Spring 2017 - SRPL - EAST (east-TN, NC, SC, GA, & east-FL)

Girls U14 14U Girls EAST (South)

Ranking Value: 2335

Flight Champion

2003G ECNL

BNFES Florida Elite Soccer Academy
1stFLORIDA ELITE 2003G ECNL (FL)
2ndINTER ATLANTA FC BLUES INTER ATLANTA FC 03 ELITE GIRLS (GA)
3rdUNITED MOUNT PLEASANT USA/MP 03 PREMIER (SC)
4thUNITED FUTBOL ACADEMY UFA 03G PREMIER (GA)
5thSUNRISE STING 2003 BLACK X1 (FL)
6thNTH TOPHAT 03 GOLD (GA)
7thCONCORDE FIRE CENTRAL ELITE 03G (GA)
8thJAYFC ARMADA WFC 03 ELITE (FL)
9thSUMMERVILLE SSC 03 WHITE (SC)
10thFLORIDA RUSH 03 RUSH I GIRLS (FL)

Bracket Result

Standings

Teams MP W D L GF GA PTS
CONCORDE FIRE CENTRAL ELITE 03G (GA) 9 3 1 5 5 15 10
FLORIDA ELITE 2003G ECNL (FL) 9 7 2 0 14 3 23
FLORIDA RUSH 03 RUSH I GIRLS (FL) 9 0 0 9 0 37 0
INTER ATLANTA FC BLUES INTER ATLANTA FC 03 ELITE GIRLS (GA) 9 6 1 2 14 7 19
JAYFC ARMADA WFC 03 ELITE (FL) 9 2 2 5 8 8 8
NTH TOPHAT 03 GOLD (GA) 9 4 3 2 14 7 15
SUMMERVILLE SSC 03 WHITE (SC) 9 1 0 8 3 31 3
SUNRISE STING 2003 BLACK X1 (FL) 9 5 1 3 16 10 16
UNITED FUTBOL ACADEMY UFA 03G PREMIER (GA) 9 5 2 2 20 6 17
UNITED MOUNT PLEASANT USA/MP 03 PREMIER (SC) 9 6 0 3 20 6 18

