Home
(current)
Rankings
Team Rankings
Event Rankings
Events
Videos
GotFun
Support
GotSport System Support
GotSoccer Classic Support
Contact Sales
Careers
Login
GotSport Login
GotSoccer Classic
ISL Spring 2013
Indianapolis, IN
2/25/2013-7/30/2013
B/G OPEN,U9-U18
www.soccerindiana.org
« Event Rankings
Event Home »
« View All Groups
Boys U10 ISL Academy
Ranking Value: 187
Flight Champion
Scott County Strikers
Scott County Soccer Club
USA: Indiana
Boys OPN
653028
1st
SCOTT COUNTY STRIKERS (IN)
2nd
FORT WAYNE FEVER 03 BARCELONA (IN)
3rd
SULLIVAN COUNTY YOUTH THE PRIDE U10 (IN)
4th
HOOSIER FC 02/03 WOLVES (IN)
5th
PUTNAM COUNTY YOUTH SOCCER PANTHERS (IN)
6th
ELKHART FLAMES SC 02/03 B BLUE (IN)
7th
CHICAGO FIRE JRS NWI CFJ NWI 02/03 RED EAST (IN)
8th
ELKHART FLAMES SC 02/03 B ORANGE (IN)
9th
INDIANAPOLIS RANGERS ELITE 03 (IN)
10th
FORT WAYNE FEVER 03 ARSENAL (IN)
11th
MICHIANA ECHO 03 WHITE (IN)
12th
MIDDLEBURY MAGIC TRAVEL SOCCER BOYS '03 W (IN)
13th
WESTSIDE UNITED FC WSU 03 GREEN (IN)
14th
FW USA CITADEL FC 03B USA (IN)
15th
WESTSIDE UNITED FC WSU 03 WHITE (IN)
16th
CARMEL FC BOYS 03 GOLD (IN)
17th
SEI UNITED BOYS '03 BLUE (IN)
18th
MICHIANA ECHO 03 GRAY (IN)
19th
SEI UNITED BOYS '03 RED (IN)
20th
MC UNITED FC BOYS ACADEMY BLUE (IN)
21st
NORTHWOOD PUMAS 02/03B (IN)
22nd
TIPPECANOE BLUE 03B (IN)
23rd
TERRE HAUTE FLYERS 03B (IN)
24th
CUTTERS 03 BOYS -2 (IN)
25th
LAWRENCE COUNTY SOCCER ORBIT FC 02 (IN)
26th
PENDLETON FC ARABIAN U10 ACADEMY (IN)
27th
DECATUR UNITED SC DUSC LACHER U10 (IN)
28th
NWI UNITED FC 03B-STING (IN)
29th
WARSAW TRAVEL STORM 03 BOYS (IN)
30th
ST. FRANCIS U10 BOYS ACADEMY (IN)
31st
CUTTERS 03 BOYS -1 (IN)
32nd
MC UNITED FC BOYS ACADEMY GREEN (IN)
33rd
COLUMBUS EXPRESS 02/03 U10 BOYS ACADEMY LIGHTNING (IN)
34th
CARMEL FC BOYS 03 BLUE (IN)
35th
ARGOS FC RED DEVILS (IN)
36th
BLUE RIVER SA BRSA BLAST (IN)
37th
NWI UNITED FC 03B-TORNADO (IN)
38th
PLYMOUTH UNITED FC U10B GREINER (IN)
39th
FW USA CITADEL FC 03B BARCELONA (IN)
40th
JR. IRISH 2003B GREEN (IN)
41st
INDY FORCE U10 BOYS HORTON (IN)
42nd
INDIANA INVADERS 03 BOYS (IN)
43rd
KOKOMO RENEGADES ACADEMY 02/03 BOYS (IN)
44th
GOSHEN STARS 02/03 BOYS (IN)
45th
FRANKLIN TOWNSHIP EXTREME (IN)
46th
MICHIANA ECHO 03 BLUE (IN)
47th
MC UNITED FC BOYS ACADEMY WHITE (IN)
48th
COLUMBUS EXPRESS 02/03 U10 BOYS ACADEMY THUNDER (IN)
49th
ST. FRANCIS U10 BOYS ACADEMY WHITE (IN)
50th
ST. FRANCIS U10 BOYS ACADEMY BLUE (IN)
51st
INDY FORCE U10 BOYS - HORTON #2 (IN)
52nd
CLAY YOUTH COMETS U10-2 (IN)
53rd
SOUTH CENTRAL SCSA 03B ACADEMY (IN)
54th
HENRY COUNTY YOUTH SOCCER DYNAMITE 03 (IN)
55th
JR. IRISH 2003B WHITE (IN)
56th
CLAY YOUTH COMETS U10-1 (IN)
Additional Teams
WASHINGTON SOCCER FEDERATION U9 BOYS (IN)
Bracket Result
Division
Standings
Teams
MP
W
D
L
GF
GA
PTS
ARGOS FC RED DEVILS (IN)
7
3
0
4
25
37
9
BLUE RIVER SA BRSA BLAST (IN)
10
2
3
5
15
25
9
CARMEL FC BOYS 03 BLUE (IN)
7
3
0
4
29
29
9
CARMEL FC BOYS 03 GOLD (IN)
7
5
0
2
36
16
15
CHICAGO FIRE JRS NWI CFJ NWI 02/03 RED EAST (IN)
8
7
0
1
38
7
21
CLAY YOUTH COMETS U10-1 (IN)
7
0
0
7
4
64
0
CLAY YOUTH COMETS U10-2 (IN)
8
0
1
7
8
48
1
COLUMBUS EXPRESS 02/03 U10 BOYS ACADEMY THUNDER (IN)
6
1
0
5
23
25
3
COLUMBUS EXPRESS 02/03 U10 BOYS ACADEMY LIGHTNING (IN)
6
3
0
3
25
29
9
CUTTERS 03 BOYS -1 (IN)
4
3
0
1
23
15
9
CUTTERS 03 BOYS -2 (IN)
5
4
0
1
27
15
12
DECATUR UNITED SC DUSC LACHER U10 (IN)
6
3
1
2
21
14
10
ELKHART FLAMES SC 02/03 B BLUE (IN)
9
7
1
1
