2016-17 Florida State Premier League (FSPL)

  • Statewide, FL
  • 8/1/2016-3/15/2017
  • B/G U14-U19

Boys U17 Boys U17

Ranking Value: 2801

Bracket Result

Standings

Teams MP W D L GF GA PTS
ACYS SPIRIT UNITED B2000 ELITE (FL) 15 13 1 1 36 8 40
GPS FLORIDA WEST 00 BOYS BLACK (FL) 15 12 2 1 36 7 38
CORAL GABLES SOCCER TOROS GREEN 2000 CHRIS (FL) 15 10 1 4 32 15 31
MIRAMAR UNITED ELITE FC ELITE RED 2000 (FL) 15 9 3 3 30 16 30
OCYS 2000B PURPLE I (FL) 15 9 2 4 36 20 29
FLORIDA ELITE 2000B ELITE (FL) 14 8 2 4 31 18 26
CNWHY WHYSA KICKS 2000 BOYS (FL) 15 7 1 7 24 28 22
PINECREST PREMIER 2000-B BLUE (FL) 15 6 4 5 22 23 22
LEG-A-Z SOCCER CAIMANS 2000 (FL) 15 6 2 7 22 29 20
SUNRISE ELITE 2000 (FL) 15 5 4 6 17 24 19
FLORIDA RUSH 00 RUSH II BOYS (FL) 15 4 3 8 21 29 15
CNFCT FC TAMPA RANGERS (FL) 15 4 3 8 21 44 15
WEST FLORIDA FLAMES 00B ELITE BRANDON (FL) 15 4 0 11 14 38 12
KEY BISCAYNE SC 01 BLUE ELITE (FL) 13 2 2 9 11 31 8
TAMPA BAY UNITED ELITE BOYS 2000 (FL) 14 1 3 10 15 39 6
CSNYS FLORIDA FIRE JUNIORS BOYS 17U RED PREMIER (FL) 15 1 1 13 15 37 4

Game Results

Saturday, August 20, 2016
12:00 PM GPS FLORIDA WEST 00 BOYS BLACK 2 - 0 CNWHY WHYSA KICKS 2000 BOYS
12:00 PM SUNRISE ELITE 2000 1 - 3 MIRAMAR UNITED ELITE FC ELITE RED 2000
2:00 PM CORAL GABLES SOCCER TOROS GREEN 2000 CHRIS 2 - 0 FLORIDA RUSH 00 RUSH II BOYS
4:00 PM PINECREST PREMIER 2000-B BLUE 0 - 1 ACYS SPIRIT UNITED B2000 ELITE
Sunday, August 21, 2016
10:00 AM MIRAMAR UNITED ELITE FC ELITE RED 2000 1 - 2 OCYS 2000B PURPLE I
10:00 AM WEST FLORIDA FLAMES 00B ELITE BRANDON 0 - 4 GPS FLORIDA WEST 00 BOYS BLACK
12:00 PM CNWHY WHYSA KICKS 2000 BOYS 2 - 1 CSNYS FLORIDA FIRE JUNIORS BOYS 17U RED PREMIER
12:00 PM CORAL GABLES SOCCER TOROS GREEN 2000 CHRIS 1 - 2 ACYS SPIRIT UNITED B2000 ELITE
2:00 PM PINECREST PREMIER 2000-B BLUE 1 - 1 FLORIDA RUSH 00 RUSH II BOYS
Saturday, August 27, 2016
10:00 AM FLORIDA ELITE 2000B ELITE 1 - 0 FLORIDA RUSH 00 RUSH II BOYS
10:00 AM PINECREST PREMIER 2000-B BLUE 1 - 2 WEST FLORIDA FLAMES 00B ELITE BRANDON
10:00 AM ACYS SPIRIT UNITED B2000 ELITE 3 - 1 LEG-A-Z SOCCER CAIMANS 2000
10:00 AM CSNYS FLORIDA FIRE JUNIORS BOYS 17U RED PREMIER 2 - 1 KEY BISCAYNE SC 01 BLUE ELITE