Game Results

Saturday, February 11, 2017
4:00 PM SUNRISE STING 2003 BLACK X1 7 - 1 SUMMERVILLE SSC 03 WHITE
4:00 PM FLORIDA ELITE 2003G ECNL 1 - 0 UNITED MOUNT PLEASANT USA/MP 03 PREMIER
Sunday, February 12, 2017
11:30 AM FLORIDA ELITE 2003G ECNL 4 - 1 SUMMERVILLE SSC 03 WHITE
11:30 AM SUNRISE STING 2003 BLACK X1 2 - 1 UNITED MOUNT PLEASANT USA/MP 03 PREMIER
Saturday, February 25, 2017
4:00 PM SUMMERVILLE SSC 03 WHITE 0 - 6 UNITED FUTBOL ACADEMY UFA 03G PREMIER
4:00 PM UNITED MOUNT PLEASANT USA/MP 03 PREMIER 0 - 1 NTH TOPHAT 03 GOLD
Sunday, February 26, 2017
10:00 AM UNITED FUTBOL ACADEMY UFA 03G PREMIER 1 - 2 UNITED MOUNT PLEASANT USA/MP 03 PREMIER
10:00 AM NTH TOPHAT 03 GOLD 3 - 0 SUMMERVILLE SSC 03 WHITE
Saturday, March 04, 2017
5:30 PM JAYFC ARMADA WFC 03 ELITE 0 - 3 UNITED MOUNT PLEASANT USA/MP 03 PREMIER
5:30 PM SUMMERVILLE SSC 03 WHITE 1 - 0 FLORIDA RUSH 03 RUSH I GIRLS
Sunday, March 05, 2017
8:15 AM UNITED MOUNT PLEASANT USA/MP 03 PREMIER 7 - 0 FLORIDA RUSH 03 RUSH I GIRLS
9:45 AM SUMMERVILLE SSC 03 WHITE 0 - 3 JAYFC ARMADA WFC 03 ELITE
Saturday, March 11, 2017
12:00 PM UNITED FUTBOL ACADEMY UFA 03G PREMIER 5 - 0 FLORIDA RUSH 03 RUSH I GIRLS
2:30 PM NTH TOPHAT 03 GOLD 0 - 0 JAYFC ARMADA WFC 03 ELITE
4:00 PM INTER ATLANTA FC BLUES INTER ATLANTA FC 03 ELITE GIRLS 2 - 0 SUNRISE STING 2003 BLACK X1
Sunday, March 12, 2017
8:30 AM JAYFC ARMADA WFC 03 ELITE 0 - 1 INTER ATLANTA FC BLUES INTER ATLANTA FC 03 ELITE GIRLS
10:00 AM CONCORDE FIRE CENTRAL ELITE 03G 2 - 1 SUNRISE STING 2003 BLACK X1
10:00 AM FLORIDA RUSH 03 RUSH I GIRLS 0 - 6 NTH TOPHAT 03 GOLD
6:00 PM UNITED MOUNT PLEASANT USA/MP 03 PREMIER 6 - 0 SUMMERVILLE SSC 03 WHITE
Saturday, March 25, 2017
4:00 PM NTH TOPHAT 03 GOLD 0 - 0 FLORIDA ELITE 2003G ECNL
5:30 PM CONCORDE FIRE CENTRAL ELITE 03G 0 - 0 JAYFC ARMADA WFC 03 ELITE
5:30 PM FLORIDA RUSH 03 RUSH I GIRLS 0 - 4 INTER ATLANTA FC BLUES INTER ATLANTA FC 03 ELITE GIRLS
5:30 PM UNITED FUTBOL ACADEMY UFA 03G PREMIER 0 - 1 SUNRISE STING 2003 BLACK X1
Sunday, March 26, 2017
11:30 AM FLORIDA RUSH 03 RUSH I GIRLS 0 - 2 CONCORDE FIRE CENTRAL ELITE 03G
11:30 AM JAYFC ARMADA WFC 03 ELITE 0 - 1 UNITED FUTBOL ACADEMY UFA 03G PREMIER
11:30 AM SUNRISE STING 2003 BLACK X1 2 - 2 NTH TOPHAT 03 GOLD
11:30 AM FLORIDA ELITE 2003G ECNL 1 - 0 INTER ATLANTA FC BLUES INTER ATLANTA FC 03 ELITE GIRLS
Saturday, April 01, 2017
2:30 PM UNITED MOUNT PLEASANT USA/MP 03 PREMIER 2 - 0 CONCORDE FIRE CENTRAL ELITE 03G
2:30 PM SUNRISE STING 2003 BLACK X1 2 - 1 JAYFC ARMADA WFC 03 ELITE
4:00 PM SUMMERVILLE SSC 03 WHITE 0 - 1 INTER ATLANTA FC BLUES INTER ATLANTA FC 03 ELITE GIRLS
4:00 PM FLORIDA RUSH 03 RUSH I GIRLS 0 - 2 FLORIDA ELITE 2003G ECNL
Sunday, April 02, 2017
8:30 AM CONCORDE FIRE CENTRAL ELITE 03G 1 - 0 SUMMERVILLE SSC 03 WHITE
10:00 AM INTER ATLANTA FC BLUES INTER ATLANTA FC 03 ELITE GIRLS 1 - 4 UNITED MOUNT PLEASANT USA/MP 03 PREMIER
11:30 AM FLORIDA RUSH 03 RUSH I GIRLS 0 - 5 SUNRISE STING 2003 BLACK X1
4:30 PM JAYFC ARMADA WFC 03 ELITE 0 - 1 FLORIDA ELITE 2003G ECNL
Saturday, April 08, 2017
2:30 PM SUNRISE STING 2003 BLACK X1 0 - 1 FLORIDA ELITE 2003G ECNL
4:00 PM JAYFC ARMADA WFC 03 ELITE 5 - 0 FLORIDA RUSH 03 RUSH I GIRLS
Saturday, April 15, 2017
4:00 PM NTH TOPHAT 03 GOLD 3 - 0 CONCORDE FIRE CENTRAL ELITE 03G
5:30 PM INTER ATLANTA FC BLUES INTER ATLANTA FC 03 ELITE GIRLS 1 - 1 UNITED FUTBOL ACADEMY UFA 03G PREMIER
Saturday, April 22, 2017
4:00 PM NTH TOPHAT 03 GOLD 0 - 3 UNITED FUTBOL ACADEMY UFA 03G PREMIER
4:00 PM CONCORDE FIRE CENTRAL ELITE 03G 0 - 2 INTER ATLANTA FC BLUES INTER ATLANTA FC 03 ELITE GIRLS
Sunday, April 23, 2017
2:30 PM INTER ATLANTA FC BLUES INTER ATLANTA FC 03 ELITE GIRLS 2 - 1 NTH TOPHAT 03 GOLD
2:30 PM UNITED FUTBOL ACADEMY UFA 03G PREMIER 5 - 0 CONCORDE FIRE CENTRAL ELITE 03G
Saturday, April 29, 2017
5:00 PM FLORIDA ELITE 2003G ECNL 2 - 2 UNITED FUTBOL ACADEMY UFA 03G PREMIER
Sunday, April 30, 2017
10:00 AM FLORIDA ELITE 2003G ECNL 2 - 0 CONCORDE FIRE CENTRAL ELITE 03G