FYSA 2015 Region C Cup
2/7/2015 - 3/15/2015
Boys U13 13 Boys Div 2
Boys - Bronze Tournament
 
 Boys U13 13 Boys Div 2
Flight Ranking Value: 667
Bracket A
C1PCT PLAYERS OF TAMPA BAY PLAYERS CLUB EAGLES (FL)
OLDSMAR SC 01/02 (FL)
C3BRS BRADEN RIVER SC 01 RAGE ELITE (FL)
LAKELAND FUTBOL 01/02 BOYS WHITE (FL)
Bracket B
C1TBU TAMPA BAY UNITED SELECT BOYS 01 (FL)
WEST FLORIDA FLAMES E 02 PREMIER (FL)
LEE COUNTY STRIKERS 01 BOYS (FL)
C6CUS CITRUS UNITED CITRUS UNITED U13B (FL)
Bracket C
C1FCT FC TAMPA STRIKERS (FL)
WEST FLORIDA FLAMES W 01 CLUB (FL)
C4PRS BARTOW SC 01/02 BOYS ZAMARRIPA (FL)
C5CCS CAPE CORAL SA 01/02 CYCLONE BOYS BLUE (FL)
Bracket D
C1TBU TAMPA BAY UNITED ELITE BOYS 01 (FL)
WEST FLORIDA FLAMES E 01 SELECT (FL)
C3MYS MANATEE AREA YSA 01/02 MANATEE MAGIC BOYS (FL)
C4RSA LAKE WALES SC LWSC FURY BOYS 01/02 (FL)
Bracket E
FISHHAWK SC 01/02 WHITE (FL)
WEST FLORIDA FLAMES W 01 SELECT (FL)
C4RYS RIDGE YOUTH SC C4RYSC B01/02 RED (FL)
GREATER TAMPA BAY FC GTBFC U13 BOYS ELITE (FL)
Bracket F
C1TBU TAMPA BAY UNITED SELECT WEST BOYS 01 (FL)
PINELLAS COUNTY UNITED SC 01/02 (FL)
C4SRS HEARTLAND SC HSC ARSENAL (FL)
C6FHS FIRST HERNANDO YSC HERNANDO HEAT 01/02 BOYS (FL)
Bracket G
C1FSC FLORIDA SC SPIRIT 01/02 BLACK (FL)
CHARGERS SC CLW B01-02 PREMIER (FL)
C4WHY WHYSA KICKS 01/02 BOYS (FL)
C6WCA WCSC 01 BOYS FLAMES WHITE (FL)
Bracket A
Saturday, February 07, 2015
C1PCT PLAYERS OF TAMPA BAY PLAYERS CLUB EAGLES 3     LAKELAND FUTBOL 01/02 BOYS WHITE 0
OLDSMAR SC 01/02 2     C3BRS BRADEN RIVER SC 01 RAGE ELITE 0
C1PCT PLAYERS OF TAMPA BAY PLAYERS CLUB EAGLES 1     C3BRS BRADEN RIVER SC 01 RAGE ELITE 2
OLDSMAR SC 01/02 5     LAKELAND FUTBOL 01/02 BOYS WHITE 1
Sunday, February 08, 2015
C1PCT PLAYERS OF TAMPA BAY PLAYERS CLUB EAGLES 1     OLDSMAR SC 01/02 1
C3BRS BRADEN RIVER SC 01 RAGE ELITE 5     LAKELAND FUTBOL 01/02 BOYS WHITE 0
Saturday, March 07, 2015
C4RYS RIDGE YOUTH SC C4RYSC B01/02 RED 14     OLDSMAR SC 01/02 1
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: OLDSMAR SC 01/02 (FL)  3210727
 2: C3BRS BRADEN RIVER SC 01 RAGE ELITE (FL)  3201636
 3: C1PCT PLAYERS OF TAMPA BAY PLAYERS CLUB EAGLES (FL)  3111534
 4: LAKELAND FUTBOL 01/02 BOYS WHITE (FL)  30031110

Bracket B
Saturday, February 07, 2015
C1TBU TAMPA BAY UNITED SELECT BOYS 01 0     C6CUS CITRUS UNITED CITRUS UNITED U13B 0
WEST FLORIDA FLAMES E 02 PREMIER 4     LEE COUNTY STRIKERS 01 BOYS 0
C1TBU TAMPA BAY UNITED SELECT BOYS 01 2     LEE COUNTY STRIKERS 01 BOYS 1
WEST FLORIDA FLAMES E 02 PREMIER 1     C6CUS CITRUS UNITED CITRUS UNITED U13B 1
Sunday, February 08, 2015
C1TBU TAMPA BAY UNITED SELECT BOYS 01 0     WEST FLORIDA FLAMES E 02 PREMIER 1
LEE COUNTY STRIKERS 01 BOYS 0     C6CUS CITRUS UNITED CITRUS UNITED U13B 5
Saturday, March 07, 2015
C1TBU TAMPA BAY UNITED ELITE BOYS 01 1     WEST FLORIDA FLAMES E 02 PREMIER 7
Saturday, March 14, 2015
CHARGERS SC CLW B01-02 PREMIER 0     WEST FLORIDA FLAMES E 02 PREMIER 4
Sunday, March 15, 2015
WEST FLORIDA FLAMES E 02 PREMIER 2     C3MYS MANATEE AREA YSA 01/02 MANATEE MAGIC BOYS 0
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: WEST FLORIDA FLAMES E 02 PREMIER (FL)  3210617
 2: C6CUS CITRUS UNITED CITRUS UNITED U13B (FL)  3120515
 3: C1TBU TAMPA BAY UNITED SELECT BOYS 01 (FL)  3111224
 4: LEE COUNTY STRIKERS 01 BOYS (FL)  30031100