10:00 AM MIRAMAR UNITED ELITE FC ELITE RED 2000 0 - 0 GPS FLORIDA WEST 00 BOYS BLACK
12:00 PM CORAL GABLES SOCCER TOROS GREEN 2000 CHRIS 1 - 2 CNWHY WHYSA KICKS 2000 BOYS
4:00 PM CNFCT FC TAMPA RANGERS 1 - 2 SUNRISE ELITE 2000
4:00 PM TAMPA BAY UNITED ELITE BOYS 2000 2 - 4 OCYS 2000B PURPLE I
Sunday, August 28, 2016
8:00 AM CSNYS FLORIDA FIRE JUNIORS BOYS 17U RED PREMIER 0 - 2 MIRAMAR UNITED ELITE FC ELITE RED 2000
8:00 AM FLORIDA RUSH 00 RUSH II BOYS 2 - 3 LEG-A-Z SOCCER CAIMANS 2000
8:00 AM KEY BISCAYNE SC 01 BLUE ELITE 0 - 3 GPS FLORIDA WEST 00 BOYS BLACK
8:00 AM FLORIDA ELITE 2000B ELITE 1 - 1 ACYS SPIRIT UNITED B2000 ELITE
8:00 AM CORAL GABLES SOCCER TOROS GREEN 2000 CHRIS 4 - 1 WEST FLORIDA FLAMES 00B ELITE BRANDON
10:00 AM PINECREST PREMIER 2000-B BLUE 0 - 4 CNWHY WHYSA KICKS 2000 BOYS
12:00 PM SUNRISE ELITE 2000 1 - 1 TAMPA BAY UNITED ELITE BOYS 2000
12:00 PM OCYS 2000B PURPLE I 8 - 0 CNFCT FC TAMPA RANGERS
Saturday, September 10, 2016
12:00 PM LEG-A-Z SOCCER CAIMANS 2000 1 - 0 TAMPA BAY UNITED ELITE BOYS 2000
12:00 PM CNFCT FC TAMPA RANGERS 0 - 6 FLORIDA ELITE 2000B ELITE
Sunday, September 11, 2016
10:00 AM TAMPA BAY UNITED ELITE BOYS 2000 0 - 2 FLORIDA ELITE 2000B ELITE
10:00 AM LEG-A-Z SOCCER CAIMANS 2000 2 - 4 CNFCT FC TAMPA RANGERS
Saturday, September 17, 2016
10:00 AM ACYS SPIRIT UNITED B2000 ELITE 4 - 0 CNFCT FC TAMPA RANGERS
10:00 AM FLORIDA RUSH 00 RUSH II BOYS 1 - 0 TAMPA BAY UNITED ELITE BOYS 2000
10:00 AM GPS FLORIDA WEST 00 BOYS BLACK 1 - 0 OCYS 2000B PURPLE I
12:00 PM CSNYS FLORIDA FIRE JUNIORS BOYS 17U RED PREMIER 1 - 2 SUNRISE ELITE 2000
2:00 PM CNWHY WHYSA KICKS 2000 BOYS 1 - 2 KEY BISCAYNE SC 01 BLUE ELITE
2:00 PM WEST FLORIDA FLAMES 00B ELITE BRANDON 1 - 2 MIRAMAR UNITED ELITE FC ELITE RED 2000
4:00 PM FLORIDA ELITE 2000B ELITE 3 - 1 PINECREST PREMIER 2000-B BLUE
4:00 PM CORAL GABLES SOCCER TOROS GREEN 2000 CHRIS 5 - 0 LEG-A-Z SOCCER CAIMANS 2000
Sunday, September 18, 2016
8:00 AM WEST FLORIDA FLAMES 00B ELITE BRANDON 0 - 3 KEY BISCAYNE SC 01 BLUE ELITE
8:00 AM CNWHY WHYSA KICKS 2000 BOYS 1 - 4 MIRAMAR UNITED ELITE FC ELITE RED 2000
