Support | Chat Hours: Monday through Friday 9 AM to 5 PM EST

Spring 2019 CSA Centennial League

Boys U12 Platinum

Ranking Value: 531

Flight Champion

2007B Platinum

Wheat Ridge Avalanche
1stWHEAT RIDGE AVALANCHE 2007B PLATINUM (CO)
2ndARSENAL COLORADO ROYAL 07 (CO)
3rdBROOMFIELD BLAST SC 07 BOYS TIEMPO (CO)
4thCRESTMOOR/CRANMER WEBER (CO)
5thNORTH DENVER RUSH 07 B RUSH (CO)
6thRAPIDS NORTH 07B WHITE (CO)
7thDENVER KICKERS RED (CO)
8thCHEYENNE STING GOLD B 07 (WY)
9thFC BOULDER 07 BOYS WHITE (CO)
10thSTEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY(2007) (CO)
11thCOLORADO UNITED 07B RED I (CO)
12thSKYLINE 07B WHITE (CO)
13thSUMMIT STRIKERS FC 07 BLUE (CO)
14thCOLORADO ICE SELECT 07 (CO)
15thCOLORADO RAPIDS YOUTH SOCCER CENTRAL 07B BURGUNDY B (CO)

Bracket Result

Standings

Teams MP W D L GF GA PTS
ARSENAL COLORADO ROYAL 07 (CO) 8 6 0 2 23 16 18
BROOMFIELD BLAST SC 07 BOYS TIEMPO (CO) 8 5 0 3 19 11 15
CHEYENNE STING GOLD B 07 (WY) 7 3 2 2 22 12 11
COLORADO ICE SELECT 07 (CO) 7 1 0 6 12 28 3
COLORADO RAPIDS YOUTH SOCCER CENTRAL 07B BURGUNDY B (CO) 7 0 1 6 12 35 1
COLORADO UNITED 07B RED I (CO) 7 2 2 3 15 14 8
CRESTMOOR/CRANMER WEBER (CO) 8 5 0 3 19 16 15
DENVER KICKERS RED (CO) 8 4 0 4 22 19 12
FC BOULDER 07 BOYS WHITE (CO) 7 3 1 3 18 14 10
NORTH DENVER RUSH 07 B RUSH (CO) 8 5 0 3 30 31 15
RAPIDS NORTH 07B WHITE (CO) 7 4 2 1 20 8 14
SKYLINE 07B WHITE (CO) 8 1 1 6 14 31 4
STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY(2007) (CO) 7 3 1 3 12 14 10
SUMMIT STRIKERS FC 07 BLUE (CO) 5 1 0 4 14 20 3
WHEAT RIDGE AVALANCHE 2007B PLATINUM (CO) 8 6 2 0 30 13 20

