Support | Chat Hours: Monday through Friday 9 AM to 5 PM EST

EDP League 2020-2021

  • East Brunswick, NJ
  • 8/27/2020-3/26/2021
  • B/G U11-U19
  • edpsoccer.com

Boys U12 EDP South Atlantic Premier II

Ranking Value: 2388

Flight Champion

Academy III 09

Bethesda SC
1stBETHESDA SC ACADEMY III 09 (MD)
2ndFC USA 2009 BLUE (MD)
3rdMANASSAS MSC U12 GOLD (VA)
4thLAUREL LIONS WHITE (MD)
5thBROADNECK BANDITS PREMIER (MD)
6thPIPELINE SC BLACK (MD)
7thBALTIMORE CELTIC SC PRE-ECNL (MD)
8thA3 ASTON VILLA (MD)
9thUNITED ELITE SOCCER UNITED ELITE 2009 (MD)
10thCOPPERMINE BOYS 2009 PREMIER (MD)
11thFC CHARLES '09 BOYS - RED (MD)
12thNLS AJAX 09 WHITE (MD)

Bracket Result

Standings

Teams MP W D L GF GA PTS
A3 ASTON VILLA (MD) 11 3 2 6 19 26 11
BALTIMORE CELTIC SC PRE-ECNL (MD) 11 2 6 3 14 16 12
BETHESDA SC ACADEMY III 09 (MD) 11 8 1 2 22 13 25
BROADNECK BANDITS PREMIER (MD) 11 5 1 5 21 21 16
COPPERMINE BOYS 2009 PREMIER (MD) 11 2 1 8 16 39 7
FC CHARLES '09 BOYS - RED (MD) 10 2 1 7 21 36 7
FC USA 2009 BLUE (MD) 11 7 3 1 26 15 24
LAUREL LIONS WHITE (MD) 10 7 2 1 25 7 23
MANASSAS MSC U12 GOLD (VA) 11 7 2 2 39 14 23
NLS AJAX 09 WHITE (MD) 9 1 1 7 10 21 4
PIPELINE SC BLACK (MD) 11 4 3 4 19 15 15
UNITED ELITE SOCCER UNITED ELITE 2009 (MD) 9 2 3 4 20 29 9

