Support | Chat Hours: Monday through Friday 9 AM to 5 PM EST

MOSA Fall 2020

  • Freehold, NJ
  • 8/23/2020-3/31/2021
  • B U8-U17,U19; G U8-U16,U19

Girls U11 2010 Girls National 4

Ranking Value: 156

Flight Champion

Breakers

Toms River Independent SC
1stTOM'S RIVER INDEPENDENT BREAKERS (NJ)
2ndMSA 2010 FIRE GOLD (NJ)
3rdSTAFFORD SC RIPTIDES '10G (NJ)
4thHOWELL UNITED SC 2010G WILDCATS (NJ)
4thPENINSULA FLYING EAGLES (NJ)
4thMANALAPAN SC BRAVES 10G (NJ)
7thJACKSON SC BLACK LIGHTNING (NJ)
8thRSA RED BULLS 10 BLACK (NJ)
9thSAYREVILLE ATHLETIC SOCCER SAYREVILLE GALAXY (USA)
10thABERDEEN MATAWAN SC WILDCATS (NJ)

Bracket Result

Standings

Teams MP W D L GF GA PTS
ABERDEEN MATAWAN SC WILDCATS (NJ) 9 0 1 8 10 46 1
HOWELL UNITED SC 2010G WILDCATS (NJ) 8 4 2 2 19 13 14
JACKSON SC BLACK LIGHTNING (NJ) 9 3 2 4 21 20 11
MANALAPAN SC BRAVES 10G (NJ) 9 4 2 3 21 15 14
MSA 2010 FIRE GOLD (NJ) 8 5 1 2 26 7 16
PENINSULA FLYING EAGLES (NJ) 9 4 2 3 32 22 14
RSA RED BULLS 10 BLACK (NJ) 9 3 1 5 19 25 10
SAYREVILLE ATHLETIC SOCCER SAYREVILLE GALAXY (USA) 9 1 2 6 12 19 5
STAFFORD SC RIPTIDES '10G (NJ) 9 5 0 4 27 35 15
TOM'S RIVER INDEPENDENT BREAKERS (NJ) 9 8 1 0 30 15 25

