Support | Chat Hours: Monday through Friday 9 AM to 5 PM EST

EDP League 2020-2021

  • East Brunswick, NJ
  • 8/27/2020-3/26/2021
  • B/G U11-U19
  • edpsoccer.com

Boys U13 EDP Mid Atlantic Premier III

Ranking Value: 667

Flight Champion

Hoplites

Hulmeville SC
1stHULMEVILLE HOPLITES (PAE)
2ndFC REVOLUTION SPURS (PAE)
3rdPENNSYLVANIA RUSH 2008 NERO (PAE)
4thDILLSBURG FC FURY (PAE)
5thSTEEL UNITED PA 2008 BOYS BLACK (FORMERLY FCUSA PHILADELPHIA) (PAE)
6thPHOENIXVILLE AREA PASC 08 BOYS BLACK (PAE)
7thPATRIOT FC 2008 BOYS RED (PAE)
8thFC MONTCO WOLVERINES (PAE)
9thYARDLEY MAKEFIELD 2008 BOYS FURY (PAE)
10thFISHTOWN MUTINY (PAE)
11thLOWER MERION BLIZZARD (PAE)

Bracket Result

Standings

Teams MP W D L GF GA PTS
DILLSBURG FC FURY (PAE) 10 5 2 3 31 17 17
FC MONTCO WOLVERINES (PAE) 8 2 1 5 9 23 7
FC REVOLUTION SPURS (PAE) 10 8 1 1 16 6 25
FISHTOWN MUTINY (PAE) 7 1 0 6 10 25 3
HULMEVILLE HOPLITES (PAE) 10 8 2 0 39 17 26
LOWER MERION BLIZZARD (PAE) 10 0 0 10 10 47 0
PATRIOT FC 2008 BOYS RED (PAE) 10 3 3 4 17 19 12
PENNSYLVANIA RUSH 2008 NERO (PAE) 9 5 3 1 31 11 18
PHOENIXVILLE AREA PASC 08 BOYS BLACK (PAE) 10 3 3 4 25 28 12
STEEL UNITED PA 2008 BOYS BLACK (FORMERLY FCUSA PHILADELPHIA) (PAE) 9 5 0 4 25 16 15
YARDLEY MAKEFIELD 2008 BOYS FURY (PAE) 7 1 3 3 16 20 6