48
20
22
ELKHART FLAMES SC 02/03 B ORANGE (IN)
9
6
3
0
60
20
21
FORT WAYNE FEVER 03 ARSENAL (IN)
7
6
1
0
32
12
19
FORT WAYNE FEVER 03 BARCELONA (IN)
9
8
1
0
62
18
25
FRANKLIN TOWNSHIP EXTREME (IN)
7
1
1
5
14
27
4
FW USA CITADEL FC 03B BARCELONA (IN)
9
2
1
6
17
36
7
FW USA CITADEL FC 03B USA (IN)
12
5
1
6
44
53
16
GOSHEN STARS 02/03 BOYS (IN)
7
1
1
5
23
33
4
HENRY COUNTY YOUTH SOCCER DYNAMITE 03 (IN)
5
0
0
5
6
34
0
HOOSIER FC 02/03 WOLVES (IN)
8
8
0
0
51
5
24
INDIANA INVADERS 03 BOYS (IN)
8
1
2
5
24
26
5
INDIANAPOLIS RANGERS ELITE 03 (IN)
8
7
0
1
45
15
21
INDY FORCE U10 BOYS - HORTON #2 (IN)
7
1
0
6
12
35
3
INDY FORCE U10 BOYS HORTON (IN)
10
2
1
7
14
59
7
JR. IRISH 2003B GREEN (IN)
10
2
1
7
20
36
7
JR. IRISH 2003B WHITE (IN)
7
0
0
7
5
52
0
KOKOMO RENEGADES ACADEMY 02/03 BOYS (IN)
10
1
1
8
30
66
4
LAWRENCE COUNTY SOCCER ORBIT FC 02 (IN)
10
3
3
4
26
27
12
MC UNITED FC BOYS ACADEMY BLUE (IN)
8
4
2
2
38
25
14
MC UNITED FC BOYS ACADEMY GREEN (IN)
8
3
0
5
26
40
9
MC UNITED FC BOYS ACADEMY WHITE (IN)
10
1
1
8
15
43
4
MICHIANA ECHO 03 BLUE (IN)
9
1
1
7
14
47
4
MICHIANA ECHO 03 GRAY (IN)
7
4
2
1
47
27
14
MICHIANA ECHO 03 WHITE (IN)
9
6
0
3
42
33
18
MIDDLEBURY MAGIC TRAVEL SOCCER BOYS '03 W (IN)
12
5
2
5
42
40
17
NORTHWOOD PUMAS 02/03B (IN)
11
4
2
5
33
34
14
NWI UNITED FC 03B-STING (IN)
7
3
1
3
17
32
10
NWI UNITED FC 03B-TORNADO (IN)
8
3
0
5
17
37
9
PENDLETON FC ARABIAN U10 ACADEMY (IN)
8
4
0
4
18
24
12
PLYMOUTH UNITED FC U10B GREINER (IN)
7
2
1
4
14
12
7
PUTNAM COUNTY YOUTH SOCCER PANTHERS (IN)
9
7
1
1
47
13
22
SCOTT COUNTY STRIKERS (IN)
12
9
1
2
42
24
28
SEI UNITED BOYS '03 BLUE (IN)
11
5
0
6
41
45
15
SEI UNITED BOYS '03 RED (IN)
10
4
2
4
34
30
14
SOUTH CENTRAL SCSA 03B ACADEMY (IN)
1
0
0
1
6
7
0
ST. FRANCIS U10 BOYS ACADEMY (IN)
3
3
0
0
15
7
9
ST. FRANCIS U10 BOYS ACADEMY BLUE (IN)
4
1
0
3
10
18
3
ST. FRANCIS U10 BOYS ACADEMY WHITE (IN)
1
1
0
0
3
2
3
SULLIVAN COUNTY YOUTH THE PRIDE U10 (IN)
11
8
1
2
45
12
25
TERRE HAUTE FLYERS 03B (IN)
8
4
1
3
41
19
13
TIPPECANOE BLUE 03B (IN)
7
4
1
2
43
20
13
WARSAW TRAVEL STORM 03 BOYS (IN)
8
3
1
4
26
37
10
WASHINGTON SOCCER FEDERATION U9 BOYS (IN)
0
WESTSIDE UNITED FC WSU 03 GREEN (IN)
7
5
1
1
33
10
16
WESTSIDE UNITED FC WSU 03 WHITE (IN)
6
5
0
1
15
8
15
Game Results
Saturday, April 6, 2013
2:00 PM
FRANKLIN TOWNSHIP EXTREME
Results Not Published
SCOTT COUNTY STRIKERS
2:00 PM
BLUE RIVER SA BRSA BLAST
Results Not Published
LAWRENCE COUNTY SOCCER ORBIT FC 02
4:00 PM
FRANKLIN TOWNSHIP EXTREME
Results Not Published
LAWRENCE COUNTY SOCCER ORBIT FC 02
4:00 PM
SCOTT COUNTY STRIKERS
Results Not Published
BLUE RIVER SA BRSA BLAST
Sunday, April 7, 2013
11:00 AM
SULLIVAN COUNTY YOUTH THE PRIDE U10
Results Not Published
CLAY YOUTH COMETS U10-2
12:00 PM
CLAY YOUTH COMETS U10-1
Results Not Published
PUTNAM COUNTY YOUTH SOCCER PANTHERS
2:00 PM
MC UNITED FC BOYS ACADEMY WHITE
Results Not Published
INDY FORCE U10 BOYS HORTON
2:00 PM
SULLIVAN COUNTY YOUTH THE PRIDE U10
Results Not Published
CLAY YOUTH COMETS U10-1
Tuesday, April 9, 2013
6:30 PM
SEI UNITED BOYS '03 BLUE
Results Not Published
BLUE RIVER SA BRSA BLAST
Friday, April 12, 2013
6:00 PM
MC UNITED FC BOYS ACADEMY BLUE
Results Not Published
WESTSIDE UNITED FC WSU 03 GREEN
Saturday, April 13, 2013
12:00 PM
TERRE HAUTE FLYERS 03B
Results Not Published
CLAY YOUTH COMETS U10-1
12:00 PM
ELKHART FLAMES SC 02/03 B ORANGE
Results Not Published
FW USA CITADEL FC 03B USA
12:30 PM
