Support | Chat Hours: Monday through Friday 9 AM to 5 PM EST

CSA 2018/2019 Colorado Champions League Spring

Boys U11 Premier 2

Ranking Value: 1040

Flight Champion

08B Rapids One

Colorado Rapids Youth Soccer Club Central
1stCOLORADO RAPIDS YOUTH CENTRAL 08B CENTAUROS (CO)
2ndCO RAPIDS FC 08B SELECT DEACON (CO)
3rdARSENAL COLORADO GOLD 08 (CO)
4thCOLORADO RUSH ACADEMY BLUE 08 (CO)
5thBROOMFIELD BLAST SC 08 BOYS PRESTIGE (CO)
6thWESTMINSTER SOCCER 08B ORANGE (CO)
7thREAL COLORADO 08 OLYMPICO (CO)
8thCOLORADO UNITED 08B WHITE (CO)
9thBOULDER COUNTY SC 2008 BOYS ELITE GOLD (CO)
10thGUADALAJARA B-ELITE 08B B (CO)

Bracket Result

Standings

Teams MP W D L GF GA PTS
ARSENAL COLORADO GOLD 08 (CO) 9 5 0 4 28 27 15
BOULDER COUNTY SC 2008 BOYS ELITE GOLD (CO) 9 2 3 4 21 31 9
BROOMFIELD BLAST SC 08 BOYS PRESTIGE (CO) 9 4 1 4 23 22 13
CO RAPIDS FC 08B SELECT DEACON (CO) 9 5 1 3 26 12 16
COLORADO RAPIDS YOUTH CENTRAL 08B CENTAUROS (CO) 9 7 1 1 37 18 22
COLORADO RUSH ACADEMY BLUE 08 (CO) 9 3 5 1 19 14 14
COLORADO UNITED 08B WHITE (CO) 9 3 0 6 27 30 9
GUADALAJARA B-ELITE 08B B (CO) 9 2 2 5 16 29 8
REAL COLORADO 08 OLYMPICO (CO) 9 3 1 5 16 27 10
WESTMINSTER SOCCER 08B ORANGE (CO) 9 3 2 4 22 25 11