8:00 AM FLORIDA ELITE 2000B ELITE 2 - 3 CORAL GABLES SOCCER TOROS GREEN 2000 CHRIS
10:00 AM PINECREST PREMIER 2000-B BLUE 2 - 0 LEG-A-Z SOCCER CAIMANS 2000
12:00 PM SUNRISE ELITE 2000 0 - 6 GPS FLORIDA WEST 00 BOYS BLACK
2:00 PM FLORIDA RUSH 00 RUSH II BOYS 4 - 4 CNFCT FC TAMPA RANGERS
2:00 PM CSNYS FLORIDA FIRE JUNIORS BOYS 17U RED PREMIER 2 - 5 OCYS 2000B PURPLE I
2:00 PM TAMPA BAY UNITED ELITE BOYS 2000 0 - 4 ACYS SPIRIT UNITED B2000 ELITE
Saturday, September 24, 2016
8:30 AM KEY BISCAYNE SC 01 BLUE ELITE 1 - 4 PINECREST PREMIER 2000-B BLUE
10:00 AM LEG-A-Z SOCCER CAIMANS 2000 1 - 0 WEST FLORIDA FLAMES 00B ELITE BRANDON
10:00 AM FLORIDA ELITE 2000B ELITE 3 - 1 CNWHY WHYSA KICKS 2000 BOYS
10:30 AM MIRAMAR UNITED ELITE FC ELITE RED 2000 0 - 0 CORAL GABLES SOCCER TOROS GREEN 2000 CHRIS
4:00 PM CSNYS FLORIDA FIRE JUNIORS BOYS 17U RED PREMIER 3 - 3 TAMPA BAY UNITED ELITE BOYS 2000
4:00 PM CNFCT FC TAMPA RANGERS 1 - 4 GPS FLORIDA WEST 00 BOYS BLACK
Sunday, September 25, 2016
10:00 AM WEST FLORIDA FLAMES 00B ELITE BRANDON 0 - 4 FLORIDA ELITE 2000B ELITE
10:00 AM CNWHY WHYSA KICKS 2000 BOYS 2 - 2 LEG-A-Z SOCCER CAIMANS 2000
10:30 AM MIRAMAR UNITED ELITE FC ELITE RED 2000 0 - 1 PINECREST PREMIER 2000-B BLUE
12:00 PM CNFCT FC TAMPA RANGERS 3 - 1 CSNYS FLORIDA FIRE JUNIORS BOYS 17U RED PREMIER
12:00 PM TAMPA BAY UNITED ELITE BOYS 2000 0 - 6 GPS FLORIDA WEST 00 BOYS BLACK
12:00 PM OCYS 2000B PURPLE I 3 - 1 FLORIDA RUSH 00 RUSH II BOYS
12:00 PM ACYS SPIRIT UNITED B2000 ELITE 1 - 0 SUNRISE ELITE 2000
Friday, October 14, 2016
7:00 PM CNFCT FC TAMPA RANGERS 1 - 1 TAMPA BAY UNITED ELITE BOYS 2000
Saturday, October 15, 2016
5:00 PM SUNRISE ELITE 2000 0 - 0 KEY BISCAYNE SC 01 BLUE ELITE
Wednesday, October 19, 2016
7:00 PM KEY BISCAYNE SC 01 BLUE ELITE 0 - 1 CORAL GABLES SOCCER TOROS GREEN 2000 CHRIS
Saturday, October 22, 2016
10:00 AM CNWHY WHYSA KICKS 2000 BOYS 1 - 2 WEST FLORIDA FLAMES 00B ELITE BRANDON
10:30 AM KEY BISCAYNE SC 01 BLUE ELITE 0 - 6 MIRAMAR UNITED ELITE FC ELITE RED 2000
2:00 PM SUNRISE ELITE 2000 3 - 1 OCYS 2000B PURPLE I
2:00 PM LEG-A-Z SOCCER CAIMANS 2000 0 - 2 FLORIDA ELITE 2000B ELITE