INDIANAPOLIS RANGERS ELITE 03
Results Not Published
WESTSIDE UNITED FC WSU 03 WHITE
1:00 PM
FORT WAYNE FEVER 03 BARCELONA
Results Not Published
INDIANA INVADERS 03 BOYS
1:00 PM
TERRE HAUTE FLYERS 03B WHITE
Results Not Published
CLAY YOUTH COMETS U10-2
1:00 PM
CUTTERS 03 BOYS -1
Results Not Published
COLUMBUS EXPRESS 02/03 U10 BOYS ACADEMY THUNDER
1:00 PM
COLUMBUS EXPRESS 02/03 U10 BOYS ACADEMY LIGHTNING
Results Not Published
CUTTERS 03 BOYS -2
1:30 PM
ARGOS FC RED DEVILS
Results Not Published
MICHIANA ECHO 03 WHITE
2:00 PM
INDY FORCE U10 BOYS HORTON
Results Not Published
MC UNITED FC BOYS ACADEMY WHITE
2:00 PM
ELKHART FLAMES SC 02/03 B ORANGE
Results Not Published
FW USA CITADEL FC 03B BARCELONA
2:00 PM
MC UNITED FC BOYS ACADEMY BLUE
Results Not Published
SCOTT COUNTY STRIKERS
2:30 PM
PENDLETON FC ARABIAN U10 ACADEMY
Results Not Published
WESTSIDE UNITED FC WSU 03 WHITE
3:00 PM
FORT WAYNE FEVER 03 ARSENAL
Results Not Published
INDIANA INVADERS 03 BOYS
3:00 PM
SEI UNITED BOYS '03 RED
Results Not Published
FRANKLIN TOWNSHIP EXTREME
3:00 PM
TERRE HAUTE FLYERS 03B
Results Not Published
CLAY YOUTH COMETS U10-2
3:30 PM
COLUMBUS EXPRESS 02/03 U10 BOYS ACADEMY LIGHTNING
Results Not Published
CUTTERS 03 BOYS -1
3:30 PM
CUTTERS 03 BOYS -2
Results Not Published
COLUMBUS EXPRESS 02/03 U10 BOYS ACADEMY THUNDER
4:00 PM
HOOSIER FC 02/03 WOLVES
Results Not Published
MC UNITED FC BOYS ACADEMY BLUE
4:30 PM
INDIANAPOLIS RANGERS ELITE 03
Results Not Published
PENDLETON FC ARABIAN U10 ACADEMY
5:00 PM
JR. IRISH 2003B WHITE
Results Not Published
ELKHART FLAMES SC 02/03 B BLUE
5:00 PM
SEI UNITED BOYS '03 BLUE
Results Not Published
FRANKLIN TOWNSHIP EXTREME
Sunday, April 14, 2013
12:00 PM
MIDDLEBURY MAGIC TRAVEL SOCCER BOYS '03 W
Results Not Published
NORTHWOOD PUMAS 02/03B
12:00 PM
PLYMOUTH UNITED FC U10B GREINER
Results Not Published
FW USA CITADEL FC 03B BARCELONA
12:30 PM
INDY FORCE U10 BOYS - HORTON #2
Results Not Published
KOKOMO RENEGADES ACADEMY 02/03 BOYS
12:30 PM
WESTSIDE UNITED FC WSU 03 WHITE
Results Not Published
PENDLETON FC ARABIAN U10 ACADEMY
1:00 PM
MICHIANA ECHO 03 BLUE
Results Not Published
FW USA CITADEL FC 03B USA
1:00 PM
DECATUR UNITED SC DUSC LACHER U10
Results Not Published
LAWRENCE COUNTY SOCCER ORBIT FC 02
1:00 PM
PUTNAM COUNTY YOUTH SOCCER PANTHERS
Results Not Published
CLAY YOUTH COMETS U10-2
1:30 PM
TIPPECANOE BLUE 03B
Results Not Published
WESTSIDE UNITED FC WSU 03 GREEN
1:30 PM
HOOSIER FC 02/03 WOLVES
Results Not Published
MC UNITED FC BOYS ACADEMY GREEN
2:00 PM
FW USA CITADEL FC 03B BARCELONA
Results Not Published
NORTHWOOD PUMAS 02/03B
2:00 PM
CLAY YOUTH COMETS U10-1
Results Not Published
SULLIVAN COUNTY YOUTH THE PRIDE U10
2:30 PM
KOKOMO RENEGADES ACADEMY 02/03 BOYS
Results Not Published
WESTSIDE UNITED FC WSU 03 WHITE
2:30 PM
INDY FORCE U10 BOYS - HORTON #2
Results Not Published
PENDLETON FC ARABIAN U10 ACADEMY
3:00 PM
MICHIANA ECHO 03 GRAY
Results Not Published
FW USA CITADEL FC 03B USA
3:30 PM
TIPPECANOE BLUE 03B
Results Not Published
HOOSIER FC 02/03 WOLVES
3:30 PM
MC UNITED FC BOYS ACADEMY GREEN
Results Not Published
WESTSIDE UNITED FC WSU 03 GREEN
4:00 PM
CLAY YOUTH COMETS U10-2
Results Not Published
SULLIVAN COUNTY YOUTH THE PRIDE U10
5:00 PM
PUTNAM COUNTY YOUTH SOCCER PANTHERS
Results Not Published
CLAY YOUTH COMETS U10-1
Saturday, April 20, 2013
12:00 PM
SEI UNITED BOYS '03 RED
Results Not Published
DECATUR UNITED SC DUSC LACHER U10
