Schedule
Teams
Fields
Contact
All Dates
Saturday, November 9, 2019
Saturday, November 16, 2019
Sunday, November 17, 2019
Sunday, December 1, 2019
Saturday, December 7, 2019
Sunday, December 8, 2019
Sunday, December 15, 2019
Saturday, December 21, 2019
Friday, January 3, 2020
Saturday, January 4, 2020
Saturday, January 11, 2020
Saturday, January 18, 2020
Sunday, January 19, 2020
Friday, January 24, 2020
Sunday, January 26, 2020
Friday, January 31, 2020
Saturday, February 1, 2020
Friday, February 7, 2020
Saturday, February 8, 2020
Sunday, February 9, 2020
Friday, February 21, 2020
Saturday, February 22, 2020
Sunday, February 23, 2020
Saturday, February 29, 2020
Saturday, March 7, 2020
Sunday, March 8, 2020
Sunday, March 15, 2020
Girls U17
Schedule
Standings
Winter
Standings
Results
Saturday, November 9, 2019
Winter: Group 3: Game #448
6:30 PM
St. Croix Valley Recreation Center
Map
Predictor
H
NORTH SUBURBAN SA 03 GIRLS ACADEMY REGIONAL
(MN)
H
7
A
LAKEVILLE SC 2004 GIRLS - SELECTS
(MN)
A
0
Saturday, November 16, 2019
Winter: Group 2: Game #403
6:45 PM
Maple Grove Sports Dome
Map
Predictor
H
ECLIPSE SELECT MN 2004 GIRLS NATIONAL ELITE WHITE
(MN)
H
0
A
FUSION GIRLS 04 SELECT 1
(MN)
A
1
Winter: Group 3: Game #407
9:00 AM
Rosemount Dome
Map
Predictor
H
LAKEVILLE SC 2004 GIRLS - SELECTS
(MN)
H
0
A
PARK VALLEY UNITED FC 03 GIRLS BLUE
(MN)
A
1
Sunday, November 17, 2019
Winter: Group 1: Game #402
1:00 PM
East Carver Dome
Map
Predictor
H
TONKA FUSION ELITE 05 GIRLS ELITE
(MN)
H
6
A
WACONIA SC 03 GIRLS
(MN)
A
0
Winter: Group 1: Game #401
2:00 PM
Health East Sports Center Fieldhouse
Map
Predictor
H
SALVO SC 04G ORANGE
(MN)
H
1
A
TONKA UNITED SA 04 GIRLS PREMIER
(MN)
A
1
Winter: Group 2: Game #405
2:40 PM
East Carver Dome
Map
Predictor
H
TONKA UNITED 03 GIRLS ACADEMY BLUE
(MN)
H
0
A
MAPLEBROOK MALLEY U16 GIRLS
(MN)
A
1
Winter: Group 2: Game #404
6:30 PM
Braemar Full Field
Map
Predictor
H
EDINA SC 04 GIRLS NATIONAL
(MN)
H
1
A
SALVO SC 04G EAST STEEL
(MN)
A
0
Sunday, December 1, 2019
Winter: Group 2: Game #411
1:30 PM
Braemar Dome
Map
Predictor
H
TONKA UNITED 03 GIRLS ACADEMY BLUE
(MN)
H
2
A
EDINA SC 04 GIRLS NATIONAL
(MN)
A
1
Winter: Group 3: Game #414
12:00 PM
Braemar Dome
Map
Predictor
H
TONKA UNITED SA 04 GIRLS ACADEMY
(MN)
H
7
A
LAKEVILLE SC 2004 GIRLS - SELECTS
(MN)
A
1
Saturday, December 7, 2019
Winter: Group 3: Game #447
9:00 AM
Rosemount Dome
