RED 2
Sunday, February 09, 2014
C1FCT FC TAMPA EAGLES U12 6     C2AZY PINELLAS COUNTY UNITED SC 01/02 0
C3EYS ENGLEWOOD YOUTH BOYS 01-02 1     C4RYS RIDGE YOUTH SC C4RYSC B01/02 RED 2
Saturday, March 08, 2014
C5SCP SAN CARLOS PARK SCORPION SC SCP U12 WHITE 1     C3EYS ENGLEWOOD YOUTH BOYS 01-02 2
C4RYS RIDGE YOUTH SC C4RYSC B01/02 RED 2     C1VSC HOUSTON DYNAMO TAMPA 01/02B ORANGE 3
Sunday, March 09, 2014
C5NYS FLORIDA FIRE JUNIORS 01-02 BOYS RED 5     C3EYS ENGLEWOOD YOUTH BOYS 01-02 2
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: C4RYS RIDGE YOUTH SC C4RYSC B01/02 RED (FL)  3300639
 2: C3EYS ENGLEWOOD YOUTH BOYS 01-02 (FL)  3201846
 3: C1FCT FC TAMPA EAGLES U12 (FL)  3102753
 4: C2AZY PINELLAS COUNTY UNITED SC 01/02 (FL)  30031100

Bracket B
Saturday, February 08, 2014
C5SCP SAN CARLOS PARK SCORPION SC SCP U12 WHITE 6     C2DUN DUNEDIN STIRLING SC DUN041 0
C6WCA WCSC 01 BOYS FLAMES WHITE 2     C1TBU TAMPA BAY UNITED NORTH BLUE BOYS 01 1
C5SCP SAN CARLOS PARK SCORPION SC SCP U12 WHITE 3     C1TBU TAMPA BAY UNITED NORTH BLUE BOYS 01 2
C6WCA WCSC 01 BOYS FLAMES WHITE 1     C2DUN DUNEDIN STIRLING SC DUN041 0
Sunday, February 09, 2014
C5SCP SAN CARLOS PARK SCORPION SC SCP U12 WHITE 4     C6WCA WCSC 01 BOYS FLAMES WHITE 0
C1TBU TAMPA BAY UNITED NORTH BLUE BOYS 01 3     C2DUN DUNEDIN STIRLING SC DUN041 1
Saturday, March 08, 2014
C5SCP SAN CARLOS PARK SCORPION SC SCP U12 WHITE 1     C3EYS ENGLEWOOD YOUTH BOYS 01-02 2
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: C5SCP SAN CARLOS PARK SCORPION SC SCP U12 WHITE (FL)  33001129
 2: C6WCA WCSC 01 BOYS FLAMES WHITE (FL)  3201356
 3: C1TBU TAMPA BAY UNITED NORTH BLUE BOYS 01 (FL)  3102663
 4: C2DUN DUNEDIN STIRLING SC DUN041 (FL)  3003180

Bracket C
Saturday, February 08, 2014
C3MYS MANATEE AREA YSA MANATEE MAGIC U-12 BOYS 5     C6HYS FLORIDA COAST FUTBOL 01/02 STRIKERS BLUE A 0
C4SRS HEARTLAND SC HSC AVENGERS 1     C5SCP SAN CARLOS PARK SCORPION SC SCP U12 BLACK 2
C3MYS MANATEE AREA YSA MANATEE MAGIC U-12 BOYS 0     C5SCP SAN CARLOS PARK SCORPION SC SCP U12 BLACK 1
C4SRS HEARTLAND SC HSC AVENGERS 1     C6HYS FLORIDA COAST FUTBOL 01/02 STRIKERS BLUE A 2
Sunday, February 09, 2014
C3MYS MANATEE AREA YSA MANATEE MAGIC U-12 BOYS 4     C4SRS HEARTLAND SC HSC AVENGERS 1
C5SCP SAN CARLOS PARK SCORPION SC SCP U12 BLACK 2     C6HYS FLORIDA COAST FUTBOL 01/02 STRIKERS BLUE A 0
Saturday, March 08, 2014
C5SCP SAN CARLOS PARK SCORPION SC SCP U12 BLACK 3     C2CSC CHARGERS SC CLW B01-02 RED 0
C1FHY FISHHAWK SC 01/02 WHITE 2     C3MYS MANATEE AREA YSA MANATEE MAGIC U-12 BOYS 1
Sunday, March 09, 2014
C5SCP SAN CARLOS PARK SCORPION SC SCP U12 BLACK 0     C2SYA SEMINOLE SANTOS U12 BOYS SANTOS 2
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: C5SCP SAN CARLOS PARK SCORPION SC SCP U12 BLACK (FL)  3300519
 2: C3MYS MANATEE AREA YSA MANATEE MAGIC U-12 BOYS (FL)  3201826
 3: C6HYS FLORIDA COAST FUTBOL 01/02 STRIKERS BLUE A (FL)  3102273
 4: C4SRS HEARTLAND SC HSC AVENGERS (FL)  3003380