1:00 PM
LAWRENCE COUNTY SOCCER ORBIT FC 02
Results Not Published
SEI UNITED BOYS '03 BLUE
1:30 PM
MIDDLEBURY MAGIC TRAVEL SOCCER BOYS '03 W
Results Not Published
FORT WAYNE FEVER 03 ARSENAL
2:00 PM
BLUE RIVER SA BRSA BLAST
Results Not Published
HENRY COUNTY YOUTH SOCCER DYNAMITE 03
2:30 PM
FW USA CITADEL FC 03B BARCELONA
Results Not Published
MIDDLEBURY MAGIC TRAVEL SOCCER BOYS '03 W
3:00 PM
SEI UNITED BOYS '03 BLUE
Results Not Published
DECATUR UNITED SC DUSC LACHER U10
3:30 PM
ELKHART FLAMES SC 02/03 B ORANGE
Results Not Published
FORT WAYNE FEVER 03 ARSENAL
4:00 PM
LAWRENCE COUNTY SOCCER ORBIT FC 02
Results Not Published
SEI UNITED BOYS '03 RED
4:30 PM
FW USA CITADEL FC 03B BARCELONA
Results Not Published
GOSHEN STARS 02/03 BOYS
4:30 PM
WARSAW TRAVEL STORM 03 BOYS
Results Not Published
FORT WAYNE FEVER 03 BARCELONA
5:30 PM
ELKHART FLAMES SC 02/03 B ORANGE
Results Not Published
FORT WAYNE FEVER 03 BARCELONA
5:30 PM
NORTHWOOD PUMAS 02/03B
Results Not Published
FW USA CITADEL FC 03B USA
Sunday, April 21, 2013
10:00 AM
NWI UNITED FC 03B-STING
Results Not Published
ELKHART FLAMES SC 02/03 B ORANGE
11:00 AM
NWI UNITED FC 03B-TORNADO
Results Not Published
ELKHART FLAMES SC 02/03 B ORANGE
12:00 PM
NWI UNITED FC 03B-STING
Results Not Published
ELKHART FLAMES SC 03/04 B ORANGE
1:30 PM
PENDLETON FC ARABIAN U10 ACADEMY
Results Not Published
CARMEL FC BOYS 03 BLUE
2:30 PM
KOKOMO RENEGADES ACADEMY 02/03 BOYS
Results Not Published
CARMEL FC BOYS 03 GOLD
4:30 PM
KOKOMO RENEGADES ACADEMY 02/03 BOYS
Results Not Published
PENDLETON FC ARABIAN U10 ACADEMY
Tuesday, April 23, 2013
6:30 PM
BLUE RIVER SA BRSA BLAST
Results Not Published
SEI UNITED BOYS '03 RED
Wednesday, April 24, 2013
6:30 PM
ELKHART FLAMES SC 02/03 B ORANGE
Results Not Published
JR. IRISH 2003B GREEN
Saturday, April 27, 2013
11:00 AM
MIDDLEBURY MAGIC TRAVEL SOCCER BOYS '03 W
Results Not Published
NWI UNITED FC 03B-STING
11:00 AM
NWI UNITED FC 03B-TORNADO
Results Not Published
ARGOS FC RED DEVILS
12:00 PM
CARMEL FC BOYS 03 GOLD
Results Not Published
INDY FORCE U10 BOYS - HORTON #2
12:00 PM
CARMEL FC BOYS 03 BLUE
Results Not Published
KOKOMO RENEGADES ACADEMY 02/03 BOYS
12:00 PM
TERRE HAUTE FLYERS 03B
Results Not Published
CLAY YOUTH COMETS U10-1
1:00 PM
CLAY YOUTH COMETS U10-2
Results Not Published
TERRE HAUTE FLYERS 03B WHITE
2:00 PM
ARGOS FC RED DEVILS
Results Not Published
CHICAGO FIRE JRS NWI CFJ NWI 02/03 RED EAST
2:00 PM
NORTHWOOD PUMAS 02/03B
Results Not Published
NWI UNITED FC 03B-TORNADO
2:00 PM
KOKOMO RENEGADES ACADEMY 02/03 BOYS
Results Not Published
CARMEL FC BOYS 03 GOLD
2:00 PM
CARMEL FC BOYS 03 BLUE
Results Not Published
INDY FORCE U10 BOYS - HORTON #2
2:00 PM
SCOTT COUNTY STRIKERS
Results Not Published
DECATUR UNITED SC DUSC LACHER U10
2:00 PM
SULLIVAN COUNTY YOUTH THE PRIDE U10
Results Not Published
LAWRENCE COUNTY SOCCER ORBIT FC 02
3:00 PM
INDIANA INVADERS 03 BOYS
Results Not Published
JR. IRISH 2003B GREEN
3:00 PM
PLYMOUTH UNITED FC U10B GREINER
Results Not Published
JR. IRISH 2003B WHITE
3:00 PM
CLAY YOUTH COMETS U10-2
Results Not Published
TERRE HAUTE FLYERS 03B
4:00 PM
CHICAGO FIRE JRS NWI CFJ NWI 02/03 RED EAST
Results Not Published
NORTHWOOD PUMAS 02/03B
4:00 PM
SULLIVAN COUNTY YOUTH THE PRIDE U10
Results Not Published
LAWRENCE COUNTY SOCCER ORBIT FC 02
4:30 PM
HENRY COUNTY YOUTH SOCCER DYNAMITE 03
Results Not Published
SCOTT COUNTY STRIKERS
5:00 PM
INDIANA INVADERS 03 BOYS