Map
Predictor
H
LAKEVILLE SC 2004 GIRLS - SELECTS
(MN)
H
1
A
TONKA UNITED SA 04 GIRLS ACADEMY
(MN)
A
2
Winter: Group 3: Game #406
5:40 PM
Academy of Holy Angels South Dome
Map
Predictor
H
NORTH SUBURBAN SA 03 GIRLS ACADEMY REGIONAL
(MN)
H
1
A
SALVO SC 04G SOUTH STEEL
(MN)
A
1
Sunday, December 8, 2019
Winter: Group 1: Game #410
11:00 AM
Eastern Carver County Athletic Center
Map
Predictor
H
CC UNITED 17G PREMIER
(MN)
H
2
A
WACONIA SC 03 GIRLS
(MN)
A
2
Winter: Group 1: Game #409
3:00 PM
East Carver Dome
Map
Predictor
H
TONKA UNITED SA 04 GIRLS PREMIER
(MN)
H
2
A
EAGAN WAVE SC 04 GIRLS ACADEMY BLUE
(MN)
A
0
Winter: Group 2: Game #412
10:00 AM
Health East Sports Center Fieldhouse
Map
Predictor
H
SALVO SC 04G EAST STEEL
(MN)
H
0
A
ECLIPSE SELECT MN 2004 GIRLS NATIONAL ELITE WHITE
(MN)
A
0
Winter: Group 2: Game #413
10:00 AM
Plymouth Creek Center #1
Map
Predictor
H
FUSION GIRLS 04 SELECT 1
(MN)
H
0
A
MAPLEBROOK MALLEY U16 GIRLS
(MN)
A
0
Sunday, December 15, 2019
Winter: Group 1: Game #418
3:00 PM
Eastern Carver County Dome
Map
Predictor
H
WACONIA SC 03 GIRLS
(MN)
H
0
A
SALVO SC 04G ORANGE
(MN)
A
0
Saturday, December 21, 2019
Winter: Group 3: Game #415
6:30 PM
Providence Academy
Map
Predictor
H
PARK VALLEY UNITED FC 03 GIRLS BLUE
(MN)
H
0
A
NORTH SUBURBAN SA 03 GIRLS ACADEMY REGIONAL
(MN)
A
4
Friday, January 3, 2020
Winter: Group 2: Game #419
8:30 PM
Providence Academy Dome
Map
Predictor
H
FUSION GIRLS 04 SELECT 1
(MN)
H
7
A
SALVO SC 04G EAST STEEL
(MN)
A
1
Saturday, January 4, 2020
Winter: Group 1: Game #400
1:30 PM
Irish Sports Dome
Map
Predictor
H
EAGAN WAVE SC 04 GIRLS ACADEMY BLUE
(MN)
H
1
A
CC UNITED 17G PREMIER
(MN)
A
2
Winter: Group 2: Game #421
5:20 PM
Maple Grove Sports Dome
Map
Predictor
H
MAPLEBROOK MALLEY U16 GIRLS
(MN)
H
3
A
EDINA SC 04 GIRLS NATIONAL
(MN)
A
2
Winter: Group 3: Game #423
5:30 PM
Health East Sports Center Fieldhouse
Map
Predictor
H
SALVO SC 04G SOUTH STEEL
(MN)
H
1
A
PARK VALLEY UNITED FC 03 GIRLS BLUE
(MN)
A
0
Winter: Group 3: Game #422
5:40 PM
Academy of Holy Angels South Dome
Map
Predictor
H
NORTH SUBURBAN SA 03 GIRLS ACADEMY REGIONAL
(MN)
H
1
A
TONKA UNITED SA 04 GIRLS ACADEMY
(MN)
A
0
Saturday, January 11, 2020
Winter: Group 1: Game #434
6:00 PM
Eastern Carver County Dome
Map
Predictor
H
WACONIA SC 03 GIRLS
(MN)
H
4
A
EAGAN WAVE SC 04 GIRLS ACADEMY BLUE
(MN)
A
0
Winter: Group 3: Game #438
6:30 PM
Providence Academy
