Support | Chat Hours: Monday through Friday 9 AM to 5 PM EST

EDP League 2020-2021

  • East Brunswick, NJ
  • 8/27/2020-3/26/2021
  • B/G U11-U19
  • edpsoccer.com

Boys U11 EDP Central Atlantic Premier III

Ranking Value: 479

Flight Champion

Thunder

Silver Lake SA
1stSILVER LAKE THUNDER (NYE)
2ndFC COPA ACADEMY MILLSTONE B10 BLACK (NJ)
3rdNESA 2010 ELITE (NJ)
4thLIVERPOOL FCNJ 2010B SHORE (NJ)
5thVISTULA FC MILIK (NJ)
6thSTA MT OLIVE SC 2010 NL BOYS (NJ)
7thCEDAR STARS ACADEMY BERGEN 2010 BOYS PRE-ACADEMY II (NJ)
8thOCEAN TOWNSHIP UNITED SA 10 SHARKS RED (NJ)

Bracket Result

Standings

Teams MP W D L GF GA PTS
CEDAR STARS ACADEMY BERGEN 2010 BOYS PRE-ACADEMY II (NJ) 7 1 2 4 7 15 5
FC COPA ACADEMY MILLSTONE B10 BLACK (NJ) 5 4 1 0 21 5 13
LIVERPOOL FCNJ 2010B SHORE (NJ) 7 3 2 2 13 12 11
NESA 2010 ELITE (NJ) 7 4 1 2 14 13 13
OCEAN TOWNSHIP UNITED SA 10 SHARKS RED (NJ) 6 0 1 5 8 18 1
SILVER LAKE THUNDER (NYE) 7 5 0 2 20 15 15
STA MT OLIVE SC 2010 NL BOYS (NJ) 6 1 2 3 17 22 5
VISTULA FC MILIK (NJ) 7 3 1 3 16 16 10

Game Results

Saturday, September 12, 2020
8:30 AM CEDAR STARS ACADEMY BERGEN 2010 BOYS PRE-ACADEMY II 0 - 0 LIVERPOOL FCNJ 2010B SHORE
10:00 AM OCEAN TOWNSHIP UNITED SA 10 SHARKS RED 4 - 5 STA MT OLIVE SC 2010 NL BOYS
Sunday, September 13, 2020
2:30 PM SILVER LAKE THUNDER 2 - 3 NESA 2010 ELITE
Saturday, September 19, 2020
8:30 AM NESA 2010 ELITE 1 - 1 OCEAN TOWNSHIP UNITED SA 10 SHARKS RED
Sunday, September 20, 2020
11:30 AM STA MT OLIVE SC 2010 NL BOYS 3 - 5 SILVER LAKE THUNDER
5:00 PM VISTULA FC MILIK 5 - 2 CEDAR STARS ACADEMY BERGEN 2010 BOYS PRE-ACADEMY II
Saturday, September 26, 2020
3:30 PM SILVER LAKE THUNDER 4 - 2 VISTULA FC MILIK
Sunday, September 27, 2020
10:30 AM OCEAN TOWNSHIP UNITED SA 10 SHARKS RED 1 - 3 SILVER LAKE THUNDER
10:30 AM FC COPA ACADEMY MILLSTONE B10 BLACK 5 - 0 VISTULA FC MILIK
11:00 AM NESA 2010 ELITE 5 - 2 STA MT OLIVE SC 2010 NL BOYS
Sunday, October 4, 2020
9:00 AM FC COPA ACADEMY MILLSTONE B10 BLACK 5 - 1 NESA 2010 ELITE
10:15 AM CEDAR STARS ACADEMY BERGEN 2010 BOYS PRE-ACADEMY II 3 - 1 OCEAN TOWNSHIP UNITED SA 10 SHARKS RED
12:00 PM LIVERPOOL FCNJ 2010B SHORE 1 - 3 SILVER LAKE THUNDER
Saturday, October 17, 2020
7:00 PM VISTULA FC MILIK 2 - 2 STA MT OLIVE SC 2010 NL BOYS
Sunday, October 18, 2020
9:00 AM FC COPA ACADEMY MILLSTONE B10 BLACK 5 - 2 SILVER LAKE THUNDER
12:30 PM NESA 2010 ELITE 2 - 0 CEDAR STARS ACADEMY BERGEN 2010 BOYS PRE-ACADEMY II
Saturday, October 24, 2020
3:00 PM OCEAN TOWNSHIP UNITED SA 10 SHARKS RED 0 - 2 LIVERPOOL FCNJ 2010B SHORE
Sunday, October 25, 2020
9:00 AM FC COPA ACADEMY MILLSTONE B10 BLACK 1 - 1 LIVERPOOL FCNJ 2010B SHORE
11:30 AM STA MT OLIVE SC 2010 NL BOYS 1 - 1 CEDAR STARS ACADEMY BERGEN 2010 BOYS PRE-ACADEMY II
3:00 PM VISTULA FC MILIK 0 - 1 NESA 2010 ELITE
Saturday, October 31, 2020
10:30 AM LIVERPOOL FCNJ 2010B SHORE 3 - 1 NESA 2010 ELITE
Sunday, November 1, 2020
9:00 AM VISTULA FC MILIK 4 - 1 OCEAN TOWNSHIP UNITED SA 10 SHARKS RED
10:30 AM FC COPA ACADEMY MILLSTONE B10 BLACK 5 - 1 CEDAR STARS ACADEMY BERGEN 2010 BOYS PRE-ACADEMY II
12:00 PM LIVERPOOL FCNJ 2010B SHORE 5 - 4 STA MT OLIVE SC 2010 NL BOYS
Saturday, November 7, 2020
3:30 PM CEDAR STARS ACADEMY BERGEN 2010 BOYS PRE-ACADEMY II 0 - 1 SILVER LAKE THUNDER
Sunday, November 8, 2020
12:00 PM LIVERPOOL FCNJ 2010B SHORE 1 - 3 VISTULA FC MILIK