Game Results

Saturday, March 9, 2019
10:00 AM BROOMFIELD BLAST SC 08 BOYS PRESTIGE 7 - 1 BOULDER COUNTY SC 2008 BOYS ELITE GOLD
10:30 AM COLORADO UNITED 08B WHITE 4 - 1 GUADALAJARA B-ELITE 08B B
Saturday, March 16, 2019
3:30 PM BOULDER COUNTY SC 2008 BOYS ELITE GOLD 1 - 1 GUADALAJARA B-ELITE 08B B
Friday, March 29, 2019
5:30 PM COLORADO RAPIDS YOUTH CENTRAL 08B CENTAUROS 4 - 0 REAL COLORADO 08 OLYMPICO
Friday, April 5, 2019
6:00 PM ARSENAL COLORADO GOLD 08 2 - 5 BOULDER COUNTY SC 2008 BOYS ELITE GOLD
Saturday, April 6, 2019
9:00 AM CO RAPIDS FC 08B SELECT DEACON 2 - 3 ARSENAL COLORADO GOLD 08
10:15 AM GUADALAJARA B-ELITE 08B B 6 - 2 WESTMINSTER SOCCER 08B ORANGE
10:30 AM COLORADO UNITED 08B WHITE 6 - 2 BOULDER COUNTY SC 2008 BOYS ELITE GOLD
10:30 AM REAL COLORADO 08 OLYMPICO 2 - 1 BROOMFIELD BLAST SC 08 BOYS PRESTIGE
3:00 PM COLORADO RAPIDS YOUTH CENTRAL 08B CENTAUROS 3 - 3 COLORADO RUSH ACADEMY BLUE 08
4:30 PM COLORADO UNITED 08B WHITE 2 - 4 ARSENAL COLORADO GOLD 08
Saturday, April 20, 2019
9:00 AM CO RAPIDS FC 08B SELECT DEACON 0 - 2 COLORADO RAPIDS YOUTH CENTRAL 08B CENTAUROS
10:30 AM BROOMFIELD BLAST SC 08 BOYS PRESTIGE 0 - 2 COLORADO RUSH ACADEMY BLUE 08
3:00 PM COLORADO UNITED 08B WHITE 4 - 2 WESTMINSTER SOCCER 08B ORANGE
4:45 PM GUADALAJARA B-ELITE 08B B 1 - 5 ARSENAL COLORADO GOLD 08
5:00 PM BOULDER COUNTY SC 2008 BOYS ELITE GOLD 3 - 2 REAL COLORADO 08 OLYMPICO
Monday, April 22, 2019
6:00 PM COLORADO RUSH ACADEMY BLUE 08 2 - 3 ARSENAL COLORADO GOLD 08
Saturday, April 27, 2019
12:00 PM COLORADO RUSH ACADEMY BLUE 08 1 - 1 GUADALAJARA B-ELITE 08B B
3:00 PM CO RAPIDS FC 08B SELECT DEACON 4 - 1 COLORADO UNITED 08B WHITE
3:00 PM COLORADO RAPIDS YOUTH CENTRAL 08B CENTAUROS 6 - 2 BROOMFIELD BLAST SC 08 BOYS PRESTIGE
Sunday, April 28, 2019
9:00 AM COLORADO RAPIDS YOUTH CENTRAL 08B CENTAUROS 7 - 4 COLORADO UNITED 08B WHITE
3:00 PM COLORADO RUSH ACADEMY BLUE 08 3 - 1 CO RAPIDS FC 08B SELECT DEACON
Thursday, May 2, 2019
6:30 PM ARSENAL COLORADO GOLD 08 2 - 4 BROOMFIELD BLAST SC 08 BOYS PRESTIGE
Saturday, May 4, 2019
9:30 AM WESTMINSTER SOCCER 08B ORANGE 5 - 3 ARSENAL COLORADO GOLD 08
10:30 AM GUADALAJARA B-ELITE 08B B 1 - 4 COLORADO RAPIDS YOUTH CENTRAL 08B CENTAUROS
10:30 AM COLORADO UNITED 08B WHITE 4 - 5 REAL COLORADO 08 OLYMPICO
10:30 AM BROOMFIELD BLAST SC 08 BOYS PRESTIGE 0 - 4 CO RAPIDS FC 08B SELECT DEACON
2:00 PM BOULDER COUNTY SC 2008 BOYS ELITE GOLD 2 - 2 COLORADO RUSH ACADEMY BLUE 08
Sunday, May 5, 2019
1:00 PM CO RAPIDS FC 08B SELECT DEACON 3 - 1 WESTMINSTER SOCCER 08B ORANGE
3:00 PM COLORADO RUSH ACADEMY BLUE 08 3 - 1 COLORADO UNITED 08B WHITE
Friday, May 10, 2019
6:30 PM ARSENAL COLORADO GOLD 08 1 - 4 COLORADO RAPIDS YOUTH CENTRAL 08B CENTAUROS
Saturday, May 11, 2019
10:30 AM ARSENAL COLORADO GOLD 08 5 - 2 REAL COLORADO 08 OLYMPICO
12:00 PM BROOMFIELD BLAST SC 08 BOYS PRESTIGE 2 - 1 COLORADO UNITED 08B WHITE
12:30 PM WESTMINSTER SOCCER 08B ORANGE 1 - 1 COLORADO RUSH ACADEMY BLUE 08
2:00 PM BOULDER COUNTY SC 2008 BOYS ELITE GOLD 3 - 4 COLORADO RAPIDS YOUTH CENTRAL 08B CENTAUROS
3:30 PM GUADALAJARA B-ELITE 08B B 0 - 5 CO RAPIDS FC 08B SELECT DEACON
Sunday, May 12, 2019
12:00 PM COLORADO RAPIDS YOUTH CENTRAL 08B CENTAUROS 3 - 4 WESTMINSTER SOCCER 08B ORANGE
4:00 PM REAL COLORADO 08 OLYMPICO 0 - 5 CO RAPIDS FC 08B SELECT DEACON
Monday, May 13, 2019
6:00 PM COLORADO RUSH ACADEMY BLUE 08 2 - 2 REAL COLORADO 08 OLYMPICO
Wednesday, May 15, 2019
6:30 PM BROOMFIELD BLAST SC 08 BOYS PRESTIGE 6 - 3 GUADALAJARA B-ELITE 08B B
Thursday, May 16, 2019
6:15 PM WESTMINSTER SOCCER 08B ORANGE 5 - 2 BOULDER COUNTY SC 2008 BOYS ELITE GOLD
Saturday, May 18, 2019
9:00 AM CO RAPIDS FC 08B SELECT DEACON 2 - 2 BOULDER COUNTY SC 2008 BOYS ELITE GOLD
10:30 AM REAL COLORADO 08 OLYMPICO 1 - 2 GUADALAJARA B-ELITE 08B B
12:30 PM WESTMINSTER SOCCER 08B ORANGE 1 - 1 BROOMFIELD BLAST SC 08 BOYS PRESTIGE
Sunday, May 19, 2019
12:30 PM REAL COLORADO 08 OLYMPICO 2 - 1 WESTMINSTER SOCCER 08B ORANGE