Map
Predictor
H
PARK VALLEY UNITED FC 03 GIRLS BLUE
(MN)
H
0
A
TONKA UNITED SA 04 GIRLS ACADEMY
(MN)
A
0
Saturday, January 18, 2020
Winter: Group 1: Game #425
10:30 AM
Tonka Dome
Map
Predictor
H
TONKA FUSION ELITE 05 GIRLS ELITE
(MN)
H
4
A
CC UNITED 17G PREMIER
(MN)
A
2
Winter: Group 2: Game #428
12:00 PM
Tonka Dome
Map
Predictor
H
TONKA UNITED 03 GIRLS ACADEMY BLUE
(MN)
H
1
A
FUSION GIRLS 04 SELECT 1
(MN)
A
0
Winter: Group 3: Game #431
1:30 PM
Tonka Dome
Map
Predictor
H
TONKA UNITED SA 04 GIRLS ACADEMY
(MN)
H
0
A
SALVO SC 04G SOUTH STEEL
(MN)
A
2
Sunday, January 19, 2020
Winter: Group 1: Game #424
4:30 PM
Health East Sports Center Fieldhouse
Map
Predictor
H
SALVO SC 04G ORANGE
(MN)
H
3
A
EAGAN WAVE SC 04 GIRLS ACADEMY BLUE
(MN)
A
2
Friday, January 24, 2020
Winter: Group 2: Game #437
5:30 PM
Maple Grove Sports Dome
Map
Predictor
H
MAPLEBROOK MALLEY U16 GIRLS
(MN)
H
0
A
ECLIPSE SELECT MN 2004 GIRLS NATIONAL ELITE WHITE
(MN)
A
1
Winter: Group 3: Game #439
7:30 PM
Dundas Dome
Map
Predictor
H
SALVO SC 04G SOUTH STEEL
(MN)
H
3
A
LAKEVILLE SC 2004 GIRLS - SELECTS
(MN)
A
0
Sunday, January 26, 2020
Winter: Group 1: Game #433
11:00 AM
Eastern Carver County Athletic Center
Map
Predictor
H
CC UNITED 17G PREMIER
(MN)
H
1
A
SALVO SC 04G ORANGE
(MN)
A
1
Winter: Group 1: Game #432
1:30 PM
Tonka Dome
Map
Predictor
H
TONKA UNITED SA 04 GIRLS PREMIER
(MN)
H
1
A
TONKA FUSION ELITE 05 GIRLS ELITE
(MN)
A
1
Winter: Group 2: Game #436
10:00 AM
Plymouth Creek Center #1
Map
Predictor
H
FUSION GIRLS 04 SELECT 1
(MN)
H
1
A
EDINA SC 04 GIRLS NATIONAL
(MN)
A
1
Winter: Group 2: Game #435
1:30 PM
Health East Sports Center Fieldhouse
Map
Predictor
H
SALVO SC 04G EAST STEEL
(MN)
H
1
A
TONKA UNITED 03 GIRLS ACADEMY BLUE
(MN)
A
1
Friday, January 31, 2020
Winter: Group 1: Game #440
7:00 PM
Dundas Dome
Map
Predictor
H
SALVO SC 04G ORANGE
(MN)
H
1
A
TONKA FUSION ELITE 05 GIRLS ELITE
(MN)
A
1
Saturday, February 1, 2020
Winter: Group 2: Game #427
12:30 PM
Braemar Full Field
Map
Predictor
H
EDINA SC 04 GIRLS NATIONAL
(MN)
H
2
A
ECLIPSE SELECT MN 2004 GIRLS NATIONAL ELITE WHITE
(MN)
A
4
Friday, February 7, 2020
Winter: Group 2: Game #443
6:30 PM
Braemar Full Field
Map
Predictor
H
EDINA SC 04 GIRLS NATIONAL
(MN)
H
0
A
TONKA UNITED 03 GIRLS ACADEMY BLUE
(MN)
A
3
Saturday, February 8, 2020
Winter: Group 2: Game #444
1:00 PM
West St. Paul Dome #1
Map
Predictor
H