Game Results

Sunday, September 13, 2020
10:00 AM JACKSON SC BLACK LIGHTNING 2 - 2 HOWELL UNITED SC 2010G WILDCATS
11:30 AM RSA RED BULLS 10 BLACK 1 - 6 PENINSULA FLYING EAGLES
12:00 PM SAYREVILLE ATHLETIC SOCCER SAYREVILLE GALAXY 2 - 2 ABERDEEN MATAWAN SC WILDCATS
1:15 PM MSA 2010 FIRE GOLD 6 - 0 STAFFORD SC RIPTIDES '10G
4:30 PM MANALAPAN SC BRAVES 10G 2 - 3 TOM'S RIVER INDEPENDENT BREAKERS
Saturday, September 19, 2020
11:00 AM PENINSULA FLYING EAGLES 3 - 3 SAYREVILLE ATHLETIC SOCCER SAYREVILLE GALAXY
Sunday, September 20, 2020
11:45 AM ABERDEEN MATAWAN SC WILDCATS 1 - 6 JACKSON SC BLACK LIGHTNING
12:00 PM TOM'S RIVER INDEPENDENT BREAKERS 2 - 0 SAYREVILLE ATHLETIC SOCCER SAYREVILLE GALAXY
1:00 PM MSA 2010 FIRE GOLD 6 - 0 RSA RED BULLS 10 BLACK
3:00 PM HOWELL UNITED SC 2010G WILDCATS 4 - 0 STAFFORD SC RIPTIDES '10G
Sunday, September 27, 2020
12:00 PM STAFFORD SC RIPTIDES '10G 7 - 2 ABERDEEN MATAWAN SC WILDCATS
12:00 PM RSA RED BULLS 10 BLACK 1 - 2 HOWELL UNITED SC 2010G WILDCATS
1:30 PM SAYREVILLE ATHLETIC SOCCER SAYREVILLE GALAXY 0 - 1 JACKSON SC BLACK LIGHTNING
2:00 PM MANALAPAN SC BRAVES 10G 4 - 2 PENINSULA FLYING EAGLES
Sunday, October 4, 2020
11:40 AM JACKSON SC BLACK LIGHTNING 1 - 2 RSA RED BULLS 10 BLACK
1:30 PM TOM'S RIVER INDEPENDENT BREAKERS 8 - 2 STAFFORD SC RIPTIDES '10G
2:00 PM ABERDEEN MATAWAN SC WILDCATS 1 - 6 MANALAPAN SC BRAVES 10G
3:30 PM PENINSULA FLYING EAGLES 2 - 2 MSA 2010 FIRE GOLD
Saturday, October 10, 2020
12:00 PM TOM'S RIVER INDEPENDENT BREAKERS 4 - 2 PENINSULA FLYING EAGLES
Sunday, October 11, 2020
12:00 PM TOM'S RIVER INDEPENDENT BREAKERS 4 - 3 HOWELL UNITED SC 2010G WILDCATS
12:00 PM MANALAPAN SC BRAVES 10G 2 - 1 STAFFORD SC RIPTIDES '10G
Friday, October 16, 2020
6:00 PM JACKSON SC BLACK LIGHTNING 1 - 3 MANALAPAN SC BRAVES 10G
Saturday, October 17, 2020
3:30 PM ABERDEEN MATAWAN SC WILDCATS 0 - 6 PENINSULA FLYING EAGLES
Sunday, October 18, 2020
12:00 PM STAFFORD SC RIPTIDES '10G 5 - 4 RSA RED BULLS 10 BLACK
4:30 PM MANALAPAN SC BRAVES 10G 1 - 2 SAYREVILLE ATHLETIC SOCCER SAYREVILLE GALAXY
4:30 PM PENINSULA FLYING EAGLES 3 - 1 HOWELL UNITED SC 2010G WILDCATS
4:45 PM MSA 2010 FIRE GOLD 1 - 2 TOM'S RIVER INDEPENDENT BREAKERS
Sunday, October 25, 2020
11:30 AM RSA RED BULLS 10 BLACK 1 - 1 MANALAPAN SC BRAVES 10G
2:00 PM SAYREVILLE ATHLETIC SOCCER SAYREVILLE GALAXY 0 - 2 MSA 2010 FIRE GOLD
2:00 PM JACKSON SC BLACK LIGHTNING 2 - 4 PENINSULA FLYING EAGLES
3:00 PM HOWELL UNITED SC 2010G WILDCATS 3 - 0 ABERDEEN MATAWAN SC WILDCATS
Sunday, November 1, 2020
12:00 PM ABERDEEN MATAWAN SC WILDCATS 2 - 3 TOM'S RIVER INDEPENDENT BREAKERS
2:30 PM HOWELL UNITED SC 2010G WILDCATS 3 - 2 SAYREVILLE ATHLETIC SOCCER SAYREVILLE GALAXY
3:30 PM MSA 2010 FIRE GOLD 0 - 1 JACKSON SC BLACK LIGHTNING
Friday, November 6, 2020
7:00 PM RSA RED BULLS 10 BLACK 3 - 2 SAYREVILLE ATHLETIC SOCCER SAYREVILLE GALAXY
Sunday, November 8, 2020
10:00 AM JACKSON SC BLACK LIGHTNING 3 - 3 TOM'S RIVER INDEPENDENT BREAKERS
10:00 AM SAYREVILLE ATHLETIC SOCCER SAYREVILLE GALAXY 1 - 2 STAFFORD SC RIPTIDES '10G
12:00 PM ABERDEEN MATAWAN SC WILDCATS 1 - 7 RSA RED BULLS 10 BLACK
4:30 PM MSA 2010 FIRE GOLD 3 - 1 MANALAPAN SC BRAVES 10G
Thursday, November 12, 2020
6:30 PM MSA 2010 FIRE GOLD 6 - 1 ABERDEEN MATAWAN SC WILDCATS
Sunday, November 15, 2020
3:00 PM MANALAPAN SC BRAVES 10G 1 - 1 HOWELL UNITED SC 2010G WILDCATS
3:00 PM STAFFORD SC RIPTIDES '10G 5 - 4 JACKSON SC BLACK LIGHTNING
Wednesday, November 18, 2020
7:00 PM RSA RED BULLS 10 BLACK 0 - 1 TOM'S RIVER INDEPENDENT BREAKERS
Saturday, November 21, 2020
12:00 PM PENINSULA FLYING EAGLES 4 - 5 STAFFORD SC RIPTIDES '10G