Game Results

Saturday, September 12, 2020
12:00 PM LOWER MERION BLIZZARD 2 - 4 FISHTOWN MUTINY
12:00 PM PENNSYLVANIA RUSH 2008 NERO 3 - 1 STEEL UNITED PA 2008 BOYS BLACK (FORMERLY FCUSA PHILADELPHIA)
2:00 PM DILLSBURG FC FURY 1 - 0 FC MONTCO WOLVERINES
3:00 PM PATRIOT FC 2008 BOYS RED 1 - 1 FC REVOLUTION SPURS
Sunday, September 13, 2020
12:30 PM HULMEVILLE HOPLITES 3 - 2 DILLSBURG FC FURY
1:30 PM PHOENIXVILLE AREA PASC 08 BOYS BLACK 3 - 3 YARDLEY MAKEFIELD 2008 BOYS FURY
Saturday, September 19, 2020
9:00 AM PENNSYLVANIA RUSH 2008 NERO 1 - 1 DILLSBURG FC FURY
1:00 PM STEEL UNITED PA 2008 BOYS BLACK (FORMERLY FCUSA PHILADELPHIA) 2 - 4 PHOENIXVILLE AREA PASC 08 BOYS BLACK
1:30 PM FC REVOLUTION SPURS 4 - 0 DILLSBURG FC FURY
3:00 PM STEEL UNITED PA 2008 BOYS BLACK (FORMERLY FCUSA PHILADELPHIA) 3 - 0 PATRIOT FC 2008 BOYS RED
Sunday, September 20, 2020
12:00 PM FISHTOWN MUTINY 4 - 7 HULMEVILLE HOPLITES
1:00 PM FC MONTCO WOLVERINES 1 - 0 PHOENIXVILLE AREA PASC 08 BOYS BLACK
3:15 PM YARDLEY MAKEFIELD 2008 BOYS FURY 5 - 2 LOWER MERION BLIZZARD
Saturday, September 26, 2020
12:00 PM PENNSYLVANIA RUSH 2008 NERO 8 - 1 FC MONTCO WOLVERINES
1:00 PM STEEL UNITED PA 2008 BOYS BLACK (FORMERLY FCUSA PHILADELPHIA) 1 - 2 FC REVOLUTION SPURS
3:00 PM LOWER MERION BLIZZARD 1 - 5 PATRIOT FC 2008 BOYS RED
Sunday, September 27, 2020
11:00 AM DILLSBURG FC FURY 5 - 0 FISHTOWN MUTINY
12:00 PM PATRIOT FC 2008 BOYS RED 3 - 2 YARDLEY MAKEFIELD 2008 BOYS FURY
1:30 PM PHOENIXVILLE AREA PASC 08 BOYS BLACK 3 - 7 HULMEVILLE HOPLITES
3:15 PM LOWER MERION BLIZZARD 0 - 5 STEEL UNITED PA 2008 BOYS BLACK (FORMERLY FCUSA PHILADELPHIA)
Saturday, October 3, 2020
11:30 AM DILLSBURG FC FURY 9 - 2 LOWER MERION BLIZZARD
1:00 PM STEEL UNITED PA 2008 BOYS BLACK (FORMERLY FCUSA PHILADELPHIA) 5 - 0 YARDLEY MAKEFIELD 2008 BOYS FURY
2:00 PM FC REVOLUTION SPURS 1 - 0 PENNSYLVANIA RUSH 2008 NERO
2:00 PM FISHTOWN MUTINY 1 - 4 PHOENIXVILLE AREA PASC 08 BOYS BLACK
Sunday, October 4, 2020
12:00 PM YARDLEY MAKEFIELD 2008 BOYS FURY 4 - 4 DILLSBURG FC FURY
1:00 PM HULMEVILLE HOPLITES 4 - 0 LOWER MERION BLIZZARD
1:40 PM FC MONTCO WOLVERINES 2 - 2 PATRIOT FC 2008 BOYS RED
Saturday, October 17, 2020
3:00 PM LOWER MERION BLIZZARD 2 - 5 PHOENIXVILLE AREA PASC 08 BOYS BLACK
Saturday, October 24, 2020
2:00 PM LOWER MERION BLIZZARD 1 - 2 FC MONTCO WOLVERINES
3:00 PM PHOENIXVILLE AREA PASC 08 BOYS BLACK 0 - 5 DILLSBURG FC FURY
Sunday, October 25, 2020
10:30 AM HULMEVILLE HOPLITES 2 - 2 YARDLEY MAKEFIELD 2008 BOYS FURY
10:30 AM PHOENIXVILLE AREA PASC 08 BOYS BLACK 2 - 3 FC REVOLUTION SPURS
11:00 AM PATRIOT FC 2008 BOYS RED 0 - 2 DILLSBURG FC FURY
3:00 PM PENNSYLVANIA RUSH 2008 NERO 3 - 0 FISHTOWN MUTINY
Saturday, October 31, 2020
12:00 PM FC REVOLUTION SPURS 2 - 0 FISHTOWN MUTINY
Sunday, November 1, 2020
12:30 PM PATRIOT FC 2008 BOYS RED 2 - 1 FISHTOWN MUTINY
Saturday, November 7, 2020
12:00 PM YARDLEY MAKEFIELD 2008 BOYS FURY 0 - 1 FC REVOLUTION SPURS
Sunday, November 8, 2020
10:30 AM DILLSBURG FC FURY 2 - 3 STEEL UNITED PA 2008 BOYS BLACK (FORMERLY FCUSA PHILADELPHIA)
10:30 AM PATRIOT FC 2008 BOYS RED 1 - 3 PENNSYLVANIA RUSH 2008 NERO
12:00 PM FC MONTCO WOLVERINES 1 - 5 HULMEVILLE HOPLITES
Saturday, November 14, 2020
11:00 AM FC REVOLUTION SPURS 1 - 0 FC MONTCO WOLVERINES
1:00 PM HULMEVILLE HOPLITES 2 - 2 PENNSYLVANIA RUSH 2008 NERO
3:00 PM FC REVOLUTION SPURS 1 - 0 LOWER MERION BLIZZARD
Sunday, November 15, 2020
10:00 AM FC MONTCO WOLVERINES 2 - 5 STEEL UNITED PA 2008 BOYS BLACK (FORMERLY FCUSA PHILADELPHIA)
1:00 PM HULMEVILLE HOPLITES 2 - 0 FC REVOLUTION SPURS
1:30 PM PHOENIXVILLE AREA PASC 08 BOYS BLACK 4 - 4 PENNSYLVANIA RUSH 2008 NERO
Friday, November 20, 2020
7:00 PM PATRIOT FC 2008 BOYS RED 3 - 4 HULMEVILLE HOPLITES
Saturday, November 21, 2020
10:00 AM PENNSYLVANIA RUSH 2008 NERO 7 - 0 LOWER MERION BLIZZARD
Sunday, November 29, 2020
11:30 AM STEEL UNITED PA 2008 BOYS BLACK (FORMERLY FCUSA PHILADELPHIA) 0 - 3 HULMEVILLE HOPLITES
Saturday, December 5, 2020
2:00 PM PATRIOT FC 2008 BOYS RED 0 - 0 PHOENIXVILLE AREA PASC 08 BOYS BLACK