Cerritos Memorial Challenge Cup 2014
5/23/2014 - 5/26/2014
Boys U14 Nike Flight
Boys - Premier Elite Tournament
 
 Boys U14 Nike Flight
Flight Ranking Value: 9000
Bracket A
Saturday, May 24, 2014
XOLOS DE TIJUANA 0     LV PROS COPA CORDICA 2
FRAM ERUSH 2     ATLANTE GALACTICOS 2
FRAM ERUSH 3     LV PROS COPA CORDICA 0
XOLOS DE TIJUANA 0     ATLANTE GALACTICOS 2
Sunday, May 25, 2014
LV PROS COPA CORDICA 1     ATLANTE GALACTICOS 0
XOLOS DE TIJUANA 2     FRAM ERUSH 4
FRAM ERUSH 2     ARSENAL FC PRE ACADEMY 1
Monday, May 26, 2014
FRAM ERUSH 2     FC GOLDEN STATE WEST 1
FRAM ERUSH 1     FC GOLDEN STATE WHITE 3
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: FRAM ERUSH (CAS)  3210947
 2: LV PROS COPA CORDICA (NV)  3201336
 3: ATLANTE GALACTICOS (CAS)  3111434
 4: XOLOS DE TIJUANA (MEX)  3003280

Bracket B
Saturday, May 24, 2014
FULLERTON RANGERS WHITE 3     CELTIC HIBS 0
WEST COAST FC 1     IE SURF URBANO 1
FULLERTON RANGERS WHITE 1     IE SURF URBANO 0
WEST COAST FC 2     CELTIC HIBS 1
Sunday, May 25, 2014
FULLERTON RANGERS WHITE 1     WEST COAST FC 1
CELTIC HIBS 4     IE SURF URBANO 4
FULLERTON RANGERS WHITE 0     FC GOLDEN STATE WHITE 2
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: FULLERTON RANGERS WHITE (CAS)  3210517
 2: WEST COAST FC (CAS)  3120435
 3: IE SURF URBANO (CAS)  3021562
 4: CELTIC HIBS (CAS)  3012591

Bracket C
Saturday, May 24, 2014
ARSENAL FC PRE ACADEMY 4     TEMECULA UNITED 0
SAN DIEGO SURF AGUILAR 3     FC GOLDEN STATE 2
ARSENAL FC PRE ACADEMY 1     FC GOLDEN STATE 0
SAN DIEGO SURF AGUILAR 8     TEMECULA UNITED 0
Sunday, May 25, 2014
FC GOLDEN STATE 1     TEMECULA UNITED 2
SAN DIEGO SURF AGUILAR 1     ARSENAL FC PRE ACADEMY 1
FRAM ERUSH 2     ARSENAL FC PRE ACADEMY 1
SAN DIEGO SURF AGUILAR 0     CDA SLAMMERS DOMINGUEZ 1
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: SAN DIEGO SURF AGUILAR (CAS)  32101237
 2: ARSENAL FC PRE ACADEMY (CAS)  3210617
 3: TEMECULA UNITED (CAS)  31022133
 4: FC GOLDEN STATE (CAS)  3003360

Bracket D
Saturday, May 24, 2014
FC GOLDEN STATE PDA 1     PATEADORES MV LOPEZ 0
STRIKERS FC MCMANUS 99 2     EAGLES SC 0
FC GOLDEN STATE PDA 4     EAGLES SC 0
STRIKERS FC MCMANUS 99 0     PATEADORES MV LOPEZ 1
Sunday, May 25, 2014
PATEADORES MV LOPEZ 2     EAGLES SC 0
FC GOLDEN STATE PDA 0     STRIKERS FC MCMANUS 99 1
FC GOLDEN STATE PDA 0     FC GOLDEN STATE WEST 1
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: FC GOLDEN STATE PDA (CAS)  3201516
 2: PATEADORES MV LOPEZ (CAS)  3201316
 2: STRIKERS FC MCMANUS 99 (CAS)  3201316
 4: EAGLES SC (CAS)  3003080