ECLIPSE SELECT MN 2004 GIRLS NATIONAL ELITE WHITE
(MN)
H
0
A
SALVO SC 04G EAST STEEL
(MN)
A
1
Winter: Group 2: Game #445
2:00 PM
Maple Grove Sports Dome
Map
Predictor
H
MAPLEBROOK MALLEY U16 GIRLS
(MN)
H
1
A
FUSION GIRLS 04 SELECT 1
(MN)
A
1
Sunday, February 9, 2020
Winter: Group 1: Game #442
8:30 AM
Eastern Carver County Dome
Map
Predictor
H
WACONIA SC 03 GIRLS
(MN)
H
A
CC UNITED 17G PREMIER
(MN)
A
Friday, February 21, 2020
Winter: Group 1: Game #408
7:30 PM
East Carver Dome
Map
Predictor
H
TONKA FUSION ELITE 05 GIRLS ELITE
(MN)
H
2
A
SALVO SC 04G ORANGE
(MN)
A
2
Saturday, February 22, 2020
Winter: Group 1: Game #426
8:30 PM
Tonka Dome
Map
Predictor
H
TONKA UNITED SA 04 GIRLS PREMIER
(MN)
H
A
WACONIA SC 03 GIRLS
(MN)
A
Winter: Group 2: Game #420
2:30 PM
West St. Paul Dome #1
Map
Predictor
H
ECLIPSE SELECT MN 2004 GIRLS NATIONAL ELITE WHITE
(MN)
H
1
A
TONKA UNITED 03 GIRLS ACADEMY BLUE
(MN)
A
3
Winter: Group 2: Game #429
8:15 PM
Health East Sports Center Fieldhouse
Map
Predictor
H
SALVO SC 04G EAST STEEL
(MN)
H
1
A
MAPLEBROOK MALLEY U16 GIRLS
(MN)
A
5
Winter: Group 3: Game #430
9:00 AM
Rosemount Dome
Map
Predictor
H
LAKEVILLE SC 2004 GIRLS - SELECTS
(MN)
H
0
A
NORTH SUBURBAN SA 03 GIRLS ACADEMY REGIONAL
(MN)
A
5
Sunday, February 23, 2020
Winter: Group 3: Game #449
12:00 PM
Tonka Dome
Map
Predictor
H
TONKA UNITED SA 04 GIRLS ACADEMY
(MN)
H
2
A
PARK VALLEY UNITED FC 03 GIRLS BLUE
(MN)
A
2
Saturday, February 29, 2020
Winter: Group 3: Game #446
11:30 AM
Dundas Dome
Map
Predictor
H
SALVO SC 04G SOUTH STEEL
(MN)
H
1
A
NORTH SUBURBAN SA 03 GIRLS ACADEMY REGIONAL
(MN)
A
1
Saturday, March 7, 2020
Winter: Group 1: Game #417
2:00 PM
Irish Sports Dome
Map
Predictor
H
EAGAN WAVE SC 04 GIRLS ACADEMY BLUE
(MN)
H
0
A
TONKA FUSION ELITE 05 GIRLS ELITE
(MN)
A
7
Winter: Group 3: Game #450
6:30 PM
Providence Academy
Map
Predictor
H
PARK VALLEY UNITED FC 03 GIRLS BLUE
(MN)
H
1
A
SALVO SC 04G SOUTH STEEL
(MN)
A
1
Sunday, March 8, 2020
Winter: Group 1: Game #416
10:30 AM
Eastern Carver County Athletic Center
Map
Predictor
H
CC UNITED 17G PREMIER
(MN)
H
3
A
TONKA UNITED SA 04 GIRLS PREMIER
(MN)
A
1
Sunday, March 15, 2020
Winter: Group 1: Game #441
9:30 AM
Irish Sports Dome
Map
Predictor
H
EAGAN WAVE SC 04 GIRLS ACADEMY BLUE
(MN)
H
A
TONKA UNITED SA 04 GIRLS PREMIER
(MN)
A
6/10/2024 5:39:36 AM
← Return to Event Search
• Privacy Policy & User Agreement
©2024 GotSoccer, LLC