Support | Chat Hours: Monday through Friday 9 AM to 5 PM EST

EDP League 2020-2021

  • East Brunswick, NJ
  • 8/27/2020-3/26/2021
  • B/G U11-U19
  • edpsoccer.com

Boys U11 EDP South Atlantic Premier II

Ranking Value: 726

Flight Champion

Elite 2011

Baltimore United
  • USA: Maryland
  • Boys U11 (2010)
  • 1383554
1stBALTIMORE UNION SC ELITE 11 (MD)
2ndPLAYER PROGRESSION ACADEMY PPA 2010 GREEN (MD)
3rdSYC 2010 BOYS BLUE (VA)
4thBETHESDA SC ACADEMY 2 10 (MD)
5thPOTOMAC BLUE 10 (MD)
6thSAC PREMIER BLUE (MD)
7thBALTIMORE CELTIC SC 2010 PRE-ECNL (MD)
8thBARÇA ACADEMY NORTHERN VIRGINIA 2010B BLUE (VA)
9thGSPAA LIGHTNING (MD)
10thPIPELINE SC NORTH (MD)
11thARUNDEL RUGRATS (MD)
12thFUENTES FSA DRAGONS (MD)

Bracket Result

Standings

Teams MP W D L GF GA PTS
ARUNDEL RUGRATS (MD) 8 1 0 7 6 21 3
BALTIMORE CELTIC SC 2010 PRE-ECNL (MD) 8 3 2 3 10 12 11
BALTIMORE UNION SC ELITE 11 (MD) 7 6 1 0 21 7 19
BARÇA ACADEMY NORTHERN VIRGINIA 2010B BLUE (VA) 8 3 1 4 19 18 10
BETHESDA SC ACADEMY 2 10 (MD) 8 5 1 2 36 15 16
FUENTES FSA DRAGONS (MD) 8 0 0 8 8 39 0
GSPAA LIGHTNING (MD) 8 2 3 3 10 13 9
PIPELINE SC NORTH (MD) 8 1 1 6 13 31 4
PLAYER PROGRESSION ACADEMY PPA 2010 GREEN (MD) 7 6 1 0 21 12 19
POTOMAC BLUE 10 (MD) 8 5 0 3 22 18 15
SAC PREMIER BLUE (MD) 8 3 2 3 21 15 11
SYC 2010 BOYS BLUE (VA) 8 6 0 2 23 9 18