Bracket C
Saturday, February 07, 2015
C1FCT FC TAMPA STRIKERS 6     C5CCS CAPE CORAL SA 01/02 CYCLONE BOYS BLUE 0
WEST FLORIDA FLAMES W 01 CLUB 0     C4PRS BARTOW SC 01/02 BOYS ZAMARRIPA 7
C1FCT FC TAMPA STRIKERS 0     C4PRS BARTOW SC 01/02 BOYS ZAMARRIPA 4
WEST FLORIDA FLAMES W 01 CLUB 4     C5CCS CAPE CORAL SA 01/02 CYCLONE BOYS BLUE 2
Sunday, February 08, 2015
C1FCT FC TAMPA STRIKERS 6     WEST FLORIDA FLAMES W 01 CLUB 2
C4PRS BARTOW SC 01/02 BOYS ZAMARRIPA 4     C5CCS CAPE CORAL SA 01/02 CYCLONE BOYS BLUE 0
Saturday, March 07, 2015
C4PRS BARTOW SC 01/02 BOYS ZAMARRIPA 0     C3MYS MANATEE AREA YSA 01/02 MANATEE MAGIC BOYS 2
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: C4PRS BARTOW SC 01/02 BOYS ZAMARRIPA (FL)  33001209
 2: C1FCT FC TAMPA STRIKERS (FL)  3201866
 3: WEST FLORIDA FLAMES W 01 CLUB (FL)  31026103
 4: C5CCS CAPE CORAL SA 01/02 CYCLONE BOYS BLUE (FL)  30032120

Bracket D
Saturday, February 07, 2015
C1TBU TAMPA BAY UNITED ELITE BOYS 01 9     C4RSA LAKE WALES SC LWSC FURY BOYS 01/02 0
WEST FLORIDA FLAMES E 01 SELECT 0     C3MYS MANATEE AREA YSA 01/02 MANATEE MAGIC BOYS 4
C1TBU TAMPA BAY UNITED ELITE BOYS 01 1     C3MYS MANATEE AREA YSA 01/02 MANATEE MAGIC BOYS 0
WEST FLORIDA FLAMES E 01 SELECT 3     C4RSA LAKE WALES SC LWSC FURY BOYS 01/02 1
Sunday, February 08, 2015
C1TBU TAMPA BAY UNITED ELITE BOYS 01 4     WEST FLORIDA FLAMES E 01 SELECT 1
C3MYS MANATEE AREA YSA 01/02 MANATEE MAGIC BOYS 7     C4RSA LAKE WALES SC LWSC FURY BOYS 01/02 0
Saturday, March 07, 2015
C4PRS BARTOW SC 01/02 BOYS ZAMARRIPA 0     C3MYS MANATEE AREA YSA 01/02 MANATEE MAGIC BOYS 2
C1TBU TAMPA BAY UNITED ELITE BOYS 01 1     WEST FLORIDA FLAMES E 02 PREMIER 7
Saturday, March 14, 2015
C4RYS RIDGE YOUTH SC C4RYSC B01/02 RED 1     C3MYS MANATEE AREA YSA 01/02 MANATEE MAGIC BOYS 2
Sunday, March 15, 2015
WEST FLORIDA FLAMES E 02 PREMIER 2     C3MYS MANATEE AREA YSA 01/02 MANATEE MAGIC BOYS 0
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: C1TBU TAMPA BAY UNITED ELITE BOYS 01 (FL)  3300919
 2: C3MYS MANATEE AREA YSA 01/02 MANATEE MAGIC BOYS (FL)  3201816
 3: WEST FLORIDA FLAMES E 01 SELECT (FL)  3102493
 4: C4RSA LAKE WALES SC LWSC FURY BOYS 01/02 (FL)  30031110

