Support | Chat Hours: Monday through Friday 9 AM to 5 PM EST

EDP League 2020-2021

  • East Brunswick, NJ
  • 8/27/2020-3/26/2021
  • B/G U11-U19
  • edpsoccer.com

Boys U14 South Atlantic Championship League I

Ranking Value: 343

Flight Champion

United Gold

Soccer Association of Columbia
1stSAC UNITED GOLD (MD)
2ndCOPPERMINE BOYS 2007 ELITE II (MD)
3rdBOWIE YOUTH BYSA '07 SELECT (MD)
4thUNITED ELITE SOCCER UNITED ELITE 2008 / 2007 (MD)
5thTHUNDER BENFICA (MD)
6thPIPELINE SC BLACK (MD)
7thNPC SOCCER 2007B (VA)
8thWASHINGTON CAPITAL UNITED 07B RED (MD)
9thHARUNDALE ELITE SCORPIONS SELECT (MD)

Bracket Result

Standings

Teams MP W D L GF GA PTS
BOWIE YOUTH BYSA '07 SELECT (MD) 5 4 1 0 24 9 13
COPPERMINE BOYS 2007 ELITE II (MD) 7 5 1 1 15 8 16
HARUNDALE ELITE SCORPIONS SELECT (MD) 6 0 1 5 9 26 1
NPC SOCCER 2007B (VA) 7 1 1 5 6 23 4
PIPELINE SC BLACK (MD) 7 2 2 3 10 15 8
SAC UNITED GOLD (MD) 8 6 2 0 37 12 20
THUNDER BENFICA (MD) 8 3 0 5 20 22 9
UNITED ELITE SOCCER UNITED ELITE 2008 / 2007 (MD) 7 4 0 3 16 12 12
WASHINGTON CAPITAL UNITED 07B RED (MD) 5 1 0 4 5 15 3

Game Results

Saturday, September 12, 2020
5:40 PM SAC UNITED GOLD 4 - 2 UNITED ELITE SOCCER UNITED ELITE 2008 / 2007
Sunday, September 13, 2020
9:00 AM SAC UNITED GOLD 4 - 1 THUNDER BENFICA
Saturday, September 19, 2020
1:00 PM COPPERMINE BOYS 2007 ELITE II 1 - 4 BOWIE YOUTH BYSA '07 SELECT
Sunday, September 20, 2020
12:30 PM THUNDER BENFICA 0 - 1 COPPERMINE BOYS 2007 ELITE II
5:00 PM HARUNDALE ELITE SCORPIONS SELECT 2 - 2 PIPELINE SC BLACK
Saturday, September 26, 2020
12:00 PM BOWIE YOUTH BYSA '07 SELECT 5 - 2 THUNDER BENFICA
Sunday, September 27, 2020
9:00 AM SAC UNITED GOLD 2 - 2 COPPERMINE BOYS 2007 ELITE II
12:30 PM THUNDER BENFICA 2 - 3 UNITED ELITE SOCCER UNITED ELITE 2008 / 2007
5:10 PM PIPELINE SC BLACK 1 - 1 NPC SOCCER 2007B
Saturday, October 3, 2020
1:00 PM SAC UNITED GOLD 4 - 4 BOWIE YOUTH BYSA '07 SELECT
2:00 PM THUNDER BENFICA 5 - 3 WASHINGTON CAPITAL UNITED 07B RED
5:00 PM UNITED ELITE SOCCER UNITED ELITE 2008 / 2007 2 - 1 NPC SOCCER 2007B
Sunday, October 4, 2020
10:30 AM HARUNDALE ELITE SCORPIONS SELECT 3 - 4 THUNDER BENFICA
5:10 PM PIPELINE SC BLACK 0 - 2 COPPERMINE BOYS 2007 ELITE II
Saturday, October 17, 2020
2:00 PM COPPERMINE BOYS 2007 ELITE II 2 - 1 UNITED ELITE SOCCER UNITED ELITE 2008 / 2007
4:00 PM NPC SOCCER 2007B 0 - 6 BOWIE YOUTH BYSA '07 SELECT
4:00 PM SAC UNITED GOLD 5 - 0 WASHINGTON CAPITAL UNITED 07B RED
Sunday, October 18, 2020
10:00 AM NPC SOCCER 2007B 1 - 4 SAC UNITED GOLD
12:30 PM THUNDER BENFICA 0 - 3 PIPELINE SC BLACK
1:00 PM HARUNDALE ELITE SCORPIONS SELECT 0 - 4 UNITED ELITE SOCCER UNITED ELITE 2008 / 2007
Saturday, October 24, 2020
9:15 AM COPPERMINE BOYS 2007 ELITE II 4 - 1 NPC SOCCER 2007B
1:00 PM HARUNDALE ELITE SCORPIONS SELECT 2 - 5 BOWIE YOUTH BYSA '07 SELECT
4:00 PM NPC SOCCER 2007B 2 - 0 WASHINGTON CAPITAL UNITED 07B RED
Sunday, October 25, 2020
10:30 AM SAC UNITED GOLD 8 - 2 HARUNDALE ELITE SCORPIONS SELECT
5:00 PM UNITED ELITE SOCCER UNITED ELITE 2008 / 2007 4 - 1 PIPELINE SC BLACK
Saturday, October 31, 2020
4:00 PM NPC SOCCER 2007B 0 - 6 THUNDER BENFICA
Sunday, November 1, 2020
9:30 AM COPPERMINE BOYS 2007 ELITE II 3 - 0 HARUNDALE ELITE SCORPIONS SELECT
5:10 PM PIPELINE SC BLACK 0 - 6 SAC UNITED GOLD
Saturday, November 7, 2020
5:10 PM PIPELINE SC BLACK 3 - 0 WASHINGTON CAPITAL UNITED 07B RED
Sunday, November 15, 2020
5:00 PM UNITED ELITE SOCCER UNITED ELITE 2008 / 2007 0 - 2 WASHINGTON CAPITAL UNITED 07B RED