Results Not Published
NWI UNITED FC 03B-STING
5:00 PM
MC UNITED FC BOYS ACADEMY WHITE
Results Not Published
HOOSIER FC 02/03 WOLVES
Sunday, April 28, 2013
10:00 AM
NWI UNITED FC 03B-TORNADO
Results Not Published
WARSAW TRAVEL STORM 03 BOYS
11:00 AM
FORT WAYNE FEVER 03 BARCELONA
Results Not Published
NWI UNITED FC 03B-STING
1:00 PM
INDIANAPOLIS RANGERS ELITE 03
Results Not Published
KOKOMO RENEGADES ACADEMY 02/03 BOYS
1:30 PM
COLUMBUS EXPRESS 02/03 U10 BOYS ACADEMY LIGHTNING
Results Not Published
SEI UNITED BOYS '03 BLUE
1:30 PM
SEI UNITED BOYS '03 RED
Results Not Published
COLUMBUS EXPRESS 02/03 U10 BOYS ACADEMY THUNDER
2:45 PM
INDIANAPOLIS RANGERS ELITE 03
Results Not Published
INDY FORCE U10 BOYS - HORTON #2
3:00 PM
MC UNITED FC BOYS ACADEMY WHITE
Results Not Published
SCOTT COUNTY STRIKERS
3:30 PM
FORT WAYNE FEVER 03 BARCELONA
Results Not Published
FW USA CITADEL FC 03B USA
4:00 PM
ELKHART FLAMES SC 02/03 B BLUE
Results Not Published
JR. IRISH 2003B WHITE
4:00 PM
SEI UNITED BOYS '03 RED
Results Not Published
COLUMBUS EXPRESS 02/03 U10 BOYS ACADEMY LIGHTNING
4:00 PM
COLUMBUS EXPRESS 02/03 U10 BOYS ACADEMY THUNDER
Results Not Published
SEI UNITED BOYS '03 BLUE
4:15 PM
INDY FORCE U10 BOYS - HORTON #2
Results Not Published
KOKOMO RENEGADES ACADEMY 02/03 BOYS
5:30 PM
FORT WAYNE FEVER 03 ARSENAL
Results Not Published
FW USA CITADEL FC 03B USA
Wednesday, May 1, 2013
6:00 PM
PLYMOUTH UNITED FC U10B GREINER
Results Not Published
ARGOS FC RED DEVILS
6:00 PM
NWI UNITED FC 03B-TORNADO
Results Not Published
CHICAGO FIRE JRS NWI CFJ NWI 02/03 RED EAST
6:30 PM
JR. IRISH 2003B GREEN
Results Not Published
INDIANA INVADERS 03 BOYS
6:30 PM
BLUE RIVER SA BRSA BLAST
Results Not Published
INDY FORCE U10 BOYS HORTON
Saturday, May 4, 2013
9:00 AM
NORTHWOOD PUMAS 02/03B
Results Not Published
MICHIANA ECHO 03 BLUE
10:00 AM
GOSHEN STARS 02/03 BOYS
Results Not Published
MICHIANA ECHO 03 WHITE
11:00 AM
ARGOS FC RED DEVILS
Results Not Published
MICHIANA ECHO 03 GRAY
11:00 AM
DECATUR UNITED SC DUSC LACHER U10
Results Not Published
FRANKLIN TOWNSHIP EXTREME
12:00 PM
JR. IRISH 2003B GREEN
Results Not Published
NWI UNITED FC 03B-TORNADO
12:00 PM
MICHIANA ECHO 03 WHITE
Results Not Published
NORTHWOOD PUMAS 02/03B
12:00 PM
LAWRENCE COUNTY SOCCER ORBIT FC 02
Results Not Published
SCOTT COUNTY STRIKERS
2:00 PM
NWI UNITED FC 03B-STING
Results Not Published
JR. IRISH 2003B GREEN
2:00 PM
INDY FORCE U10 BOYS HORTON
Results Not Published
MC UNITED FC BOYS ACADEMY BLUE
2:00 PM
DECATUR UNITED SC DUSC LACHER U10
Results Not Published
SCOTT COUNTY STRIKERS
2:30 PM
MIDDLEBURY MAGIC TRAVEL SOCCER BOYS '03 W
Results Not Published
WARSAW TRAVEL STORM 03 BOYS
3:00 PM
PUTNAM COUNTY YOUTH SOCCER PANTHERS
Results Not Published
TERRE HAUTE FLYERS 03B
3:00 PM
MC UNITED FC BOYS ACADEMY GREEN
Results Not Published
LAWRENCE COUNTY SOCCER ORBIT FC 02
4:00 PM
SULLIVAN COUNTY YOUTH THE PRIDE U10
Results Not Published
TERRE HAUTE FLYERS 03B WHITE
6:00 PM
PUTNAM COUNTY YOUTH SOCCER PANTHERS
Results Not Published
TERRE HAUTE FLYERS 03B WHITE
Sunday, May 5, 2013
12:00 PM
GOSHEN STARS 02/03 BOYS
Results Not Published
NWI UNITED FC 03B-TORNADO
12:00 PM
ARGOS FC RED DEVILS
Results Not Published
MICHIANA ECHO 03 BLUE
2:00 PM
COLUMBUS EXPRESS 02/03 U10 BOYS ACADEMY LIGHTNING
Results Not Published
ST. FRANCIS U10 BOYS ACADEMY BLUE
2:00 PM
COLUMBUS EXPRESS 02/03 U10 BOYS ACADEMY THUNDER
Results Not Published