2:00 PM ACYS SPIRIT UNITED B2000 ELITE 3 - 0 FLORIDA RUSH 00 RUSH II BOYS
3:00 PM CSNYS FLORIDA FIRE JUNIORS BOYS 17U RED PREMIER 2 - 4 GPS FLORIDA WEST 00 BOYS BLACK
Sunday, October 23, 2016
11:00 AM WEST FLORIDA FLAMES 00B ELITE BRANDON 2 - 1 CSNYS FLORIDA FIRE JUNIORS BOYS 17U RED PREMIER
4:30 PM CORAL GABLES SOCCER TOROS GREEN 2000 CHRIS 2 - 3 PINECREST PREMIER 2000-B BLUE
Saturday, October 29, 2016
12:00 PM PINECREST PREMIER 2000-B BLUE 1 - 1 SUNRISE ELITE 2000
12:00 PM GPS FLORIDA WEST 00 BOYS BLACK 2 - 0 LEG-A-Z SOCCER CAIMANS 2000
12:00 PM CNWHY WHYSA KICKS 2000 BOYS 2 - 1 TAMPA BAY UNITED ELITE BOYS 2000
12:00 PM CNFCT FC TAMPA RANGERS 3 - 2 WEST FLORIDA FLAMES 00B ELITE BRANDON
2:00 PM MIRAMAR UNITED ELITE FC ELITE RED 2000 1 - 0 ACYS SPIRIT UNITED B2000 ELITE
2:00 PM OCYS 2000B PURPLE I 0 - 2 CORAL GABLES SOCCER TOROS GREEN 2000 CHRIS
2:00 PM CSNYS FLORIDA FIRE JUNIORS BOYS 17U RED PREMIER 0 - 3 FLORIDA ELITE 2000B ELITE
2:00 PM FLORIDA RUSH 00 RUSH II BOYS 4 - 1 KEY BISCAYNE SC 01 BLUE ELITE
Sunday, October 30, 2016
8:00 AM WEST FLORIDA FLAMES 00B ELITE BRANDON 1 - 3 TAMPA BAY UNITED ELITE BOYS 2000
8:00 AM CNWHY WHYSA KICKS 2000 BOYS 1 - 0 CNFCT FC TAMPA RANGERS
10:00 AM SUNRISE ELITE 2000 1 - 3 CORAL GABLES SOCCER TOROS GREEN 2000 CHRIS
10:00 AM OCYS 2000B PURPLE I 4 - 0 PINECREST PREMIER 2000-B BLUE
10:00 AM ACYS SPIRIT UNITED B2000 ELITE 6 - 3 KEY BISCAYNE SC 01 BLUE ELITE
10:00 AM LEG-A-Z SOCCER CAIMANS 2000 2 - 1 CSNYS FLORIDA FIRE JUNIORS BOYS 17U RED PREMIER
12:00 PM FLORIDA ELITE 2000B ELITE 1 - 3 GPS FLORIDA WEST 00 BOYS BLACK
12:00 PM MIRAMAR UNITED ELITE FC ELITE RED 2000 2 - 3 FLORIDA RUSH 00 RUSH II BOYS
Saturday, December 17, 2016
12:00 PM FLORIDA RUSH 00 RUSH II BOYS 0 - 0 SUNRISE ELITE 2000
Saturday, February 25, 2017
9:00 AM ACYS SPIRIT UNITED B2000 ELITE 5 - 0 CNWHY WHYSA KICKS 2000 BOYS
9:00 AM FLORIDA RUSH 00 RUSH II BOYS 0 - 3 WEST FLORIDA FLAMES 00B ELITE BRANDON
12:00 PM CNFCT FC TAMPA RANGERS 1 - 0 KEY BISCAYNE SC 01 BLUE ELITE
12:00 PM GPS FLORIDA WEST 00 BOYS BLACK 2 - 2 PINECREST PREMIER 2000-B BLUE
2:00 PM FLORIDA ELITE 2000B ELITE 2 - 2 OCYS 2000B PURPLE I