Bracket E
Saturday, February 07, 2015
FISHHAWK SC 01/02 WHITE 1     GREATER TAMPA BAY FC GTBFC U13 BOYS ELITE 1
WEST FLORIDA FLAMES W 01 SELECT 0     C4RYS RIDGE YOUTH SC C4RYSC B01/02 RED 5
FISHHAWK SC 01/02 WHITE 0     C4RYS RIDGE YOUTH SC C4RYSC B01/02 RED 4
WEST FLORIDA FLAMES W 01 SELECT 3     GREATER TAMPA BAY FC GTBFC U13 BOYS ELITE 2
Sunday, February 08, 2015
FISHHAWK SC 01/02 WHITE 1     WEST FLORIDA FLAMES W 01 SELECT 3
C4RYS RIDGE YOUTH SC C4RYSC B01/02 RED 2     GREATER TAMPA BAY FC GTBFC U13 BOYS ELITE 0
Saturday, March 07, 2015
C4RYS RIDGE YOUTH SC C4RYSC B01/02 RED 14     OLDSMAR SC 01/02 1
Saturday, March 14, 2015
C4RYS RIDGE YOUTH SC C4RYSC B01/02 RED 1     C3MYS MANATEE AREA YSA 01/02 MANATEE MAGIC BOYS 2
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: C4RYS RIDGE YOUTH SC C4RYSC B01/02 RED (FL)  33001009
 2: WEST FLORIDA FLAMES W 01 SELECT (FL)  3201676
 3: GREATER TAMPA BAY FC GTBFC U13 BOYS ELITE (FL)  3012361
 4: FISHHAWK SC 01/02 WHITE (FL)  3012281

Bracket F
Saturday, February 07, 2015
C1TBU TAMPA BAY UNITED SELECT WEST BOYS 01 1     C6FHS FIRST HERNANDO YSC HERNANDO HEAT 01/02 BOYS 1
PINELLAS COUNTY UNITED SC 01/02 1     C4SRS HEARTLAND SC HSC ARSENAL 3
C1TBU TAMPA BAY UNITED SELECT WEST BOYS 01 1     C4SRS HEARTLAND SC HSC ARSENAL 5
PINELLAS COUNTY UNITED SC 01/02 2     C6FHS FIRST HERNANDO YSC HERNANDO HEAT 01/02 BOYS 1
Sunday, February 08, 2015
C1TBU TAMPA BAY UNITED SELECT WEST BOYS 01 2     PINELLAS COUNTY UNITED SC 01/02 1
C4SRS HEARTLAND SC HSC ARSENAL 3     C6FHS FIRST HERNANDO YSC HERNANDO HEAT 01/02 BOYS 1
Saturday, March 07, 2015
C4SRS HEARTLAND SC HSC ARSENAL 2     CHARGERS SC CLW B01-02 PREMIER 4
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: C4SRS HEARTLAND SC HSC ARSENAL (FL)  33001039
 2: C1TBU TAMPA BAY UNITED SELECT WEST BOYS 01 (FL)  3111464
 3: PINELLAS COUNTY UNITED SC 01/02 (FL)  3102463
 4: C6FHS FIRST HERNANDO YSC HERNANDO HEAT 01/02 BOYS (FL)  3012361

Bracket G
Saturday, February 07, 2015
C1FSC FLORIDA SC SPIRIT 01/02 BLACK 4     C6WCA WCSC 01 BOYS FLAMES WHITE 0
CHARGERS SC CLW B01-02 PREMIER 6     C4WHY WHYSA KICKS 01/02 BOYS 1
C1FSC FLORIDA SC SPIRIT 01/02 BLACK 3     C4WHY WHYSA KICKS 01/02 BOYS 0
CHARGERS SC CLW B01-02 PREMIER 6     C6WCA WCSC 01 BOYS FLAMES WHITE 2
Sunday, February 08, 2015
C1FSC FLORIDA SC SPIRIT 01/02 BLACK 1     CHARGERS SC CLW B01-02 PREMIER 2
C4WHY WHYSA KICKS 01/02 BOYS 1     C6WCA WCSC 01 BOYS FLAMES WHITE 0
Saturday, March 07, 2015
C4SRS HEARTLAND SC HSC ARSENAL 2     CHARGERS SC CLW B01-02 PREMIER 4
Saturday, March 14, 2015
CHARGERS SC CLW B01-02 PREMIER 0     WEST FLORIDA FLAMES E 02 PREMIER 4
 
 Team MP   W    D    L    GF   GA   Pts  
 1: CHARGERS SC CLW B01-02 PREMIER (FL)  33001049
 2: C1FSC FLORIDA SC SPIRIT 01/02 BLACK (FL)  3201826
 3: C4WHY WHYSA KICKS 01/02 BOYS (FL)  3102273
 4: C6WCA WCSC 01 BOYS FLAMES WHITE (FL)  3003290

Event Information
Event ID# 41724
Director
 David DiTillio
Location
 Region C, FL 00000
Tournament Level
Boys Category
 Bronze Tournament
Girls Category
 Bronze Tournament
Statistics
Game Records 718
Boys Flights 13
Girls Flights 13
Total Teams 414
In State Teams 414 (100%)
In Region Teams 414 (100%)
Foreign Teams None
Tournament Events
Event Date
  2/2/2019  
  1/27/2018  
  2/11/2017  
  2/20/2016  
  2/7/2015  
  2/8/2014  
  2/2/2013  
  2/25/2012  
  2/26/2011