Support | Chat Hours: Monday through Friday 9 AM to 5 PM EST

Fall 2019 Centennial League

Boys U13 Platinum Group A

Ranking Value: 490

Flight Champion

Steamboat Soccer Club Navy(2007)

Steamboat Springs YSA
1stSTEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY(2007) (CO)
2ndDENVER KICKERS RED 07B (CO)
3rdCHEYENNE STING GOLD B 07 (WY)
4thFC BOULDER 07 BOYS PREMIER WHITE (CO)
5thUNITED SC SELECT 07B (CO)
6thCOLORADO RUSH AZUL 07 (CO)
7thRAPIDS FC 07B BURGUNDY (CO)
8thRAPIDS CENTRAL 07B WHITE 1 (CO)
9thB-ELITE COS 07 BOYS A (CO)

Bracket Result

Standings

Teams MP W D L GF GA PTS
B-ELITE COS 07 BOYS A (CO) 7 1 0 6 7 20 3
CHEYENNE STING GOLD B 07 (WY) 8 5 1 2 20 13 16
COLORADO RUSH AZUL 07 (CO) 8 2 1 5 11 18 7
DENVER KICKERS RED 07B (CO) 8 6 1 1 25 13 19
FC BOULDER 07 BOYS PREMIER WHITE (CO) 8 4 2 2 17 15 14
RAPIDS CENTRAL 07B WHITE 1 (CO) 6 1 0 5 11 16 3
RAPIDS FC 07B BURGUNDY (CO) 7 1 1 5 10 17 4
STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY(2007) (CO) 8 6 2 0 24 12 20
UNITED SC SELECT 07B (CO) 8 3 2 3 21 22 11

Game Results

Saturday, August 24, 2019
10:00 AM CHEYENNE STING GOLD B 07 2 - 1 RAPIDS CENTRAL 07B WHITE 1
11:00 AM DENVER KICKERS RED 07B 6 - 1 COLORADO RUSH AZUL 07
2:30 PM STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY(2007) 1 - 0 RAPIDS FC 07B BURGUNDY
2:30 PM B-ELITE COS 07 BOYS A 1 - 4 FC BOULDER 07 BOYS PREMIER WHITE
Saturday, September 7, 2019
9:45 AM COLORADO RUSH AZUL 07 4 - 4 UNITED SC SELECT 07B
10:00 AM CHEYENNE STING GOLD B 07 4 - 1 FC BOULDER 07 BOYS PREMIER WHITE
12:00 PM RAPIDS CENTRAL 07B WHITE 1 1 - 2 DENVER KICKERS RED 07B
Sunday, September 8, 2019
2:00 PM STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY(2007) 3 - 0 B-ELITE COS 07 BOYS A
Saturday, September 14, 2019
10:30 AM FC BOULDER 07 BOYS PREMIER WHITE 0 - 3 DENVER KICKERS RED 07B
12:00 PM RAPIDS FC 07B BURGUNDY 3 - 0 B-ELITE COS 07 BOYS A
12:30 PM UNITED SC SELECT 07B 4 - 2 RAPIDS CENTRAL 07B WHITE 1
1:00 PM STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY(2007) 1 - 1 CHEYENNE STING GOLD B 07
Saturday, September 21, 2019
9:30 AM STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY(2007) 4 - 2 DENVER KICKERS RED 07B
11:00 AM FC BOULDER 07 BOYS PREMIER WHITE 4 - 1 UNITED SC SELECT 07B
3:00 PM RAPIDS CENTRAL 07B WHITE 1 2 - 1 COLORADO RUSH AZUL 07
5:00 PM CHEYENNE STING GOLD B 07 4 - 1 RAPIDS FC 07B BURGUNDY
Saturday, September 28, 2019
10:00 AM DENVER KICKERS RED 07B 5 - 4 RAPIDS FC 07B BURGUNDY
3:00 PM CHEYENNE STING GOLD B 07 4 - 2 B-ELITE COS 07 BOYS A
3:00 PM UNITED SC SELECT 07B 3 - 6 STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY(2007)
Sunday, September 29, 2019
12:00 PM FC BOULDER 07 BOYS PREMIER WHITE 2 - 2 STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY(2007)
Saturday, October 12, 2019
10:30 AM UNITED SC SELECT 07B 3 - 0 RAPIDS FC 07B BURGUNDY
1:30 PM FC BOULDER 07 BOYS PREMIER WHITE 3 - 2 RAPIDS CENTRAL 07B WHITE 1
5:00 PM COLORADO RUSH AZUL 07 2 - 1 CHEYENNE STING GOLD B 07
Saturday, October 19, 2019
10:30 AM B-ELITE COS 07 BOYS A 2 - 3 UNITED SC SELECT 07B
12:00 PM RAPIDS CENTRAL 07B WHITE 1 3 - 4 STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY(2007)
1:30 PM RAPIDS FC 07B BURGUNDY 0 - 2 COLORADO RUSH AZUL 07
4:30 PM DENVER KICKERS RED 07B 3 - 1 CHEYENNE STING GOLD B 07
Sunday, October 20, 2019
10:30 AM B-ELITE COS 07 BOYS A 1 - 3 DENVER KICKERS RED 07B
11:00 AM COLORADO RUSH AZUL 07 1 - 3 STEAMBOAT SPRINGS YSA STEAMBOAT SOCCER CLUB NAVY(2007)
Saturday, October 26, 2019
3:00 PM B-ELITE COS 07 BOYS A 1 - 0 COLORADO RUSH AZUL 07
3:30 PM UNITED SC SELECT 07B 2 - 3 CHEYENNE STING GOLD B 07
Saturday, November 2, 2019
11:30 AM DENVER KICKERS RED 07B 1 - 1 UNITED SC SELECT 07B
Saturday, November 9, 2019
10:30 AM RAPIDS FC 07B BURGUNDY 2 - 2 FC BOULDER 07 BOYS PREMIER WHITE
Sunday, November 10, 2019
2:00 PM COLORADO RUSH AZUL 07 0 - 1 FC BOULDER 07 BOYS PREMIER WHITE