ST. FRANCIS U10 BOYS ACADEMY
2:00 PM
INDY FORCE U10 BOYS HORTON
Results Not Published
SCOTT COUNTY STRIKERS
2:30 PM
MC UNITED FC BOYS ACADEMY WHITE
Results Not Published
TIPPECANOE BLUE 03B
2:30 PM
KOKOMO RENEGADES ACADEMY 02/03 BOYS
Results Not Published
MC UNITED FC BOYS ACADEMY BLUE
3:00 PM
PLYMOUTH UNITED FC U10B GREINER
Results Not Published
WARSAW TRAVEL STORM 03 BOYS
3:30 PM
ST. FRANCIS U10 BOYS ACADEMY
Results Not Published
COLUMBUS EXPRESS 02/03 U10 BOYS ACADEMY LIGHTNING
3:30 PM
COLUMBUS EXPRESS 02/03 U10 BOYS ACADEMY THUNDER
Results Not Published
ST. FRANCIS U10 BOYS ACADEMY BLUE
4:00 PM
TIPPECANOE BLUE 03B
Results Not Published
MC UNITED FC BOYS ACADEMY BLUE
4:00 PM
HENRY COUNTY YOUTH SOCCER DYNAMITE 03
Results Not Published
LAWRENCE COUNTY SOCCER ORBIT FC 02
4:00 PM
INDY FORCE U10 BOYS - HORTON #2
Results Not Published
SCOTT COUNTY STRIKERS
4:00 PM
MC UNITED FC BOYS ACADEMY WHITE
Results Not Published
KOKOMO RENEGADES ACADEMY 02/03 BOYS
Wednesday, May 8, 2013
6:00 PM
MC UNITED FC BOYS ACADEMY WHITE
Results Not Published
WESTSIDE UNITED FC WSU 03 GREEN
6:45 PM
ELKHART FLAMES SC 02/03 B BLUE
Results Not Published
MICHIANA ECHO 03 BLUE
Friday, May 10, 2013
6:00 PM
MICHIANA ECHO 03 GRAY
Results Not Published
MICHIANA ECHO 03 WHITE
7:00 PM
MICHIANA ECHO 03 WHITE
Results Not Published
MICHIANA ECHO 03 BLUE
Saturday, May 11, 2013
10:00 AM
GOSHEN STARS 02/03 BOYS
Results Not Published
MIDDLEBURY MAGIC TRAVEL SOCCER BOYS '03 W
11:00 AM
MICHIANA ECHO 03 WHITE
Results Not Published
JR. IRISH 2003B WHITE
11:00 AM
ELKHART FLAMES SC 02/03 B BLUE
Results Not Published
FW USA CITADEL FC 03B USA
11:00 AM
TERRE HAUTE FLYERS 03B WHITE
Results Not Published
PUTNAM COUNTY YOUTH SOCCER PANTHERS
12:00 PM
JR. IRISH 2003B GREEN
Results Not Published
FORT WAYNE FEVER 03 ARSENAL
12:00 PM
SCOTT COUNTY STRIKERS
Results Not Published
SEI UNITED BOYS '03 BLUE
12:00 PM
SULLIVAN COUNTY YOUTH THE PRIDE U10
Results Not Published
TERRE HAUTE FLYERS 03B
12:30 PM
NORTHWOOD PUMAS 02/03B
Results Not Published
PLYMOUTH UNITED FC U10B GREINER
1:00 PM
INDIANA INVADERS 03 BOYS
Results Not Published
FORT WAYNE FEVER 03 BARCELONA
1:00 PM
WARSAW TRAVEL STORM 03 BOYS
Results Not Published
GOSHEN STARS 02/03 BOYS
1:00 PM
MICHIANA ECHO 03 WHITE
Results Not Published
ELKHART FLAMES SC 02/03 B BLUE
1:00 PM
JR. IRISH 2003B WHITE
Results Not Published
FW USA CITADEL FC 03B USA
1:00 PM
INDY FORCE U10 BOYS HORTON
Results Not Published
MC UNITED FC BOYS ACADEMY GREEN
1:00 PM
SEI UNITED BOYS '03 RED
Results Not Published
BLUE RIVER SA BRSA BLAST
2:00 PM
JR. IRISH 2003B GREEN
Results Not Published
FORT WAYNE FEVER 03 BARCELONA
2:00 PM
PUTNAM COUNTY YOUTH SOCCER PANTHERS
Results Not Published
SULLIVAN COUNTY YOUTH THE PRIDE U10
2:30 PM
MC UNITED FC BOYS ACADEMY GREEN
Results Not Published
TIPPECANOE BLUE 03B
2:45 PM
PENDLETON FC ARABIAN U10 ACADEMY
Results Not Published
CARMEL FC BOYS 03 GOLD
3:00 PM
INDIANA INVADERS 03 BOYS
Results Not Published
FORT WAYNE FEVER 03 ARSENAL
3:00 PM
MICHIANA ECHO 03 BLUE
Results Not Published
MICHIANA ECHO 03 GRAY
3:00 PM
SCOTT COUNTY STRIKERS
Results Not Published
SEI UNITED BOYS '03 RED
3:30 PM
WARSAW TRAVEL STORM 03 BOYS
Results Not Published
CHICAGO FIRE JRS NWI CFJ NWI 02/03 RED EAST
4:00 PM
INDY FORCE U10 BOYS HORTON
Results Not Published
TIPPECANOE BLUE 03B
4:00 PM
SEI UNITED BOYS '03 BLUE
Results Not Published
BLUE RIVER SA BRSA BLAST
4:15 PM
PENDLETON FC ARABIAN U10 ACADEMY