Game Results

Saturday, September 12, 2020
9:30 AM PIPELINE SC BLACK 2 - 2 FC CHARLES '09 BOYS - RED
10:30 AM NLS AJAX 09 WHITE 1 - 3 BETHESDA SC ACADEMY III 09
Sunday, September 13, 2020
10:30 AM BALTIMORE CELTIC SC PRE-ECNL 5 - 2 COPPERMINE BOYS 2009 PREMIER
11:00 AM BETHESDA SC ACADEMY III 09 2 - 1 UNITED ELITE SOCCER UNITED ELITE 2009
12:00 PM NLS AJAX 09 WHITE 0 - 2 LAUREL LIONS WHITE
1:00 PM BROADNECK BANDITS PREMIER 3 - 1 A3 ASTON VILLA
3:00 PM FC USA 2009 BLUE 3 - 2 MANASSAS MSC U12 GOLD
Saturday, September 19, 2020
11:00 AM FC USA 2009 BLUE 2 - 2 BALTIMORE CELTIC SC PRE-ECNL
1:00 PM A3 ASTON VILLA 1 - 2 LAUREL LIONS WHITE
4:00 PM BALTIMORE CELTIC SC PRE-ECNL 2 - 1 FC CHARLES '09 BOYS - RED
5:00 PM BETHESDA SC ACADEMY III 09 1 - 0 COPPERMINE BOYS 2009 PREMIER
Sunday, September 20, 2020
8:00 AM COPPERMINE BOYS 2009 PREMIER 2 - 2 PIPELINE SC BLACK
9:00 AM MANASSAS MSC U12 GOLD 3 - 0 BETHESDA SC ACADEMY III 09
1:00 PM BROADNECK BANDITS PREMIER 4 - 4 UNITED ELITE SOCCER UNITED ELITE 2009
Saturday, September 26, 2020
10:30 AM PIPELINE SC BLACK 1 - 1 BALTIMORE CELTIC SC PRE-ECNL
2:00 PM FC CHARLES '09 BOYS - RED 3 - 4 COPPERMINE BOYS 2009 PREMIER
Sunday, September 27, 2020
9:15 AM COPPERMINE BOYS 2009 PREMIER 1 - 5 LAUREL LIONS WHITE
12:30 PM BETHESDA SC ACADEMY III 09 1 - 1 FC USA 2009 BLUE
1:30 PM NLS AJAX 09 WHITE 1 - 3 MANASSAS MSC U12 GOLD
8:00 PM A3 ASTON VILLA 3 - 3 UNITED ELITE SOCCER UNITED ELITE 2009
Saturday, October 3, 2020
10:00 AM UNITED ELITE SOCCER UNITED ELITE 2009 4 - 3 FC CHARLES '09 BOYS - RED
1:00 PM FC USA 2009 BLUE 1 - 1 LAUREL LIONS WHITE
Sunday, October 4, 2020
8:30 AM COPPERMINE BOYS 2009 PREMIER 2 - 1 BROADNECK BANDITS PREMIER
9:00 AM MANASSAS MSC U12 GOLD 4 - 3 PIPELINE SC BLACK
11:00 AM FC USA 2009 BLUE 5 - 1 NLS AJAX 09 WHITE
3:00 PM A3 ASTON VILLA 0 - 4 BETHESDA SC ACADEMY III 09
3:00 PM MANASSAS MSC U12 GOLD 1 - 1 LAUREL LIONS WHITE
Saturday, October 17, 2020
10:30 AM FC CHARLES '09 BOYS - RED 0 - 5 LAUREL LIONS WHITE
12:00 PM NLS AJAX 09 WHITE 0 - 2 A3 ASTON VILLA
Sunday, October 18, 2020
10:30 AM PIPELINE SC BLACK 3 - 0 UNITED ELITE SOCCER UNITED ELITE 2009
12:00 PM FC CHARLES '09 BOYS - RED 2 - 4 FC USA 2009 BLUE
1:45 PM BALTIMORE CELTIC SC PRE-ECNL 1 - 1 MANASSAS MSC U12 GOLD
2:30 PM A3 ASTON VILLA 3 - 1 COPPERMINE BOYS 2009 PREMIER
4:30 PM BROADNECK BANDITS PREMIER 4 - 3 NLS AJAX 09 WHITE
Saturday, October 24, 2020
8:15 AM COPPERMINE BOYS 2009 PREMIER 1 - 2 FC USA 2009 BLUE
9:30 AM PIPELINE SC BLACK 0 - 1 BETHESDA SC ACADEMY III 09
1:00 PM A3 ASTON VILLA 3 - 4 FC CHARLES '09 BOYS - RED
3:30 PM BROADNECK BANDITS PREMIER 0 - 3 LAUREL LIONS WHITE
Sunday, October 25, 2020
8:15 AM LAUREL LIONS WHITE 2 - 0 BETHESDA SC ACADEMY III 09
2:30 PM A3 ASTON VILLA 3 - 0 FC USA 2009 BLUE
Saturday, October 31, 2020
9:20 AM PIPELINE SC BLACK 3 - 1 LAUREL LIONS WHITE
12:30 PM COPPERMINE BOYS 2009 PREMIER 1 - 4 NLS AJAX 09 WHITE
1:00 PM FC USA 2009 BLUE 4 - 1 UNITED ELITE SOCCER UNITED ELITE 2009
2:30 PM A3 ASTON VILLA 2 - 2 BALTIMORE CELTIC SC PRE-ECNL
Sunday, November 1, 2020
9:00 AM BETHESDA SC ACADEMY III 09 5 - 3 FC CHARLES '09 BOYS - RED
12:00 PM MANASSAS MSC U12 GOLD 7 - 0 COPPERMINE BOYS 2009 PREMIER
Saturday, November 7, 2020
10:30 AM NLS AJAX 09 WHITE 0 - 0 BALTIMORE CELTIC SC PRE-ECNL
4:30 PM BROADNECK BANDITS PREMIER 2 - 0 PIPELINE SC BLACK
Sunday, November 8, 2020
9:15 AM COPPERMINE BOYS 2009 PREMIER 2 - 6 UNITED ELITE SOCCER UNITED ELITE 2009
10:00 AM BROADNECK BANDITS PREMIER 1 - 3 BETHESDA SC ACADEMY III 09
10:30 AM MANASSAS MSC U12 GOLD 3 - 1 A3 ASTON VILLA
2:00 PM NLS AJAX 09 WHITE 0 - 1 PIPELINE SC BLACK
3:00 PM BROADNECK BANDITS PREMIER 2 - 1 MANASSAS MSC U12 GOLD
Friday, November 13, 2020
6:30 PM MANASSAS MSC U12 GOLD 6 - 1 FC CHARLES '09 BOYS - RED
Saturday, November 14, 2020
10:00 AM BROADNECK BANDITS PREMIER 2 - 0 BALTIMORE CELTIC SC PRE-ECNL
10:30 AM PIPELINE SC BLACK 4 - 0 A3 ASTON VILLA
3:00 PM BROADNECK BANDITS PREMIER 1 - 2 FC CHARLES '09 BOYS - RED
Sunday, November 15, 2020
10:30 AM MANASSAS MSC U12 GOLD 8 - 1 UNITED ELITE SOCCER UNITED ELITE 2009
11:30 AM BALTIMORE CELTIC SC PRE-ECNL 1 - 2 BETHESDA SC ACADEMY III 09
3:00 PM FC USA 2009 BLUE 2 - 1 BROADNECK BANDITS PREMIER
3:30 PM LAUREL LIONS WHITE 3 - 0 BALTIMORE CELTIC SC PRE-ECNL
Sunday, November 29, 2020
2:00 PM BALTIMORE CELTIC SC PRE-ECNL 0 - 0 UNITED ELITE SOCCER UNITED ELITE 2009
Saturday, December 5, 2020
11:00 AM FC USA 2009 BLUE 2 - 0 PIPELINE SC BLACK