Game Results

Saturday, September 12, 2020
10:30 AM ARUNDEL RUGRATS 0 - 1 BALTIMORE CELTIC SC 2010 PRE-ECNL
1:00 PM SAC PREMIER BLUE 0 - 0 GSPAA LIGHTNING
Sunday, September 13, 2020
10:40 AM PIPELINE SC NORTH 2 - 3 BALTIMORE UNION SC ELITE 11
11:40 AM SAC PREMIER BLUE 2 - 1 BALTIMORE CELTIC SC 2010 PRE-ECNL
5:00 PM FUENTES FSA DRAGONS 5 - 7 PLAYER PROGRESSION ACADEMY PPA 2010 GREEN
Saturday, September 19, 2020
9:00 AM ARUNDEL RUGRATS 0 - 3 BALTIMORE UNION SC ELITE 11
9:30 AM BARÇA ACADEMY NORTHERN VIRGINIA 2010B BLUE 2 - 1 SAC PREMIER BLUE
10:40 AM PIPELINE SC NORTH 5 - 1 FUENTES FSA DRAGONS
12:00 PM GSPAA LIGHTNING 2 - 5 POTOMAC BLUE 10
Sunday, September 20, 2020
12:30 PM SYC 2010 BOYS BLUE 3 - 2 BETHESDA SC ACADEMY 2 10
5:00 PM BALTIMORE CELTIC SC 2010 PRE-ECNL 0 - 0 PLAYER PROGRESSION ACADEMY PPA 2010 GREEN
Friday, September 25, 2020
7:30 PM BALTIMORE UNION SC ELITE 11 3 - 0 BALTIMORE CELTIC SC 2010 PRE-ECNL
Saturday, September 26, 2020
10:00 AM SYC 2010 BOYS BLUE 1 - 3 PLAYER PROGRESSION ACADEMY PPA 2010 GREEN
12:00 PM GSPAA LIGHTNING 2 - 2 BARÇA ACADEMY NORTHERN VIRGINIA 2010B BLUE
2:30 PM SAC PREMIER BLUE 1 - 3 BETHESDA SC ACADEMY 2 10
Sunday, September 27, 2020
9:00 AM POTOMAC BLUE 10 2 - 7 BETHESDA SC ACADEMY 2 10
Friday, October 2, 2020
7:30 PM BALTIMORE UNION SC ELITE 11 1 - 1 GSPAA LIGHTNING
Saturday, October 3, 2020
1:00 PM POTOMAC BLUE 10 3 - 1 ARUNDEL RUGRATS
3:40 PM SAC PREMIER BLUE 8 - 0 FUENTES FSA DRAGONS
Sunday, October 4, 2020
10:00 AM POTOMAC BLUE 10 1 - 2 PLAYER PROGRESSION ACADEMY PPA 2010 GREEN
11:30 AM BALTIMORE CELTIC SC 2010 PRE-ECNL 5 - 0 PIPELINE SC NORTH
Saturday, October 17, 2020
10:30 AM ARUNDEL RUGRATS 2 - 0 FUENTES FSA DRAGONS
10:40 AM BARÇA ACADEMY NORTHERN VIRGINIA 2010B BLUE 5 - 0 BALTIMORE CELTIC SC 2010 PRE-ECNL
10:40 AM PIPELINE SC NORTH 0 - 2 POTOMAC BLUE 10
Sunday, October 18, 2020
3:15 PM BETHESDA SC ACADEMY 2 10 7 - 0 FUENTES FSA DRAGONS
Saturday, October 24, 2020
11:00 AM BARÇA ACADEMY NORTHERN VIRGINIA 2010B BLUE 3 - 4 PLAYER PROGRESSION ACADEMY PPA 2010 GREEN
11:40 AM SAC PREMIER BLUE 4 - 4 PIPELINE SC NORTH
1:00 PM BALTIMORE CELTIC SC 2010 PRE-ECNL 1 - 0 GSPAA LIGHTNING
4:00 PM POTOMAC BLUE 10 4 - 2 FUENTES FSA DRAGONS
Sunday, October 25, 2020
9:15 AM BETHESDA SC ACADEMY 2 10 6 - 0 ARUNDEL RUGRATS
12:30 PM SYC 2010 BOYS BLUE 3 - 1 POTOMAC BLUE 10
Saturday, October 31, 2020
10:40 AM PIPELINE SC NORTH 0 - 5 SYC 2010 BOYS BLUE
6:45 PM BETHESDA SC ACADEMY 2 10 2 - 2 BALTIMORE CELTIC SC 2010 PRE-ECNL
Sunday, November 1, 2020
10:00 AM POTOMAC BLUE 10 4 - 1 BARÇA ACADEMY NORTHERN VIRGINIA 2010B BLUE
Saturday, November 7, 2020
10:00 AM BARÇA ACADEMY NORTHERN VIRGINIA 2010B BLUE 3 - 4 BALTIMORE UNION SC ELITE 11
11:30 AM FUENTES FSA DRAGONS 0 - 5 SYC 2010 BOYS BLUE
12:00 PM GSPAA LIGHTNING 3 - 1 ARUNDEL RUGRATS
3:40 PM SAC PREMIER BLUE 2 - 3 PLAYER PROGRESSION ACADEMY PPA 2010 GREEN
Sunday, November 8, 2020
2:15 AM BETHESDA SC ACADEMY 2 10 8 - 2 PIPELINE SC NORTH
12:00 PM PLAYER PROGRESSION ACADEMY PPA 2010 GREEN 2 - 0 ARUNDEL RUGRATS
12:30 PM GSPAA LIGHTNING 1 - 3 SYC 2010 BOYS BLUE
Friday, November 13, 2020
7:30 PM BALTIMORE UNION SC ELITE 11 2 - 0 SYC 2010 BOYS BLUE
Saturday, November 14, 2020
10:30 AM GSPAA LIGHTNING 1 - 0 FUENTES FSA DRAGONS
10:40 AM PIPELINE SC NORTH 0 - 3 BARÇA ACADEMY NORTHERN VIRGINIA 2010B BLUE
3:00 PM ARUNDEL RUGRATS 2 - 3 SAC PREMIER BLUE
Sunday, November 15, 2020
9:00 AM BETHESDA SC ACADEMY 2 10 1 - 5 BALTIMORE UNION SC ELITE 11
10:00 AM SYC 2010 BOYS BLUE 3 - 0 BARÇA ACADEMY NORTHERN VIRGINIA 2010B BLUE