Support | Chat Hours: Monday through Friday 9 AM to 5 PM EST

Fall 2019 Colorado Champions League

Girls U19 Premier 3

Ranking Value: 490

Flight Champion

Cheyenne Sting Gold G 01

Cheyenne Soccer Club
1stCHEYENNE STING GOLD G 01 (WY)
2ndRAPIDS CENTRAL 01/02G SELECT (CO)
3rdRAPIDS SOUTH 02G BURGUNDY (CO)
4thGLENWOOD SPRINGS FC GLENWOOD - CHAMPIONS (CO)
5thSTEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY (2001) (CO)
6thNORCO RUSH 01G BLUE (MARKELL) (CO)
7thPRIDE SC COPA '02G (CO)
8thPUEBLO RANGERS SC '01 G ELITE (CO)
9thVAIL VALLEY SC U19 GIRLS NAVY (CO)
10thCOLORADO UNITED 01G WHITE (CO)

Bracket Result

Standings

Teams MP W D L GF GA PTS
CHEYENNE STING GOLD G 01 (WY) 9 8 1 0 49 12 25
COLORADO UNITED 01G WHITE (CO) 8 1 1 6 11 31 4
GLENWOOD SPRINGS FC GLENWOOD - CHAMPIONS (CO) 9 5 1 3 20 11 16
NORCO RUSH 01G BLUE (MARKELL) (CO) 9 2 1 6 10 20 7
PRIDE SC COPA '02G (CO) 9 2 1 6 11 18 7
PUEBLO RANGERS SC '01 G ELITE (CO) 8 3 2 3 14 20 5
RAPIDS CENTRAL 01/02G SELECT (CO) 9 6 2 1 24 12 20
RAPIDS SOUTH 02G BURGUNDY (CO) 9 5 3 1 18 13 18
STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY (2001) (CO) 9 2 2 5 15 22 8
VAIL VALLEY SC U19 GIRLS NAVY (CO) 7 1 2 4 10 23 5

