Support | Chat Hours: Monday through Friday 9 AM to 5 PM EST

EDP League 2020-2021

  • East Brunswick, NJ
  • 8/27/2020-3/26/2021
  • B/G U11-U19
  • edpsoccer.com

Boys U14 EDP Mid Atlantic Premier V

Ranking Value: 956

Flight Champion

Lancaster Elite Blue Cosmos

Lancaster Elite
1stLANCASTER ELITE BLUE COSMOS (PAE)
2ndPA CLASSICS ELITE BLUE 07 (PAE)
3rdUPPER DUBLIN SC COMETS BLACK '07 (PAE)
4thTRIBORO SC BLUE EAGLES 07 (PAE)
5thSTEEL UNITED PA 2007 BOYS BLACK (FORMERLY FCUSA PHILADELPHIA) (PAE)
6thHAVERFORD SC 07 ELITE (PAE)
7thYARDLEY MAKEFIELD SOCCER 2007 BOYS STORM (PAE)
8thPHOENIXVILLE AREA PASC FIRE 07 BOYS (PAE)
9thPARKLAND AREA RAPTORS (PAE)
10thDANUBIA COSMOS (PAE)

Bracket Result

Standings

Teams MP W D L GF GA PTS
DANUBIA COSMOS (PAE) 8 0 1 7 7 37 1
HAVERFORD SC 07 ELITE (PAE) 9 4 1 4 17 16 13
LANCASTER ELITE BLUE COSMOS (PAE) 9 7 2 0 35 8 23
PA CLASSICS ELITE BLUE 07 (PAE) 9 5 3 1 16 7 18
PARKLAND AREA RAPTORS (PAE) 9 1 2 6 3 17 5
PHOENIXVILLE AREA PASC FIRE 07 BOYS (PAE) 9 2 0 7 8 19 6
STEEL UNITED PA 2007 BOYS BLACK (FORMERLY FCUSA PHILADELPHIA) (PAE) 9 4 2 3 10 19 14
TRIBORO SC BLUE EAGLES 07 (PAE) 9 5 1 3 22 10 16
UPPER DUBLIN SC COMETS BLACK '07 (PAE) 9 6 0 3 28 11 18
YARDLEY MAKEFIELD SOCCER 2007 BOYS STORM (PAE) 8 3 2 3 4 6 11

