Support | Chat Hours: Monday through Friday 9 AM to 5 PM EST

EDP League 2020-2021

  • East Brunswick, NJ
  • 8/27/2020-3/26/2021
  • B/G U11-U19
  • edpsoccer.com

Boys U11 EDP South Atlantic Premier III

Ranking Value: 717

Flight Champion

Academy 3 10

Bethesda SC
1stBETHESDA SC ACADEMY 3 10 (MD)
2ndBALTIMORE CELTIC CELTIC 2010 LA SELE (MD)
3rdFREEDOM WARRIORS (MD)
4thPIPELINE SC BLACK (MD)
5thGUNSTON GSC PREMIER UNITED 2010B (VA)
6thCOPPERMINE BOYS 2010 PREMIER II (MD)
7thA3 BOLTON (MD)
8thBALTIMORE UNION SC SELECT 10 (MD)
9thMARYLAND UNITED FC 2010 ACADEMY WHITE BOYS (MD)
10thACHILLES FC 10 BLUE (MD)

Bracket Result

Standings

Teams MP W D L GF GA PTS
A3 BOLTON (MD) 9 3 2 4 21 29 11
ACHILLES FC 10 BLUE (MD) 9 0 2 7 18 56 2
BALTIMORE CELTIC CELTIC 2010 LA SELE (MD) 9 6 2 1 40 16 20
BALTIMORE UNION SC SELECT 10 (MD) 9 2 2 5 18 24 8
BETHESDA SC ACADEMY 3 10 (MD) 9 8 0 1 37 12 24
COPPERMINE BOYS 2010 PREMIER II (MD) 9 3 2 4 22 16 11
FREEDOM WARRIORS (MD) 9 6 1 2 22 15 19
GUNSTON GSC PREMIER UNITED 2010B (VA) 9 4 1 4 30 15 13
MARYLAND UNITED FC 2010 ACADEMY WHITE BOYS (MD) 9 0 2 7 12 45 2
PIPELINE SC BLACK (MD) 9 6 0 3 25 17 18