Bracket E
Saturday, May 24, 2014
LAFA PRE ACADEMY 1     COS EARTHQUAKES BLACK 2
FC MAN UNITED RED 1     FC GOLDEN STATE WEST 4
LAFA PRE ACADEMY 1     FC GOLDEN STATE WEST 4
FC MAN UNITED RED 2     COS EARTHQUAKES BLACK 0
Sunday, May 25, 2014
COS EARTHQUAKES BLACK 0     FC GOLDEN STATE WEST 2
FC MAN UNITED RED 4     LAFA PRE ACADEMY 1
FC GOLDEN STATE PDA 0     FC GOLDEN STATE WEST 1
Monday, May 26, 2014
FRAM ERUSH 2     FC GOLDEN STATE WEST 1
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: FC GOLDEN STATE WEST (CAS)  33001029
 2: FC MAN UNITED RED (CAS)  3201756
 3: COS EARTHQUAKES BLACK (CAN)  3102253
 4: LAFA PRE ACADEMY (CAS)  30033100

Bracket F
Saturday, May 24, 2014
FC GOLDEN STATE GOLD 0     CDA SLAMMERS DOMINGUEZ 1
ALBION SC WHITE 2     ORANJE VOETBAL 1
ALBION SC WHITE 1     CDA SLAMMERS DOMINGUEZ 1
FC GOLDEN STATE GOLD 2     ORANJE VOETBAL 0
Sunday, May 25, 2014
FC GOLDEN STATE GOLD 1     ALBION SC WHITE 0
CDA SLAMMERS DOMINGUEZ 1     ORANJE VOETBAL 0
SAN DIEGO SURF AGUILAR 0     CDA SLAMMERS DOMINGUEZ 1
Monday, May 26, 2014
FC GOLDEN STATE WHITE 2     CDA SLAMMERS DOMINGUEZ 1
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: CDA SLAMMERS DOMINGUEZ (CAS)  3210317
 2: FC GOLDEN STATE GOLD (CAS)  3201316
 3: ALBION SC WHITE (CAS)  3111334
 4: ORANJE VOETBAL (CAS)  3003150

Bracket G
Saturday, May 24, 2014
CUSC 2     UIFC PANTHERS 0
NOTTS FOREST FC RED ANDERSEN 0     FC GOLDEN STATE WHITE 1
NOTTS FOREST FC RED ANDERSEN 2     UIFC PANTHERS 1
CUSC 1     FC GOLDEN STATE WHITE 1
Sunday, May 25, 2014
FC GOLDEN STATE WHITE 3     UIFC PANTHERS 1
NOTTS FOREST FC RED ANDERSEN 1     CUSC 1
FULLERTON RANGERS WHITE 0     FC GOLDEN STATE WHITE 2
Monday, May 26, 2014
FC GOLDEN STATE WHITE 2     CDA SLAMMERS DOMINGUEZ 1
FRAM ERUSH 1     FC GOLDEN STATE WHITE 3
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: FC GOLDEN STATE WHITE (CAS)  3210527
 2: CUSC (CAS)  3120425
 3: NOTTS FOREST FC RED ANDERSEN (CAS)  3111334
 4: UIFC PANTHERS (CAS)  3003270

28 Team Flight
Quarter-Finals A
 FRAM ERUSH (CAS) 2 
 ARSENAL FC PRE ACADEMY (C 1 
Quarter-Finals B
 FC GOLDEN STATE PDA (CAS) 0 
 FC GOLDEN STATE WEST (CAS 1 
Quarter-Finals C
 FULLERTON RANGERS WHITE ( 0 
 FC GOLDEN STATE WHITE (CA 2 
Quarter-Finals D
 SAN DIEGO SURF AGUILAR (C 0 
 CDA SLAMMERS DOMINGUEZ (C 1 
Semi-Finals A
 FRAM ERUSH (CAS) 2 
 FC GOLDEN STATE WEST (CAS 1 
Semi-Finals B
 FC GOLDEN STATE WHITE (CA 2 
 CDA SLAMMERS DOMINGUEZ (C 1 
Final
 FRAM ERUSH (CAS) 1 
 FC GOLDEN STATE WHITE (CA 3 
Event Information
Event ID# 35788
Director
 Alex Camargo
Asst. Director
 Walter Camargo
Location
 Cerritos, CA 90703
Event Website
 www.crscsoccer.com/
Tournament Level
Boys Category
 Premier Elite Tournament
Girls Category
 Platinum Tournament
Statistics
Game Records 1101
Boys Flights 21
Girls Flights 18
Total Teams 629
In State Teams 538 (86%)
In Region Teams 622 (99%)
Foreign Teams 6 (1%)