Support | Chat Hours: Monday through Friday 9 AM to 5 PM EST

EDP League 2020-2021

  • East Brunswick, NJ
  • 8/27/2020-3/26/2021
  • B/G U11-U19
  • edpsoccer.com

Girls U11 EDP South Atlantic Premier II

Ranking Value: 2798

Flight Champion

2010 Pride (Purple)

LTSC
1stLTSC 2010 PRIDE (PURPLE) (MD)
2ndBALTIMORE BAYS PRIDE (MD)
3rdPIPELINE SC NORTH BLACK (MD)
4thGREATER SEVERNA PARK ATHLETIC PREMIER GREEN 2010G (MD)
5thSAC 2010 GIRLS PREMIER BLUE (MD)
6thMARYLAND RUSH MONTGOMERY BLUE '10G - WARRIORS (MD)
7thBALTIMORE UNION SC SELECT 10 (MD)
8thPLAYER PROGRESSION ACADEMY PPA 2010 GREEN (MD)
9thMARYLAND RUSH RUSH 10G (MD)
10thBETHESDA SC BETHESDA II 10 (MD)

Bracket Result

Standings

Teams MP W D L GF GA PTS
BALTIMORE BAYS PRIDE (MD) 9 6 2 1 27 6 20
BALTIMORE UNION SC SELECT 10 (MD) 9 3 2 4 18 20 11
BETHESDA SC BETHESDA II 10 (MD) 8 0 0 8 3 34 0
GREATER SEVERNA PARK ATHLETIC PREMIER GREEN 2010G (MD) 9 6 0 3 16 11 18
LTSC 2010 PRIDE (PURPLE) (MD) 9 8 0 1 29 4 24
MARYLAND RUSH RUSH 10G (MD) 9 1 0 8 8 37 3
MARYLAND RUSH MONTGOMERY BLUE '10G - WARRIORS (MD) 9 4 1 4 19 18 13
PIPELINE SC NORTH BLACK (MD) 9 6 2 1 29 12 20
PLAYER PROGRESSION ACADEMY PPA 2010 GREEN (MD) 8 1 1 6 7 24 4
SAC 2010 GIRLS PREMIER BLUE (MD) 9 3 4 2 24 14 13