Bracket D
Saturday, February 08, 2014
C1VSC HOUSTON DYNAMO TAMPA 01/02B ORANGE 2     C4RSA LAKE WALES LWSC BOYS FURY 01/02 2
C2SYA SEMINOLE SANTOS U12 BOYS SANTOS 2     C3BRS BRADEN RIVER SC 01 RAGE WHITE 0
C1VSC HOUSTON DYNAMO TAMPA 01/02B ORANGE 2     C3BRS BRADEN RIVER SC 01 RAGE WHITE 1
C2SYA SEMINOLE SANTOS U12 BOYS SANTOS 4     C4RSA LAKE WALES LWSC BOYS FURY 01/02 1
Sunday, February 09, 2014
C1VSC HOUSTON DYNAMO TAMPA 01/02B ORANGE 1     C2SYA SEMINOLE SANTOS U12 BOYS SANTOS 0
C3BRS BRADEN RIVER SC 01 RAGE WHITE 0     C4RSA LAKE WALES LWSC BOYS FURY 01/02 1
Saturday, March 08, 2014
C3SUS FC SARASOTA 01/02 BOYS BLUE 1     C2SYA SEMINOLE SANTOS U12 BOYS SANTOS 3
C4RYS RIDGE YOUTH SC C4RYSC B01/02 RED 2     C1VSC HOUSTON DYNAMO TAMPA 01/02B ORANGE 3
Sunday, March 09, 2014
C5SCP SAN CARLOS PARK SCORPION SC SCP U12 BLACK 0     C2SYA SEMINOLE SANTOS U12 BOYS SANTOS 2
C1FHY FISHHAWK SC 01/02 WHITE 1     C1VSC HOUSTON DYNAMO TAMPA 01/02B ORANGE 4
Saturday, March 15, 2014
C6FHS FIRST HERNANDO YSC HERNANDO HEAT 01/02 BOYS 1     C2SYA SEMINOLE SANTOS U12 BOYS SANTOS 0
C5NYS FLORIDA FIRE JUNIORS 01-02 BOYS RED 1     C1VSC HOUSTON DYNAMO TAMPA 01/02B ORANGE 2
Sunday, March 16, 2014
C6FHS FIRST HERNANDO YSC HERNANDO HEAT 01/02 BOYS 4     C1VSC HOUSTON DYNAMO TAMPA 01/02B ORANGE 0
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: C1VSC HOUSTON DYNAMO TAMPA 01/02B ORANGE (FL)  3210537
 2: C2SYA SEMINOLE SANTOS U12 BOYS SANTOS (FL)  3201626
 3: C4RSA LAKE WALES LWSC BOYS FURY 01/02 (FL)  3111464
 4: C3BRS BRADEN RIVER SC 01 RAGE WHITE (FL)  3003150

Bracket E
Saturday, February 08, 2014
C5NFM NORTH FORT MYERS SC FL KNIGHTS 01/02 RED 3     C2CSC CHARGERS SC LWR B01-02 RED 0
C6FHS FIRST HERNANDO YSC HERNANDO HEAT 01/02 BOYS 6     C1TBU TAMPA BAY UNITED SOUTH BLUE BOYS 01 0
C5NFM NORTH FORT MYERS SC FL KNIGHTS 01/02 RED 10     C1TBU TAMPA BAY UNITED SOUTH BLUE BOYS 01 0
C6FHS FIRST HERNANDO YSC HERNANDO HEAT 01/02 BOYS 3     C2CSC CHARGERS SC LWR B01-02 RED 0
Sunday, February 09, 2014
C5NFM NORTH FORT MYERS SC FL KNIGHTS 01/02 RED 1     C6FHS FIRST HERNANDO YSC HERNANDO HEAT 01/02 BOYS 3
C1TBU TAMPA BAY UNITED SOUTH BLUE BOYS 01 0     C2CSC CHARGERS SC LWR B01-02 RED 4
Saturday, March 08, 2014
C6FHS FIRST HERNANDO YSC HERNANDO HEAT 01/02 BOYS 3     C1TBU TAMPA BAY UNITED NORTH WHITE BOYS 01 1
C5NYS FLORIDA FIRE JUNIORS 01-02 BOYS RED 3     C5NFM NORTH FORT MYERS SC FL KNIGHTS 01/02 RED 2
Sunday, March 09, 2014
C6FHS FIRST HERNANDO YSC HERNANDO HEAT 01/02 BOYS 2     C6CUS CITRUS UNITED CITRUS UNITED 1
Saturday, March 15, 2014
C6FHS FIRST HERNANDO YSC HERNANDO HEAT 01/02 BOYS 1     C2SYA SEMINOLE SANTOS U12 BOYS SANTOS 0
Sunday, March 16, 2014
C6FHS FIRST HERNANDO YSC HERNANDO HEAT 01/02 BOYS 4     C1VSC HOUSTON DYNAMO TAMPA 01/02B ORANGE 0
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: C6FHS FIRST HERNANDO YSC HERNANDO HEAT 01/02 BOYS (FL)  33001019
 2: C5NFM NORTH FORT MYERS SC FL KNIGHTS 01/02 RED (FL)  3201836
 3: C2CSC CHARGERS SC LWR B01-02 RED (FL)  3102463
 4: C1TBU TAMPA BAY UNITED SOUTH BLUE BOYS 01 (FL)  30030120