Game Results

Saturday, September 12, 2020
10:30 AM STEEL UNITED PA 2007 BOYS BLACK (FORMERLY FCUSA PHILADELPHIA) 0 - 4 LANCASTER ELITE BLUE COSMOS
4:00 PM DANUBIA COSMOS 1 - 9 TRIBORO SC BLUE EAGLES 07
Sunday, September 13, 2020
12:00 PM PHOENIXVILLE AREA PASC FIRE 07 BOYS 3 - 0 PARKLAND AREA RAPTORS
1:30 PM HAVERFORD SC 07 ELITE 1 - 2 UPPER DUBLIN SC COMETS BLACK '07
3:00 PM PA CLASSICS ELITE BLUE 07 1 - 0 YARDLEY MAKEFIELD SOCCER 2007 BOYS STORM
Saturday, September 19, 2020
9:00 AM LANCASTER ELITE BLUE COSMOS 7 - 2 DANUBIA COSMOS
3:00 PM PHOENIXVILLE AREA PASC FIRE 07 BOYS 0 - 3 TRIBORO SC BLUE EAGLES 07
4:30 PM YARDLEY MAKEFIELD SOCCER 2007 BOYS STORM 1 - 0 HAVERFORD SC 07 ELITE
Sunday, September 20, 2020
2:00 PM PARKLAND AREA RAPTORS 0 - 1 STEEL UNITED PA 2007 BOYS BLACK (FORMERLY FCUSA PHILADELPHIA)
Saturday, September 26, 2020
10:30 AM HAVERFORD SC 07 ELITE 2 - 2 PA CLASSICS ELITE BLUE 07
1:30 PM PHOENIXVILLE AREA PASC FIRE 07 BOYS 1 - 4 LANCASTER ELITE BLUE COSMOS
Sunday, September 27, 2020
9:30 AM TRIBORO SC BLUE EAGLES 07 0 - 1 PARKLAND AREA RAPTORS
3:00 PM DANUBIA COSMOS 1 - 2 STEEL UNITED PA 2007 BOYS BLACK (FORMERLY FCUSA PHILADELPHIA)
Saturday, October 3, 2020
9:00 AM UPPER DUBLIN SC COMETS BLACK '07 1 - 2 PA CLASSICS ELITE BLUE 07
12:00 PM LANCASTER ELITE BLUE COSMOS 6 - 0 HAVERFORD SC 07 ELITE
8:00 PM YARDLEY MAKEFIELD SOCCER 2007 BOYS STORM 2 - 0 PHOENIXVILLE AREA PASC FIRE 07 BOYS
Sunday, October 4, 2020
9:30 AM TRIBORO SC BLUE EAGLES 07 4 - 3 UPPER DUBLIN SC COMETS BLACK '07
2:00 PM PARKLAND AREA RAPTORS 1 - 1 DANUBIA COSMOS
4:00 PM PHOENIXVILLE AREA PASC FIRE 07 BOYS 2 - 3 STEEL UNITED PA 2007 BOYS BLACK (FORMERLY FCUSA PHILADELPHIA)
Saturday, October 17, 2020
1:00 PM STEEL UNITED PA 2007 BOYS BLACK (FORMERLY FCUSA PHILADELPHIA) 1 - 1 PA CLASSICS ELITE BLUE 07
Sunday, October 18, 2020
10:30 AM DANUBIA COSMOS 0 - 1 PHOENIXVILLE AREA PASC FIRE 07 BOYS
12:00 PM UPPER DUBLIN SC COMETS BLACK '07 7 - 1 STEEL UNITED PA 2007 BOYS BLACK (FORMERLY FCUSA PHILADELPHIA)
2:00 PM PARKLAND AREA RAPTORS 0 - 0 YARDLEY MAKEFIELD SOCCER 2007 BOYS STORM
3:00 PM PA CLASSICS ELITE BLUE 07 1 - 1 LANCASTER ELITE BLUE COSMOS
3:00 PM HAVERFORD SC 07 ELITE 0 - 2 TRIBORO SC BLUE EAGLES 07
Saturday, October 24, 2020
1:00 PM TRIBORO SC BLUE EAGLES 07 2 - 2 LANCASTER ELITE BLUE COSMOS
3:15 PM UPPER DUBLIN SC COMETS BLACK '07 2 - 0 YARDLEY MAKEFIELD SOCCER 2007 BOYS STORM
Sunday, October 25, 2020
11:00 AM PARKLAND AREA RAPTORS 0 - 2 UPPER DUBLIN SC COMETS BLACK '07
1:00 PM PA CLASSICS ELITE BLUE 07 2 - 0 PHOENIXVILLE AREA PASC FIRE 07 BOYS
1:30 PM YARDLEY MAKEFIELD SOCCER 2007 BOYS STORM 0 - 0 STEEL UNITED PA 2007 BOYS BLACK (FORMERLY FCUSA PHILADELPHIA)
Saturday, October 31, 2020
3:00 PM PHOENIXVILLE AREA PASC FIRE 07 BOYS 0 - 2 HAVERFORD SC 07 ELITE
Sunday, November 1, 2020
9:30 AM TRIBORO SC BLUE EAGLES 07 0 - 1 STEEL UNITED PA 2007 BOYS BLACK (FORMERLY FCUSA PHILADELPHIA)
2:00 PM PARKLAND AREA RAPTORS 0 - 2 PA CLASSICS ELITE BLUE 07
2:30 PM LANCASTER ELITE BLUE COSMOS 3 - 0 YARDLEY MAKEFIELD SOCCER 2007 BOYS STORM
3:00 PM UPPER DUBLIN SC COMETS BLACK '07 7 - 0 DANUBIA COSMOS
Saturday, November 7, 2020
2:00 PM PA CLASSICS ELITE BLUE 07 1 - 2 TRIBORO SC BLUE EAGLES 07
Sunday, November 8, 2020
10:00 AM UPPER DUBLIN SC COMETS BLACK '07 3 - 1 PHOENIXVILLE AREA PASC FIRE 07 BOYS
12:00 PM STEEL UNITED PA 2007 BOYS BLACK (FORMERLY FCUSA PHILADELPHIA) 1 - 4 HAVERFORD SC 07 ELITE
1:00 PM LANCASTER ELITE BLUE COSMOS 6 - 1 PARKLAND AREA RAPTORS
3:00 PM YARDLEY MAKEFIELD SOCCER 2007 BOYS STORM 1 - 0 TRIBORO SC BLUE EAGLES 07
3:00 PM PA CLASSICS ELITE BLUE 07 4 - 0 DANUBIA COSMOS
Saturday, November 14, 2020
10:30 AM HAVERFORD SC 07 ELITE 2 - 0 PARKLAND AREA RAPTORS
Sunday, November 15, 2020
12:00 PM HAVERFORD SC 07 ELITE 6 - 2 DANUBIA COSMOS
1:00 PM LANCASTER ELITE BLUE COSMOS 2 - 1 UPPER DUBLIN SC COMETS BLACK '07