2:00 PM CSNYS FLORIDA FIRE JUNIORS BOYS 17U RED PREMIER 1 - 2 CORAL GABLES SOCCER TOROS GREEN 2000 CHRIS
2:00 PM LEG-A-Z SOCCER CAIMANS 2000 3 - 0 SUNRISE ELITE 2000
2:00 PM TAMPA BAY UNITED ELITE BOYS 2000 3 - 5 MIRAMAR UNITED ELITE FC ELITE RED 2000
Sunday, February 26, 2017
9:00 AM ACYS SPIRIT UNITED B2000 ELITE 3 - 0 WEST FLORIDA FLAMES 00B ELITE BRANDON
9:00 AM FLORIDA RUSH 00 RUSH II BOYS 2 - 4 CNWHY WHYSA KICKS 2000 BOYS
10:00 AM GPS FLORIDA WEST 00 BOYS BLACK 1 - 0 CORAL GABLES SOCCER TOROS GREEN 2000 CHRIS
10:00 AM PINECREST PREMIER 2000-B BLUE 1 - 0 CSNYS FLORIDA FIRE JUNIORS BOYS 17U RED PREMIER
12:00 PM OCYS 2000B PURPLE I 4 - 2 LEG-A-Z SOCCER CAIMANS 2000
12:00 PM CNFCT FC TAMPA RANGERS 0 - 1 MIRAMAR UNITED ELITE FC ELITE RED 2000
12:00 PM SUNRISE ELITE 2000 2 - 1 FLORIDA ELITE 2000B ELITE
Saturday, March 04, 2017
2:00 PM KEY BISCAYNE SC 01 BLUE ELITE 0 - 0 OCYS 2000B PURPLE I
Sunday, March 05, 2017
2:00 PM OCYS 2000B PURPLE I 1 - 3 ACYS SPIRIT UNITED B2000 ELITE
Saturday, March 11, 2017
10:00 AM GPS FLORIDA WEST 00 BOYS BLACK 2 - 0 FLORIDA RUSH 00 RUSH II BOYS
10:00 AM ACYS SPIRIT UNITED B2000 ELITE 2 - 0 CSNYS FLORIDA FIRE JUNIORS BOYS 17U RED PREMIER
12:00 PM WEST FLORIDA FLAMES 00B ELITE BRANDON 0 - 4 OCYS 2000B PURPLE I
12:00 PM CNWHY WHYSA KICKS 2000 BOYS 2 - 0 SUNRISE ELITE 2000
2:00 PM MIRAMAR UNITED ELITE FC ELITE RED 2000 5 - 2 FLORIDA ELITE 2000B ELITE
2:00 PM LEG-A-Z SOCCER CAIMANS 2000 3 - 0 KEY BISCAYNE SC 01 BLUE ELITE
4:00 PM CORAL GABLES SOCCER TOROS GREEN 2000 CHRIS 7 - 2 CNFCT FC TAMPA RANGERS
4:00 PM TAMPA BAY UNITED ELITE BOYS 2000 1 - 5 PINECREST PREMIER 2000-B BLUE
Sunday, March 12, 2017
8:00 AM LEG-A-Z SOCCER CAIMANS 2000 2 - 2 MIRAMAR UNITED ELITE FC ELITE RED 2000
10:00 AM PINECREST PREMIER 2000-B BLUE 1 - 1 CNFCT FC TAMPA RANGERS
10:00 AM TAMPA BAY UNITED ELITE BOYS 2000 0 - 3 CORAL GABLES SOCCER TOROS GREEN 2000 CHRIS
12:00 PM WEST FLORIDA FLAMES 00B ELITE BRANDON 0 - 4 SUNRISE ELITE 2000
12:00 PM OCYS 2000B PURPLE I 3 - 1 CNWHY WHYSA KICKS 2000 BOYS
2:00 PM GPS FLORIDA WEST 00 BOYS BLACK 0 - 1 ACYS SPIRIT UNITED B2000 ELITE
2:00 PM FLORIDA RUSH 00 RUSH II BOYS 3 - 0 CSNYS FLORIDA FIRE JUNIORS BOYS 17U RED PREMIER