Bracket F
Saturday, February 08, 2014
C3SUS FC SARASOTA 01/02 BOYS BLUE 4     C6CUS CITRUS UNITED CITRUS UNITED 0
C4LFC LAKELAND FUTBOL 01/02 BOYS WHITE 0     C5NYS FLORIDA FIRE JUNIORS 01-02 BOYS WHITE 3
C3SUS FC SARASOTA 01/02 BOYS BLUE 2     C5NYS FLORIDA FIRE JUNIORS 01-02 BOYS WHITE 0
C4LFC LAKELAND FUTBOL 01/02 BOYS WHITE 0     C6CUS CITRUS UNITED CITRUS UNITED 2
Sunday, February 09, 2014
C3SUS FC SARASOTA 01/02 BOYS BLUE 1     C4LFC LAKELAND FUTBOL 01/02 BOYS WHITE 0
C5NYS FLORIDA FIRE JUNIORS 01-02 BOYS WHITE 0     C6CUS CITRUS UNITED CITRUS UNITED 1
Saturday, March 08, 2014
C3CSF CHARLOTTE COUNTY SOCCER FEDERATION U-12 BOYS 1     C6CUS CITRUS UNITED CITRUS UNITED 6
C3SUS FC SARASOTA 01/02 BOYS BLUE 1     C2SYA SEMINOLE SANTOS U12 BOYS SANTOS 3
Sunday, March 09, 2014
C6FHS FIRST HERNANDO YSC HERNANDO HEAT 01/02 BOYS 2     C6CUS CITRUS UNITED CITRUS UNITED 1
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: C3SUS FC SARASOTA 01/02 BOYS BLUE (FL)  3300709
 2: C6CUS CITRUS UNITED CITRUS UNITED (FL)  3201346
 3: C5NYS FLORIDA FIRE JUNIORS 01-02 BOYS WHITE (FL)  3102333
 4: C4LFC LAKELAND FUTBOL 01/02 BOYS WHITE (FL)  3003060

Bracket G
Saturday, February 08, 2014
C1TBU TAMPA BAY UNITED NORTH WHITE BOYS 01 1     C5CCS CAPE CORAL SA 01/02 CYCLONE BOYS BLUE 0
C2WFF WEST FLORIDA FLAMES E 01 BOYS CLUB 0     C3CSF CHARLOTTE COUNTY SOCCER FEDERATION U-12 BOYS 6
C1TBU TAMPA BAY UNITED NORTH WHITE BOYS 01 0     C3CSF CHARLOTTE COUNTY SOCCER FEDERATION U-12 BOYS 5
C2WFF WEST FLORIDA FLAMES E 01 BOYS CLUB 0     C5CCS CAPE CORAL SA 01/02 CYCLONE BOYS BLUE 1
Sunday, February 09, 2014
C1TBU TAMPA BAY UNITED NORTH WHITE BOYS 01 2     C2WFF WEST FLORIDA FLAMES E 01 BOYS CLUB 0
C3CSF CHARLOTTE COUNTY SOCCER FEDERATION U-12 BOYS 3     C5CCS CAPE CORAL SA 01/02 CYCLONE BOYS BLUE 0
Saturday, March 08, 2014
C3CSF CHARLOTTE COUNTY SOCCER FEDERATION U-12 BOYS 1     C6CUS CITRUS UNITED CITRUS UNITED 6
C6FHS FIRST HERNANDO YSC HERNANDO HEAT 01/02 BOYS 3     C1TBU TAMPA BAY UNITED NORTH WHITE BOYS 01 1
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: C3CSF CHARLOTTE COUNTY SOCCER FEDERATION U-12 BOYS CHARLOTTE PREMIER (FL)  33001109
 2: C1TBU TAMPA BAY UNITED NORTH WHITE BOYS 01 (FL)  3201346
 3: C5CCS CAPE CORAL SA 01/02 CYCLONE BOYS BLUE (FL)  3102143
 4: C2WFF WEST FLORIDA FLAMES E 01 BOYS CLUB (FL)  3003070