Game Results

Saturday, August 24, 2019
1:00 PM NORCO RUSH 01G BLUE (MARKELL) 1 - 3 GLENWOOD SPRINGS FC GLENWOOD - CHAMPIONS
2:30 PM STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY (2001) 3 - 2 COLORADO UNITED 01G WHITE
3:00 PM VAIL VALLEY SC U19 GIRLS NAVY 1 - 8 CHEYENNE STING GOLD G 01
4:00 PM RAPIDS CENTRAL 01/02G SELECT 2 - 2 RAPIDS SOUTH 02G BURGUNDY
Sunday, August 25, 2019
9:00 AM PUEBLO RANGERS SC '01 G ELITE 3 - 1 PRIDE SC COPA '02G
Saturday, September 7, 2019
9:30 AM STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY (2001) 2 - 5 VAIL VALLEY SC U19 GIRLS NAVY
11:00 AM PUEBLO RANGERS SC '01 G ELITE 6 - 2 COLORADO UNITED 01G WHITE
12:00 PM RAPIDS SOUTH 02G BURGUNDY 3 - 1 GLENWOOD SPRINGS FC GLENWOOD - CHAMPIONS
3:00 PM RAPIDS CENTRAL 01/02G SELECT 2 - 0 NORCO RUSH 01G BLUE (MARKELL)
4:00 PM CHEYENNE STING GOLD G 01 4 - 1 PRIDE SC COPA '02G
Saturday, September 14, 2019
10:30 AM COLORADO UNITED 01G WHITE 0 - 4 RAPIDS CENTRAL 01/02G SELECT
12:30 PM NORCO RUSH 01G BLUE (MARKELL) 3 - 2 PRIDE SC COPA '02G
3:00 PM CHEYENNE STING GOLD G 01 6 - 6 STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY (2001)
4:30 PM PUEBLO RANGERS SC '01 G ELITE 2 - 2 RAPIDS SOUTH 02G BURGUNDY
5:15 PM VAIL VALLEY SC U19 GIRLS NAVY 1 - 1 GLENWOOD SPRINGS FC GLENWOOD - CHAMPIONS
Saturday, September 21, 2019
9:30 AM STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY (2001) 0 - 2 GLENWOOD SPRINGS FC GLENWOOD - CHAMPIONS
10:30 AM COLORADO UNITED 01G WHITE 1 - 1 RAPIDS SOUTH 02G BURGUNDY
11:00 AM VAIL VALLEY SC U19 GIRLS NAVY 1 - 1 PRIDE SC COPA '02G
Sunday, September 22, 2019
2:00 PM NORCO RUSH 01G BLUE (MARKELL) 1 - 3 PUEBLO RANGERS SC '01 G ELITE
Saturday, September 28, 2019
3:00 PM GLENWOOD SPRINGS FC GLENWOOD - CHAMPIONS 7 - 1 COLORADO UNITED 01G WHITE
5:00 PM CHEYENNE STING GOLD G 01 4 - 0 RAPIDS SOUTH 02G BURGUNDY
Sunday, September 29, 2019
12:30 PM VAIL VALLEY SC U19 GIRLS NAVY 0 - 1 NORCO RUSH 01G BLUE (MARKELL)
1:00 PM CHEYENNE STING GOLD G 01 6 - 2 RAPIDS CENTRAL 01/02G SELECT
Sunday, October 6, 2019
3:00 PM PRIDE SC COPA '02G 1 - 2 RAPIDS CENTRAL 01/02G SELECT
Saturday, October 12, 2019
1:00 PM GLENWOOD SPRINGS FC GLENWOOD - CHAMPIONS 3 - 0 PUEBLO RANGERS SC '01 G ELITE
2:30 PM NORCO RUSH 01G BLUE (MARKELL) 1 - 5 CHEYENNE STING GOLD G 01
Sunday, October 13, 2019
9:30 AM STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY (2001) 3 - 0 PUEBLO RANGERS SC '01 G ELITE
Saturday, October 19, 2019
1:00 PM RAPIDS SOUTH 02G BURGUNDY 2 - 1 STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY (2001)
1:00 PM PUEBLO RANGERS SC '01 G ELITE 0 - 8 CHEYENNE STING GOLD G 01
4:30 PM RAPIDS CENTRAL 01/02G SELECT 6 - 2 VAIL VALLEY SC U19 GIRLS NAVY
Sunday, October 20, 2019
1:00 PM PRIDE SC COPA '02G 1 - 2 RAPIDS SOUTH 02G BURGUNDY
2:00 PM COLORADO UNITED 01G WHITE 3 - 2 NORCO RUSH 01G BLUE (MARKELL)
Saturday, October 26, 2019
10:00 AM GLENWOOD SPRINGS FC GLENWOOD - CHAMPIONS 1 - 2 RAPIDS CENTRAL 01/02G SELECT
11:00 AM RAPIDS SOUTH 02G BURGUNDY 2 - 1 NORCO RUSH 01G BLUE (MARKELL)
Sunday, October 27, 2019
1:00 PM COLORADO UNITED 01G WHITE 1 - 6 CHEYENNE STING GOLD G 01
Saturday, November 2, 2019
11:00 AM RAPIDS CENTRAL 01/02G SELECT 0 - 0 PUEBLO RANGERS SC '01 G ELITE
12:00 PM NORCO RUSH 01G BLUE (MARKELL) 0 - 0 STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY (2001)
12:00 PM PRIDE SC COPA '02G 2 - 1 COLORADO UNITED 01G WHITE
1:00 PM RAPIDS SOUTH 02G BURGUNDY 4 - 0 VAIL VALLEY SC U19 GIRLS NAVY
3:00 PM GLENWOOD SPRINGS FC GLENWOOD - CHAMPIONS 0 - 2 CHEYENNE STING GOLD G 01
Sunday, November 3, 2019
12:00 PM PRIDE SC COPA '02G 1 - 2 GLENWOOD SPRINGS FC GLENWOOD - CHAMPIONS
4:00 PM PRIDE SC COPA '02G 1 - 0 STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY (2001)
Sunday, November 10, 2019
1:00 PM RAPIDS CENTRAL 01/02G SELECT 4 - 0 STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY (2001)