Ranking Value: 3334
Champion | CERES EARTHQUAKE FC MEXICO 08 (CAN) |
Champion | BURLINGAME BSC 2008B WHITE (CAN) |
Champion | FORCE 08B I (CAN) |
Champion | LIVERMORE FUSION FUSION 08 BOYS GOLD (CAN) |
Champion | JUVENTUS ACADEMY SV 08B NERO (CAN) |
Finalist | BLACK OAKS YOUTH ARSENAL (CAN) |
Finalist | MARIN FC B08RED (CAN) |
Finalist | WALNUT CREEK SURF 08B WHITE (CAN) |
Finalist | SAN RAMON FC 08B WHITE (CAN) |
Finalist | EL DORADO HILLS SC 08 BOYS GOLD (CAN) |
Semi-Finalist | DIABLO FC DFC 08B ACADEMY (CAN) |
Semi-Finalist | LAMORINDA SC LAMORINDA FC 08 NAVY (CAN) |
Semi-Finalist | SF GLENS EVOLUTION SFGE 08B CELTIC ACADEMY II (CAN) |
Semi-Finalist | CENCAL COSMOS 08 BOYS NAVY (CAN) |
Semi-Finalist | STANFORD SC UNITED 08B BLACK (CAN) |
Qtr-Finalist | CENTRAL VALLEY PREMIER FC SELECT B08 (CAN) |
Qtr-Finalist | NAPA UNITED 1839 ACADEMY 08B GOLD (CAN) |
Qtr-Finalist | MONTCLAIR CLIPPERS 08B BLUE (CAN) |
Qtr-Finalist | FRESNO HEAT FC BOYS 08 (CAN) |
Qtr-Finalist | UNION CITY PREMIER RED 08B (CAN) |
Teams | MP | W | D | L | GF | GA | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
CERES EARTHQUAKE FC MEXICO 08 (CAN) | 3 | 3 | 0 | 0 | 12 | 1 | 9 |
MARIN FC B08RED (CAN) | 3 | 1 | 1 | 1 | 7 | 7 | 4 |
MONTCLAIR CLIPPERS 08B BLUE (CAN) | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 12 | 0 |
STANFORD SC UNITED 08B BLACK (CAN) | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 7 | 4 |
Sunday, November 3, 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
1:00 PM | CERES EARTHQUAKE FC MEXICO 08 | 9 - 0 | STANFORD SC UNITED 08B BLACK | |
2:20 PM | MARIN FC B08RED | 4 - 1 | MONTCLAIR CLIPPERS 08B BLUE | |
Sunday, November 17, 2019 | ||||
8:30 AM | CERES EARTHQUAKE FC MEXICO 08 | 4 - 1 | MARIN FC B08RED | |
8:30 AM | MONTCLAIR CLIPPERS 08B BLUE | 1 - 6 | STANFORD SC UNITED 08B BLACK | |
12:45 PM | CERES EARTHQUAKE FC MEXICO 08 | 8 - 0 | MONTCLAIR CLIPPERS 08B BLUE | |
12:45 PM | MARIN FC B08RED | 2 - 2 | STANFORD SC UNITED 08B BLACK |
Teams | MP | W | D | L | GF | GA | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
BURLINGAME BSC 2008B WHITE (CAN) | 3 | 3 | 0 | 0 | 10 | 4 | 9 |
EL DORADO HILLS SC 08 BOYS GOLD (CAN) | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 6 | 6 |
FRESNO HEAT FC BOYS 08 (CAN) | 3 | 0 | 0 | 3 | 7 | 12 | 0 |
LAMORINDA SC LAMORINDA FC 08 NAVY (CAN) | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 8 | 3 |
Sunday, November 3, 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
10:00 AM | FRESNO HEAT FC BOYS 08 | 1 - 6 | EL DORADO HILLS SC 08 BOYS GOLD | |
Sunday, November 10, 2019 | ||||
3:45 PM | BURLINGAME BSC 2008B WHITE | 2 - 0 | LAMORINDA SC LAMORINDA FC 08 NAVY | |
Sunday, November 17, 2019 | ||||
8:30 AM | BURLINGAME BSC 2008B WHITE | 6 - 2 | EL DORADO HILLS SC 08 BOYS GOLD | |
8:30 AM | LAMORINDA SC LAMORINDA FC 08 NAVY | 6 - 5 | FRESNO HEAT FC BOYS 08 | |
12:45 PM | BURLINGAME BSC 2008B WHITE | 5 - 2 | FRESNO HEAT FC BOYS 08 | |
12:45 PM | LAMORINDA SC LAMORINDA FC 08 NAVY | 1 - 2 | EL DORADO HILLS SC 08 BOYS GOLD |