Bracket H
Saturday, February 08, 2014
C5NYS FLORIDA FIRE JUNIORS 01-02 BOYS RED 4     C2CSC CHARGERS SC CLW B01-02 RED 3
C6CPU GREATER TAMPA BAY FC GTBFC U12 BOYS 1     C1FHY FISHHAWK SC 01/02 SILVER 2
C5NYS FLORIDA FIRE JUNIORS 01-02 BOYS RED 4     C1FHY FISHHAWK SC 01/02 SILVER 1
C6CPU GREATER TAMPA BAY FC GTBFC U12 BOYS 0     C2CSC CHARGERS SC CLW B01-02 RED 6
Sunday, February 09, 2014
C5NYS FLORIDA FIRE JUNIORS 01-02 BOYS RED 1     C6CPU GREATER TAMPA BAY FC GTBFC U12 BOYS 0
C1FHY FISHHAWK SC 01/02 SILVER 0     C2CSC CHARGERS SC CLW B01-02 RED 3
Saturday, March 08, 2014
C5NYS FLORIDA FIRE JUNIORS 01-02 BOYS RED 3     C5NFM NORTH FORT MYERS SC FL KNIGHTS 01/02 RED 2
C5SCP SAN CARLOS PARK SCORPION SC SCP U12 BLACK 3     C2CSC CHARGERS SC CLW B01-02 RED 0
Sunday, March 09, 2014
C5NYS FLORIDA FIRE JUNIORS 01-02 BOYS RED 5     C3EYS ENGLEWOOD YOUTH BOYS 01-02 2
Saturday, March 15, 2014
C5NYS FLORIDA FIRE JUNIORS 01-02 BOYS RED 1     C1VSC HOUSTON DYNAMO TAMPA 01/02B ORANGE 2
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: C5NYS FLORIDA FIRE JUNIORS 01-02 BOYS RED (FL)  3300949
 2: C2CSC CHARGERS SC CLW B01-02 RED (FL)  32011046
 3: C1FHY FISHHAWK SC 01/02 SILVER (FL)  3102383
 4: C6CPU GREATER TAMPA BAY FC GTBFC U12 BOYS (FL)  3003170

Bracket I
Saturday, February 08, 2014
C4PRS BARTOW SC ADAMS 1     C5LCS LEE COUNTY STRIKERS 01 BOYS 1
C1FHY FISHHAWK SC 01/02 WHITE 3     C2WFF WEST FLORIDA FLAMES W 01 BOYS CLUB 1
C4PRS BARTOW SC ADAMS 4     C2WFF WEST FLORIDA FLAMES W 01 BOYS CLUB 1
C1FHY FISHHAWK SC 01/02 WHITE 2     C5LCS LEE COUNTY STRIKERS 01 BOYS 1
Sunday, February 09, 2014
C4PRS BARTOW SC ADAMS 1     C1FHY FISHHAWK SC 01/02 WHITE 2
C2WFF WEST FLORIDA FLAMES W 01 BOYS CLUB 0     C5LCS LEE COUNTY STRIKERS 01 BOYS 1
Saturday, March 08, 2014
C1FHY FISHHAWK SC 01/02 WHITE 2     C3MYS MANATEE AREA YSA MANATEE MAGIC U-12 BOYS 1
Sunday, March 09, 2014
C1FHY FISHHAWK SC 01/02 WHITE 1     C1VSC HOUSTON DYNAMO TAMPA 01/02B ORANGE 4
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: C1FHY FISHHAWK SC 01/02 WHITE (FL)  3300739
 2: C4PRS BARTOW SC ADAMS (FL)  3111644
 3: C5LCS LEE COUNTY STRIKERS 01 BOYS (FL)  3111334
 4: C2WFF WEST FLORIDA FLAMES W 01 BOYS CLUB (FL)  3003280

Event Information
Event ID# 35581
Director
 David DiTillio
Location
 Region C, FL 00000
Tournament Level
Boys Category
 Copper Tournament
Girls Category
 Copper Tournament
Statistics
Game Records 738
Boys Flights 13
Girls Flights 13
Total Teams 411
In State Teams 411 (100%)
In Region Teams 411 (100%)
Foreign Teams None
Tournament Events
Event Date
  2/7/2015  
  2/8/2014  
  2/2/2013  
  2/25/2012  
  2/26/2011