Support | Chat Hours: Monday through Friday 9 AM to 5 PM EST

EDP League 2020-2021

  • East Brunswick, NJ
  • 8/27/2020-3/26/2021
  • B/G U11-U19
  • edpsoccer.com

Boys U11 EDP South Atlantic Premier I

Ranking Value: 4211

Flight Champion

Boys 2010 Premier

Coppermine Soccer Club
1stCOPPERMINE BOYS 2010 PREMIER (MD)
2ndSAC PRE-ACADEMY (MD)
3rdPIPELINE SC PRE ECNL (MD)
4thPASADENA 2010 PRIME (MD)
5thLAUREL LIONS WHITE (MD)
6thTOTAL FUTBOL 2010 GOLD (MD)
7thFC USA 2010 REVOLUTION (MD)
8thSESC 1812'S (MD)
9thMARYLAND UNITED FC 2010 ACADEMY RED BOYS (MD)

Bracket Result

Standings

Teams MP W D L GF GA PTS
COPPERMINE BOYS 2010 PREMIER (MD) 7 6 1 0 28 7 19
FC USA 2010 REVOLUTION (MD) 8 2 1 5 10 23 7
LAUREL LIONS WHITE (MD) 7 3 2 2 14 18 11
MARYLAND UNITED FC 2010 ACADEMY RED BOYS (MD) 7 1 0 6 11 33 3
PASADENA 2010 PRIME (MD) 8 3 2 3 27 15 11
PIPELINE SC PRE ECNL (MD) 8 4 0 4 24 15 12
SAC PRE-ACADEMY (MD) 7 6 1 0 22 5 19
SESC 1812'S (MD) 6 1 1 4 10 17 4
TOTAL FUTBOL 2010 GOLD (MD) 8 3 0 5 18 31 9

Game Results

Saturday, September 12, 2020
8:00 AM PIPELINE SC PRE ECNL 3 - 4 TOTAL FUTBOL 2010 GOLD
11:40 AM SAC PRE-ACADEMY 5 - 1 LAUREL LIONS WHITE
Sunday, September 13, 2020
11:00 AM MARYLAND UNITED FC 2010 ACADEMY RED BOYS 4 - 2 SESC 1812'S
11:30 AM PASADENA 2010 PRIME 5 - 0 FC USA 2010 REVOLUTION
3:30 PM LAUREL LIONS WHITE 1 - 4 COPPERMINE BOYS 2010 PREMIER
Saturday, September 19, 2020
10:20 AM SAC PRE-ACADEMY 1 - 1 COPPERMINE BOYS 2010 PREMIER
Sunday, September 20, 2020
12:30 PM SESC 1812'S 1 - 2 FC USA 2010 REVOLUTION
1:30 PM PASADENA 2010 PRIME 0 - 1 PIPELINE SC PRE ECNL
Saturday, September 26, 2020
11:40 AM SAC PRE-ACADEMY 3 - 0 TOTAL FUTBOL 2010 GOLD
Sunday, September 27, 2020
9:00 AM MARYLAND UNITED FC 2010 ACADEMY RED BOYS 1 - 4 COPPERMINE BOYS 2010 PREMIER
10:40 AM PIPELINE SC PRE ECNL 4 - 0 FC USA 2010 REVOLUTION
Saturday, October 3, 2020
12:30 PM LAUREL LIONS WHITE 3 - 2 TOTAL FUTBOL 2010 GOLD
Sunday, October 4, 2020
9:00 AM FC USA 2010 REVOLUTION 0 - 4 COPPERMINE BOYS 2010 PREMIER
11:30 AM PASADENA 2010 PRIME 7 - 1 MARYLAND UNITED FC 2010 ACADEMY RED BOYS
1:00 PM SESC 1812'S 1 - 6 PIPELINE SC PRE ECNL
Saturday, October 17, 2020
11:30 AM PASADENA 2010 PRIME 1 - 3 SAC PRE-ACADEMY
3:30 PM LAUREL LIONS WHITE 3 - 2 PIPELINE SC PRE ECNL
Sunday, October 18, 2020
12:00 AM COPPERMINE BOYS 2010 PREMIER 4 - 3 PASADENA 2010 PRIME
9:00 AM SAC PRE-ACADEMY 3 - 1 FC USA 2010 REVOLUTION
9:00 AM MARYLAND UNITED FC 2010 ACADEMY RED BOYS 2 - 6 TOTAL FUTBOL 2010 GOLD
Saturday, October 24, 2020
2:00 PM SESC 1812'S 1 - 2 LAUREL LIONS WHITE
Sunday, October 25, 2020
9:00 AM MARYLAND UNITED FC 2010 ACADEMY RED BOYS 1 - 7 PIPELINE SC PRE ECNL
3:30 PM PASADENA 2010 PRIME 6 - 1 TOTAL FUTBOL 2010 GOLD
Saturday, October 31, 2020
11:00 AM FC USA 2010 REVOLUTION 1 - 1 LAUREL LIONS WHITE
Sunday, November 1, 2020
10:40 AM PIPELINE SC PRE ECNL 0 - 3 SAC PRE-ACADEMY
Saturday, November 7, 2020
9:00 AM SESC 1812'S 3 - 1 TOTAL FUTBOL 2010 GOLD
1:00 PM SAC PRE-ACADEMY 4 - 1 MARYLAND UNITED FC 2010 ACADEMY RED BOYS
2:00 PM LAUREL LIONS WHITE 3 - 3 PASADENA 2010 PRIME
3:00 PM TOTAL FUTBOL 2010 GOLD 4 - 3 FC USA 2010 REVOLUTION
Sunday, November 8, 2020
8:00 AM COPPERMINE BOYS 2010 PREMIER 3 - 1 PIPELINE SC PRE ECNL
9:00 AM FC USA 2010 REVOLUTION 3 - 1 MARYLAND UNITED FC 2010 ACADEMY RED BOYS
11:30 AM PASADENA 2010 PRIME 2 - 2 SESC 1812'S
Saturday, December 12, 2020
6:00 PM COPPERMINE BOYS 2010 PREMIER 8 - 0 TOTAL FUTBOL 2010 GOLD