Game Results

Saturday, September 12, 2020
11:00 AM GREATER SEVERNA PARK ATHLETIC PREMIER GREEN 2010G 1 - 3 LTSC 2010 PRIDE (PURPLE)
11:40 AM SAC 2010 GIRLS PREMIER BLUE 6 - 0 BETHESDA SC BETHESDA II 10
5:00 PM BALTIMORE UNION SC SELECT 10 0 - 0 PLAYER PROGRESSION ACADEMY PPA 2010 GREEN
Sunday, September 13, 2020
12:00 PM MARYLAND RUSH RUSH 10G 0 - 6 PIPELINE SC NORTH BLACK
Saturday, September 19, 2020
9:00 AM BALTIMORE UNION SC SELECT 10 3 - 1 MARYLAND RUSH MONTGOMERY BLUE '10G - WARRIORS
11:40 AM SAC 2010 GIRLS PREMIER BLUE 1 - 3 GREATER SEVERNA PARK ATHLETIC PREMIER GREEN 2010G
2:00 PM BALTIMORE BAYS PRIDE 7 - 0 MARYLAND RUSH RUSH 10G
Sunday, September 20, 2020
12:00 AM PLAYER PROGRESSION ACADEMY PPA 2010 GREEN 0 - 1 MARYLAND RUSH MONTGOMERY BLUE '10G - WARRIORS
12:00 PM LTSC 2010 PRIDE (PURPLE) 6 - 0 BETHESDA SC BETHESDA II 10
12:00 PM PIPELINE SC NORTH BLACK 1 - 1 BALTIMORE BAYS PRIDE
2:30 PM MARYLAND RUSH RUSH 10G 1 - 4 BALTIMORE UNION SC SELECT 10
Saturday, September 26, 2020
10:00 AM LTSC 2010 PRIDE (PURPLE) 0 - 1 BALTIMORE BAYS PRIDE
10:30 AM BALTIMORE UNION SC SELECT 10 1 - 2 PIPELINE SC NORTH BLACK
Sunday, September 27, 2020
10:00 AM MARYLAND RUSH RUSH 10G 1 - 5 MARYLAND RUSH MONTGOMERY BLUE '10G - WARRIORS
12:00 PM GREATER SEVERNA PARK ATHLETIC PREMIER GREEN 2010G 3 - 0 BETHESDA SC BETHESDA II 10
1:00 PM BALTIMORE BAYS PRIDE 5 - 0 PLAYER PROGRESSION ACADEMY PPA 2010 GREEN
5:30 PM LTSC 2010 PRIDE (PURPLE) 1 - 0 SAC 2010 GIRLS PREMIER BLUE
Saturday, October 3, 2020
9:00 AM SAC 2010 GIRLS PREMIER BLUE 6 - 2 MARYLAND RUSH RUSH 10G
9:00 AM GREATER SEVERNA PARK ATHLETIC PREMIER GREEN 2010G 5 - 2 BALTIMORE UNION SC SELECT 10
Sunday, October 4, 2020
8:00 AM PIPELINE SC NORTH BLACK 5 - 1 PLAYER PROGRESSION ACADEMY PPA 2010 GREEN
1:00 PM BALTIMORE BAYS PRIDE 4 - 1 BETHESDA SC BETHESDA II 10
3:30 PM MARYLAND RUSH MONTGOMERY BLUE '10G - WARRIORS 0 - 1 GREATER SEVERNA PARK ATHLETIC PREMIER GREEN 2010G
7:30 PM BALTIMORE UNION SC SELECT 10 1 - 2 LTSC 2010 PRIDE (PURPLE)
Sunday, October 18, 2020
9:00 AM GREATER SEVERNA PARK ATHLETIC PREMIER GREEN 2010G 0 - 2 PIPELINE SC NORTH BLACK
1:00 PM BALTIMORE BAYS PRIDE 0 - 2 MARYLAND RUSH MONTGOMERY BLUE '10G - WARRIORS
1:00 PM MARYLAND RUSH RUSH 10G 2 - 5 PLAYER PROGRESSION ACADEMY PPA 2010 GREEN
Saturday, October 24, 2020
9:20 AM PIPELINE SC NORTH BLACK 1 - 3 LTSC 2010 PRIDE (PURPLE)
2:20 PM SAC 2010 GIRLS PREMIER BLUE 1 - 1 BALTIMORE BAYS PRIDE
Sunday, October 25, 2020
10:30 AM GREATER SEVERNA PARK ATHLETIC PREMIER GREEN 2010G 2 - 0 PLAYER PROGRESSION ACADEMY PPA 2010 GREEN
11:00 AM MARYLAND RUSH MONTGOMERY BLUE '10G - WARRIORS 0 - 6 LTSC 2010 PRIDE (PURPLE)
Saturday, October 31, 2020
9:00 AM SAC 2010 GIRLS PREMIER BLUE 4 - 1 PLAYER PROGRESSION ACADEMY PPA 2010 GREEN
1:00 PM SAC 2010 GIRLS PREMIER BLUE 1 - 1 MARYLAND RUSH MONTGOMERY BLUE '10G - WARRIORS
Sunday, November 1, 2020
9:20 AM PIPELINE SC NORTH BLACK 4 - 1 BETHESDA SC BETHESDA II 10
10:00 AM LTSC 2010 PRIDE (PURPLE) 5 - 0 PLAYER PROGRESSION ACADEMY PPA 2010 GREEN
3:00 PM BALTIMORE UNION SC SELECT 10 1 - 5 BALTIMORE BAYS PRIDE
Saturday, November 7, 2020
1:00 PM BALTIMORE BAYS PRIDE 3 - 0 GREATER SEVERNA PARK ATHLETIC PREMIER GREEN 2010G
1:30 PM MARYLAND RUSH MONTGOMERY BLUE '10G - WARRIORS 3 - 6 PIPELINE SC NORTH BLACK
Sunday, November 8, 2020
9:00 AM SAC 2010 GIRLS PREMIER BLUE 3 - 3 BALTIMORE UNION SC SELECT 10
10:00 AM LTSC 2010 PRIDE (PURPLE) 3 - 0 MARYLAND RUSH RUSH 10G
Saturday, November 14, 2020
1:30 PM MARYLAND RUSH RUSH 10G 0 - 1 GREATER SEVERNA PARK ATHLETIC PREMIER GREEN 2010G
Sunday, November 15, 2020
12:00 AM BETHESDA SC BETHESDA II 10 1 - 3 BALTIMORE UNION SC SELECT 10
9:20 AM PIPELINE SC NORTH BLACK 2 - 2 SAC 2010 GIRLS PREMIER BLUE
11:30 AM MARYLAND RUSH RUSH 10G 2 - 0 BETHESDA SC BETHESDA II 10
Sunday, November 22, 2020
12:00 AM BETHESDA SC BETHESDA II 10 0 - 6 MARYLAND RUSH MONTGOMERY BLUE '10G - WARRIORS