Results Not Published
INDIANAPOLIS RANGERS ELITE 03
5:45 PM
CARMEL FC BOYS 03 BLUE
Results Not Published
INDIANAPOLIS RANGERS ELITE 03
6:00 PM
MICHIANA ECHO 03 GRAY
Results Not Published
INNER CITY COUGARS0405 RED
Sunday, May 12, 2013
1:00 PM
FORT WAYNE FEVER 03 BARCELONA
Results Not Published
FW USA CITADEL FC 03B BARCELONA
1:00 PM
BLUE RIVER SA BRSA BLAST
Results Not Published
FRANKLIN TOWNSHIP EXTREME
2:00 PM
NORTHWOOD PUMAS 02/03B
Results Not Published
WARSAW TRAVEL STORM 03 BOYS
3:00 PM
FRANKLIN TOWNSHIP EXTREME
Results Not Published
SEI UNITED BOYS '03 BLUE
4:00 PM
FW USA CITADEL FC 03B BARCELONA
Results Not Published
FORT WAYNE FEVER 03 ARSENAL
Wednesday, May 15, 2013
6:00 PM
WESTSIDE UNITED FC WSU 03 GREEN
Results Not Published
MC UNITED FC BOYS ACADEMY BLUE
6:00 PM
JR. IRISH 2003B GREEN
Results Not Published
MICHIANA ECHO 03 BLUE
6:00 PM
BLUE RIVER SA BRSA BLAST
Results Not Published
MC UNITED FC BOYS ACADEMY GREEN
6:30 PM
MIDDLEBURY MAGIC TRAVEL SOCCER BOYS '03 W
Results Not Published
FORT WAYNE FEVER 03 BARCELONA
Saturday, May 18, 2013
10:00 AM
HENRY COUNTY YOUTH SOCCER DYNAMITE 03
Results Not Published
SEI UNITED BOYS '03 BLUE
10:30 AM
MICHIANA ECHO 03 BLUE
Results Not Published
CHICAGO FIRE JRS NWI CFJ NWI 02/03 RED EAST
11:30 AM
SEI UNITED BOYS '03 RED
Results Not Published
HENRY COUNTY YOUTH SOCCER DYNAMITE 03
1:00 PM
MC UNITED FC BOYS ACADEMY GREEN
Results Not Published
HOOSIER FC 02/03 WOLVES
1:00 PM
JR. IRISH 2003B GREEN
Results Not Published
NORTHWOOD PUMAS 02/03B
1:00 PM
MC UNITED FC BOYS ACADEMY WHITE
Results Not Published
CARMEL FC BOYS 03 BLUE
2:00 PM
CHICAGO FIRE JRS NWI CFJ NWI 02/03 RED EAST
Results Not Published
MIDDLEBURY MAGIC TRAVEL SOCCER BOYS '03 W
2:00 PM
CUTTERS 03 BOYS -1
Results Not Published
ST. FRANCIS U10 BOYS ACADEMY
2:00 PM
CUTTERS 03 BOYS -1
Results Not Published
ST. FRANCIS U10 BOYS ACADEMY BLUE
2:00 PM
ST. FRANCIS U10 BOYS ACADEMY WHITE
Results Not Published
CUTTERS 03 BOYS -2
3:00 PM
HOOSIER FC 02/03 WOLVES
Results Not Published
MC UNITED FC BOYS ACADEMY WHITE
3:00 PM
MC UNITED FC BOYS ACADEMY GREEN
Results Not Published
CARMEL FC BOYS 03 GOLD
3:00 PM
JR. IRISH 2003B WHITE
Results Not Published
NORTHWOOD PUMAS 02/03B
4:00 PM
CUTTERS 03 BOYS -2
Results Not Published
ST. FRANCIS U10 BOYS ACADEMY BLUE
Sunday, May 19, 2013
11:00 AM
WESTSIDE UNITED FC WSU 03 GREEN
Results Not Published
HOOSIER FC 02/03 WOLVES
1:00 PM
WESTSIDE UNITED FC WSU 03 GREEN
Results Not Published
INDY FORCE U10 BOYS HORTON
3:00 PM
HOOSIER FC 02/03 WOLVES
Results Not Published
INDY FORCE U10 BOYS HORTON
4:00 PM
MIDDLEBURY MAGIC TRAVEL SOCCER BOYS '03 W
Results Not Published
PLYMOUTH UNITED FC U10B GREINER
Wednesday, May 22, 2013
6:30 PM
MIDDLEBURY MAGIC TRAVEL SOCCER BOYS '03 W
Results Not Published
ELKHART FLAMES SC 02/03 B ORANGE
Friday, May 24, 2013
7:00 PM
MC UNITED FC BOYS ACADEMY BLUE
Results Not Published
SEI UNITED BOYS '03 RED
7:00 PM
SEI UNITED BOYS '03 BLUE
Results Not Published
MC UNITED FC BOYS ACADEMY WHITE
Tuesday, May 28, 2013
6:30 PM
GOSHEN STARS 02/03 BOYS
Results Not Published
MIDDLEBURY MAGIC TRAVEL SOCCER BOYS '03 W
Wednesday, May 29, 2013
6:30 PM
ELKHART FLAMES SC 02/03 B ORANGE
Results Not Published
MICHIANA ECHO 03 WHITE
Friday, May 31, 2013
6:00 PM
ELKHART FLAMES SC 02/03 B BLUE
Results Not Published
MICHIANA ECHO 03 BLUE
7:00 PM
ELKHART FLAMES SC 02/03 B BLUE
Results Not Published
MICHIANA ECHO 03 GRAY