Game Results

Saturday, March 9, 2019
8:30 AM RAPIDS NORTH 07B WHITE 2 - 1 COLORADO ICE SELECT 07
11:45 AM DENVER KICKERS RED 4 - 1 BROOMFIELD BLAST SC 07 BOYS TIEMPO
Saturday, March 16, 2019
9:30 AM WHEAT RIDGE AVALANCHE 2007B PLATINUM 3 - 3 CHEYENNE STING GOLD B 07
10:15 AM DENVER KICKERS RED 5 - 2 COLORADO RAPIDS YOUTH SOCCER CENTRAL 07B BURGUNDY B
12:00 PM FC BOULDER 07 BOYS WHITE 3 - 0 CRESTMOOR/CRANMER WEBER
Saturday, March 30, 2019
10:30 AM RAPIDS NORTH 07B WHITE 2 - 2 WHEAT RIDGE AVALANCHE 2007B PLATINUM
Saturday, April 6, 2019
9:00 AM COLORADO ICE SELECT 07 2 - 3 NORTH DENVER RUSH 07 B RUSH
9:00 AM SKYLINE 07B WHITE 4 - 4 COLORADO RAPIDS YOUTH SOCCER CENTRAL 07B BURGUNDY B
10:15 AM DENVER KICKERS RED 2 - 3 RAPIDS NORTH 07B WHITE
10:30 AM WHEAT RIDGE AVALANCHE 2007B PLATINUM 3 - 2 ARSENAL COLORADO ROYAL 07
12:00 PM FC BOULDER 07 BOYS WHITE 1 - 1 COLORADO UNITED 07B RED I
3:00 PM CRESTMOOR/CRANMER WEBER 2 - 1 SUMMIT STRIKERS FC 07 BLUE
Sunday, April 7, 2019
2:00 PM COLORADO UNITED 07B RED I 4 - 1 NORTH DENVER RUSH 07 B RUSH
3:30 PM ARSENAL COLORADO ROYAL 07 2 - 1 FC BOULDER 07 BOYS WHITE
Saturday, April 13, 2019
9:00 AM SKYLINE 07B WHITE 0 - 6 RAPIDS NORTH 07B WHITE
Sunday, April 14, 2019
9:00 AM CRESTMOOR/CRANMER WEBER 6 - 3 COLORADO ICE SELECT 07
1:30 PM SKYLINE 07B WHITE 4 - 0 STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY(2007)
3:00 PM WHEAT RIDGE AVALANCHE 2007B PLATINUM 9 - 2 NORTH DENVER RUSH 07 B RUSH
Saturday, April 20, 2019
9:00 AM NORTH DENVER RUSH 07 B RUSH 2 - 3 DENVER KICKERS RED
9:00 AM COLORADO UNITED 07B RED I 1 - 2 WHEAT RIDGE AVALANCHE 2007B PLATINUM
10:30 AM ARSENAL COLORADO ROYAL 07 5 - 0 SKYLINE 07B WHITE
1:00 PM CHEYENNE STING GOLD B 07 8 - 1 COLORADO RAPIDS YOUTH SOCCER CENTRAL 07B BURGUNDY B
4:30 PM BROOMFIELD BLAST SC 07 BOYS TIEMPO 2 - 1 SKYLINE 07B WHITE
6:00 PM CHEYENNE STING GOLD B 07 4 - 2 DENVER KICKERS RED
Saturday, April 27, 2019
9:00 AM COLORADO RAPIDS YOUTH SOCCER CENTRAL 07B BURGUNDY B 0 - 6 RAPIDS NORTH 07B WHITE
10:30 AM SKYLINE 07B WHITE 0 - 3 CRESTMOOR/CRANMER WEBER
11:00 AM WHEAT RIDGE AVALANCHE 2007B PLATINUM 4 - 1 FC BOULDER 07 BOYS WHITE
12:45 PM SUMMIT STRIKERS FC 07 BLUE 7 - 2 COLORADO ICE SELECT 07
1:30 PM COLORADO UNITED 07B RED I 4 - 2 DENVER KICKERS RED
1:30 PM BROOMFIELD BLAST SC 07 BOYS TIEMPO 7 - 0 ARSENAL COLORADO ROYAL 07
Sunday, April 28, 2019
9:00 AM COLORADO RAPIDS YOUTH SOCCER CENTRAL 07B BURGUNDY B 2 - 5 WHEAT RIDGE AVALANCHE 2007B PLATINUM
10:30 AM RAPIDS NORTH 07B WHITE 0 - 2 BROOMFIELD BLAST SC 07 BOYS TIEMPO
11:00 AM NORTH DENVER RUSH 07 B RUSH 5 - 4 FC BOULDER 07 BOYS WHITE
1:00 PM COLORADO ICE SELECT 07 1 - 6 ARSENAL COLORADO ROYAL 07
2:30 PM DENVER KICKERS RED 3 - 1 CRESTMOOR/CRANMER WEBER
Saturday, May 4, 2019
8:30 AM FC BOULDER 07 BOYS WHITE 2 - 1 DENVER KICKERS RED
9:00 AM BROOMFIELD BLAST SC 07 BOYS TIEMPO 1 - 0 CHEYENNE STING GOLD B 07
9:00 AM NORTH DENVER RUSH 07 B RUSH 6 - 3 SKYLINE 07B WHITE
10:00 AM STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY(2007) 1 - 1 COLORADO UNITED 07B RED I
12:00 PM ARSENAL COLORADO ROYAL 07 3 - 2 SUMMIT STRIKERS FC 07 BLUE
1:30 PM RAPIDS NORTH 07B WHITE 1 - 1 CHEYENNE STING GOLD B 07
1:30 PM CRESTMOOR/CRANMER WEBER 2 - 1 BROOMFIELD BLAST SC 07 BOYS TIEMPO
3:00 PM ARSENAL COLORADO ROYAL 07 3 - 1 COLORADO RAPIDS YOUTH SOCCER CENTRAL 07B BURGUNDY B
3:00 PM COLORADO ICE SELECT 07 0 - 2 WHEAT RIDGE AVALANCHE 2007B PLATINUM
Sunday, May 5, 2019
12:00 PM STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY(2007) 3 - 4 NORTH DENVER RUSH 07 B RUSH
3:30 PM BROOMFIELD BLAST SC 07 BOYS TIEMPO 1 - 2 STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY(2007)
Saturday, May 11, 2019
8:30 AM NORTH DENVER RUSH 07 B RUSH 7 - 3 SUMMIT STRIKERS FC 07 BLUE
9:00 AM COLORADO RAPIDS YOUTH SOCCER CENTRAL 07B BURGUNDY B 2 - 4 BROOMFIELD BLAST SC 07 BOYS TIEMPO
10:30 AM COLORADO UNITED 07B RED I 2 - 3 COLORADO ICE SELECT 07
12:00 PM FC BOULDER 07 BOYS WHITE 6 - 1 SUMMIT STRIKERS FC 07 BLUE
1:00 PM CHEYENNE STING GOLD B 07 5 - 2 SKYLINE 07B WHITE
Sunday, May 12, 2019
1:00 PM CHEYENNE STING GOLD B 07 1 - 2 STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY(2007)
Saturday, May 18, 2019
12:00 PM STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY(2007) 1 - 2 ARSENAL COLORADO ROYAL 07
3:00 PM CRESTMOOR/CRANMER WEBER 4 - 2 COLORADO UNITED 07B RED I
Sunday, May 19, 2019
12:00 PM STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY(2007) 3 - 1 CRESTMOOR/CRANMER WEBER