Game Results

Saturday, September 12, 2020
3:30 PM GUNSTON GSC PREMIER UNITED 2010B 7 - 1 MARYLAND UNITED FC 2010 ACADEMY WHITE BOYS
Sunday, September 13, 2020
11:30 AM BALTIMORE CELTIC CELTIC 2010 LA SELE 4 - 1 FREEDOM WARRIORS
3:00 PM A3 BOLTON 5 - 5 ACHILLES FC 10 BLUE
6:00 PM BALTIMORE UNION SC SELECT 10 0 - 2 PIPELINE SC BLACK
Saturday, September 19, 2020
11:30 AM COPPERMINE BOYS 2010 PREMIER II 1 - 3 BETHESDA SC ACADEMY 3 10
12:00 PM FREEDOM WARRIORS 3 - 2 GUNSTON GSC PREMIER UNITED 2010B
3:00 PM BALTIMORE UNION SC SELECT 10 3 - 0 MARYLAND UNITED FC 2010 ACADEMY WHITE BOYS
Sunday, September 20, 2020
9:15 AM COPPERMINE BOYS 2010 PREMIER II 1 - 1 BALTIMORE UNION SC SELECT 10
10:00 AM BALTIMORE CELTIC CELTIC 2010 LA SELE 7 - 2 A3 BOLTON
1:15 PM PIPELINE SC BLACK 0 - 3 BETHESDA SC ACADEMY 3 10
2:15 PM MARYLAND UNITED FC 2010 ACADEMY WHITE BOYS 4 - 4 ACHILLES FC 10 BLUE
Saturday, September 26, 2020
1:30 PM BALTIMORE UNION SC SELECT 10 2 - 5 BETHESDA SC ACADEMY 3 10
2:00 PM GUNSTON GSC PREMIER UNITED 2010B 8 - 2 ACHILLES FC 10 BLUE
Sunday, September 27, 2020
8:00 AM COPPERMINE BOYS 2010 PREMIER II 2 - 4 PIPELINE SC BLACK
11:30 AM BALTIMORE CELTIC CELTIC 2010 LA SELE 8 - 3 MARYLAND UNITED FC 2010 ACADEMY WHITE BOYS
Saturday, October 3, 2020
11:00 AM GUNSTON GSC PREMIER UNITED 2010B 8 - 2 BALTIMORE UNION SC SELECT 10
3:00 PM FREEDOM WARRIORS 5 - 2 ACHILLES FC 10 BLUE
4:00 PM MARYLAND UNITED FC 2010 ACADEMY WHITE BOYS 1 - 7 COPPERMINE BOYS 2010 PREMIER II
Sunday, October 4, 2020
9:20 AM PIPELINE SC BLACK 3 - 6 BALTIMORE CELTIC CELTIC 2010 LA SELE
1:00 PM MARYLAND UNITED FC 2010 ACADEMY WHITE BOYS 0 - 6 BETHESDA SC ACADEMY 3 10
4:30 PM A3 BOLTON 3 - 3 COPPERMINE BOYS 2010 PREMIER II
Saturday, October 17, 2020
12:30 PM A3 BOLTON 2 - 5 FREEDOM WARRIORS
12:30 PM COPPERMINE BOYS 2010 PREMIER II 2 - 0 GUNSTON GSC PREMIER UNITED 2010B
1:00 PM BALTIMORE CELTIC CELTIC 2010 LA SELE 8 - 0 ACHILLES FC 10 BLUE
4:00 PM MARYLAND UNITED FC 2010 ACADEMY WHITE BOYS 1 - 5 PIPELINE SC BLACK
Sunday, October 18, 2020
10:30 AM BETHESDA SC ACADEMY 3 10 6 - 2 A3 BOLTON
12:00 PM FREEDOM WARRIORS 2 - 1 PIPELINE SC BLACK
Saturday, October 24, 2020
9:00 AM FREEDOM WARRIORS 1 - 0 COPPERMINE BOYS 2010 PREMIER II
10:40 AM PIPELINE SC BLACK 2 - 0 GUNSTON GSC PREMIER UNITED 2010B
1:30 PM BALTIMORE UNION SC SELECT 10 3 - 3 BALTIMORE CELTIC CELTIC 2010 LA SELE
Sunday, October 25, 2020
1:00 PM A3 BOLTON 3 - 0 MARYLAND UNITED FC 2010 ACADEMY WHITE BOYS
Saturday, October 31, 2020
10:30 AM FREEDOM WARRIORS 2 - 0 BALTIMORE UNION SC SELECT 10
1:00 PM A3 BOLTON 1 - 0 GUNSTON GSC PREMIER UNITED 2010B
Sunday, November 1, 2020
6:15 PM COPPERMINE BOYS 2010 PREMIER II 6 - 0 ACHILLES FC 10 BLUE
Saturday, November 7, 2020
9:00 AM BALTIMORE UNION SC SELECT 10 6 - 1 ACHILLES FC 10 BLUE
12:30 PM GUNSTON GSC PREMIER UNITED 2010B 4 - 1 BETHESDA SC ACADEMY 3 10
4:00 PM MARYLAND UNITED FC 2010 ACADEMY WHITE BOYS 2 - 2 FREEDOM WARRIORS
Sunday, November 8, 2020
8:30 AM BETHESDA SC ACADEMY 3 10 8 - 2 ACHILLES FC 10 BLUE
9:15 AM COPPERMINE BOYS 2010 PREMIER II 0 - 3 BALTIMORE CELTIC CELTIC 2010 LA SELE
10:40 AM PIPELINE SC BLACK 2 - 1 A3 BOLTON
Saturday, November 14, 2020
10:30 AM FREEDOM WARRIORS 1 - 2 BETHESDA SC ACADEMY 3 10
10:45 AM BALTIMORE UNION SC SELECT 10 1 - 2 A3 BOLTON
12:30 PM GUNSTON GSC PREMIER UNITED 2010B 1 - 1 BALTIMORE CELTIC CELTIC 2010 LA SELE
Sunday, November 15, 2020
10:30 AM BETHESDA SC ACADEMY 3 10 3 - 0 BALTIMORE CELTIC CELTIC 2010 LA SELE
10:40 AM PIPELINE SC BLACK 6 - 2 ACHILLES FC 10 BLUE