Saturday, June 1, 2013
10:00 AM
NWI UNITED FC 03B-TORNADO
Results Not Published
PLYMOUTH UNITED FC U10B GREINER
10:00 AM
CHICAGO FIRE JRS NWI CFJ NWI 02/03 RED EAST
Results Not Published
GOSHEN STARS 02/03 BOYS
1:00 PM
FW USA CITADEL FC 03B USA
Results Not Published
MICHIANA ECHO 03 WHITE
1:00 PM
CLAY YOUTH COMETS U10-1
Results Not Published
TERRE HAUTE FLYERS 03B
2:00 PM
WARSAW TRAVEL STORM 03 BOYS
Results Not Published
FW USA CITADEL FC 03B BARCELONA
2:00 PM
CLAY YOUTH COMETS U10-2
Results Not Published
TERRE HAUTE FLYERS 03B WHITE
3:00 PM
FW USA CITADEL FC 03B USA
Results Not Published
MICHIANA ECHO 03 GRAY
4:00 PM
ARGOS FC RED DEVILS
Results Not Published
MIDDLEBURY MAGIC TRAVEL SOCCER BOYS '03 W
4:00 PM
CARMEL FC BOYS 03 BLUE
Results Not Published
INDIANAPOLIS RANGERS ELITE 03
4:00 PM
WESTSIDE UNITED FC WSU 03 WHITE
Results Not Published
CARMEL FC BOYS 03 GOLD
4:00 PM
CUTTERS 03 BOYS -2
Results Not Published
SOUTH CENTRAL SCSA 03B ACADEMY
6:00 PM
CARMEL FC BOYS 03 GOLD
Results Not Published
INDIANAPOLIS RANGERS ELITE 03
6:00 PM
WESTSIDE UNITED FC WSU 03 WHITE
Results Not Published
CARMEL FC BOYS 03 BLUE
Sunday, June 2, 2013
10:00 AM
FW USA CITADEL FC 03B USA
Results Not Published
JR. IRISH 2003B WHITE
11:00 AM
FW USA CITADEL FC 03B BARCELONA
Results Not Published
ELKHART FLAMES SC 02/03 B BLUE
12:00 PM
TERRE HAUTE FLYERS 03B WHITE
Results Not Published
SULLIVAN COUNTY YOUTH THE PRIDE U10
1:00 PM
TERRE HAUTE FLYERS 03B
Results Not Published
PUTNAM COUNTY YOUTH SOCCER PANTHERS
1:30 PM
CHICAGO FIRE JRS NWI CFJ NWI 02/03 RED EAST
Results Not Published
JR. IRISH 2003B GREEN
2:00 PM
FW USA CITADEL FC 03B USA
Results Not Published
ELKHART FLAMES SC 02/03 B BLUE
3:00 PM
NWI UNITED FC 03B-STING
Results Not Published
INDIANA INVADERS 03 BOYS
3:00 PM
TIPPECANOE BLUE 03B
Results Not Published
INDY FORCE U10 BOYS HORTON
3:00 PM
PUTNAM COUNTY YOUTH SOCCER PANTHERS
Results Not Published
SULLIVAN COUNTY YOUTH THE PRIDE U10
Tournament Level
Boys Category
Not Ranked
Girls Category
Not Ranked
Statistics
Game Records
3622
Boys Flights
71
Girls Flights
56
Total Teams
1019
In State Teams
887 (87%)
In Region Teams
918 (90%)
Foreign Teams
101 (10%)
Past Events
ISL SPRING 2024 ALL AGES AND DIVISIONS
Mar 1, 2024
ISA SPRING 2023 - Central North Conference
Mar 1, 2023
ISL SPRING 2023 ALL AGES and DIVISIONS
Feb 17, 2023
ISL Spring 2022 ALL AGES AND DIVISIONS
Jan 1, 2022
ISL Spring 2021 ALL AGES AND DIVISIONS
Mar 7, 2021
ISA Spring 2021 - Central North Conference
Mar 1, 2021
ISA Spring 2020 - Central North Conference
Mar 1, 2020
ISL Spring 2020 ALL AGES AND DIVISIONS
Mar 1, 2020
ISL Spring 2019 - Second, Third, and Fourth Divisions - 11U- 19/20U
Feb 19, 2019
ISL Spring 2019 - Premier and First Divisions - 11U (2008) through 19U (2000)
Feb 18, 2019
Delete
Oct 13, 2018
ISL Spring 2018 - Second, Third, and Fourth Divisions - 11U- 19/20U
Feb 28, 2018
ISL Spring 2018 - Premier and First Divisions - 13U (2005) through 19U (1999/98)
Feb 27, 2018
2017 ODP Interregional Showcase
Jun 1, 2017
ISL Spring 2017 - Second, Third, and Fourth Divisions - 11 & under - 18/19 & under
Mar 1, 2017
ISL Spring 2017 - Premier and First Divisions - 13U (2004) through 19U (1999/98)
Feb 25, 2017
ISL Spring 2016 - Second, Third, and Fourth Divisions - U11-18
Mar 1, 2016
ISL Spring 2016 - Premier and First Divisions - U13-18
Mar 1, 2016
ISL Spring 2015
Mar 1, 2015
ISL Spring 2014
Feb 14, 2014