Teams | MP | W | D | L | GF | GA | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
BLACK OAKS YOUTH ARSENAL (CAN) | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 8 | 6 |
CENCAL COSMOS 08 BOYS NAVY (CAN) | 3 | 1 | 0 | 2 | 8 | 11 | 3 |
JUVENTUS ACADEMY SV 08B NERO (CAN) | 3 | 3 | 0 | 0 | 12 | 5 | 9 |
NAPA UNITED 1839 ACADEMY 08B GOLD (CAN) | 3 | 0 | 0 | 3 | 6 | 11 | 0 |
Sunday, November 3, 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
11:30 AM | NAPA UNITED 1839 ACADEMY 08B GOLD | 2 - 8 | JUVENTUS ACADEMY SV 08B NERO | |
Sunday, November 10, 2019 | ||||
12:45 PM | BLACK OAKS YOUTH ARSENAL | 4 - 3 | CENCAL COSMOS 08 BOYS NAVY | |
Sunday, November 17, 2019 | ||||
8:30 AM | BLACK OAKS YOUTH ARSENAL | 3 - 1 | NAPA UNITED 1839 ACADEMY 08B GOLD | |
8:30 AM | JUVENTUS ACADEMY SV 08B NERO | 4 - 1 | CENCAL COSMOS 08 BOYS NAVY | |
12:45 PM | BLACK OAKS YOUTH ARSENAL | 2 - 9 | JUVENTUS ACADEMY SV 08B NERO | |
12:45 PM | NAPA UNITED 1839 ACADEMY 08B GOLD | 3 - 5 | CENCAL COSMOS 08 BOYS NAVY |
Teams | MP | W | D | L | GF | GA | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DIABLO FC DFC 08B ACADEMY (CAN) | 3 | 0 | 2 | 1 | 7 | 10 | 2 |
FORCE 08B I (CAN) | 3 | 1 | 2 | 0 | 10 | 7 | 5 |
UNION CITY PREMIER RED 08B (CAN) | 3 | 0 | 2 | 1 | 4 | 7 | 2 |
WALNUT CREEK SURF 08B WHITE (CAN) | 3 | 1 | 2 | 0 | 9 | 6 | 5 |
Sunday, November 3, 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
12:00 PM | DIABLO FC DFC 08B ACADEMY | 1 - 4 | WALNUT CREEK SURF 08B WHITE | |
6:00 PM | FORCE 08B I | 3 - 0 | UNION CITY PREMIER RED 08B | |
Sunday, November 17, 2019 | ||||
8:30 AM | FORCE 08B I | 4 - 4 | DIABLO FC DFC 08B ACADEMY | |
8:30 AM | WALNUT CREEK SURF 08B WHITE | 2 - 2 | UNION CITY PREMIER RED 08B | |
12:45 PM | FORCE 08B I | 3 - 3 | WALNUT CREEK SURF 08B WHITE | |
12:45 PM | DIABLO FC DFC 08B ACADEMY | 2 - 2 | UNION CITY PREMIER RED 08B |
Teams | MP | W | D | L | GF | GA | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
CENTRAL VALLEY PREMIER FC SELECT B08 (CAN) | 3 | 0 | 0 | 3 | 5 | 8 | 0 |
LIVERMORE FUSION FUSION 08 BOYS GOLD (CAN) | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 4 | 9 |
SAN RAMON FC 08B WHITE (CAN) | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 4 | 6 |
SF GLENS EVOLUTION SFGE 08B CELTIC ACADEMY II (CAN) | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 6 | 3 |
Sunday, November 3, 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
11:30 AM | CENTRAL VALLEY PREMIER FC SELECT B08 | 0 - 1 | SAN RAMON FC 08B WHITE | |
12:30 PM | LIVERMORE FUSION FUSION 08 BOYS GOLD | 1 - 0 | SF GLENS EVOLUTION SFGE 08B CELTIC ACADEMY II | |
Sunday, November 17, 2019 | ||||
8:30 AM | LIVERMORE FUSION FUSION 08 BOYS GOLD | 3 - 2 | CENTRAL VALLEY PREMIER FC SELECT B08 | |
8:30 AM | SAN RAMON FC 08B WHITE | 2 - 1 | SF GLENS EVOLUTION SFGE 08B CELTIC ACADEMY II | |
12:45 PM | LIVERMORE FUSION FUSION 08 BOYS GOLD | 3 - 2 | SAN RAMON FC 08B WHITE | |
12:45 PM | CENTRAL VALLEY PREMIER FC SELECT B08 | 3 - 6 | SF GLENS EVOLUTION SFGE 08B CELTIC ACADEMY II |