2020 - 2021 Sunshine Conference Academy Division

  • Statewide, FL
  • 8/1/2020-5/17/2021
  • B U13-U17,U19

Boys U13 Boys U13 - Premier

Ranking Value: 1348

Flight Champion

U13 (2008) Elite Reserves

ASWES Weston FC
1stWESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES (FL)
2ndCNFCT FC TAMPA RANGERS (FL)
3rdSFFA 2008 BOYS ELITE SUN (FL)
4thCLAY COUNTY SC 08 USA BOYS ACADEMY (FL)
5thMIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE (FL)
6thFLORIDA RUSH SCA B2008 (FL)
7thIDEASPORT SA U13 BLACK (FL)
8thWEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON (FL)
9thJFC 2008 MLS ACADEMY II (FL)
10thCHARGERS SC CLW B2008 PREMIER (FL)

Bracket Result

Standings

Teams MP W D L GF GA PTS
CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER (FL) 23 1 3 19 23 83 6
CLAY COUNTY SC 08 USA BOYS ACADEMY (FL) 19 10 2 7 38 37 32
CNFCT FC TAMPA RANGERS (FL) 20 15 3 2 50 10 48
FLORIDA RUSH SCA B2008 (FL) 19 6 6 7 24 40 24
IDEASPORT SA U13 BLACK (FL) 22 5 7 10 36 46 22
JFC 2008 MLS ACADEMY II (FL) 22 4 3 15 25 51 15
MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE (FL) 22 10 3 9 39 39 33
SFFA 2008 BOYS ELITE SUN (FL) 22 14 3 5 46 27 45
WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON (FL) 22 6 2 14 30 84 20
WESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES (FL) 21 18 2 1 65 15 56

Game Results

Saturday, September 12, 2020
10:30 AM JFC 2008 MLS ACADEMY II 3 - 2 CLAY COUNTY SC 08 USA BOYS ACADEMY
Sunday, September 13, 2020
9:00 AM WESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES 3 - 1 MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE
11:00 AM FLORIDA RUSH SCA B2008 0 - 5 IDEASPORT SA U13 BLACK
Saturday, September 19, 2020
10:00 AM CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER 1 - 2 WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON
12:30 PM JFC 2008 MLS ACADEMY II 4 - 0 FLORIDA RUSH SCA B2008
Friday, September 25, 2020
7:00 PM CNFCT FC TAMPA RANGERS 2 - 0 CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER
Sunday, September 27, 2020
10:00 AM SFFA 2008 BOYS ELITE SUN 0 - 4 WESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES
1:00 PM FLORIDA RUSH SCA B2008 1 - 4 CLAY COUNTY SC 08 USA BOYS ACADEMY
Saturday, October 3, 2020
12:00 PM IDEASPORT SA U13 BLACK 1 - 2 SFFA 2008 BOYS ELITE SUN
1:00 PM WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON 0 - 11 WESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES
1:00 PM FLORIDA RUSH SCA B2008 1 - 0 MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE
2:00 PM CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER 2 - 4 CLAY COUNTY SC 08 USA BOYS ACADEMY
Saturday, October 10, 2020
2:30 PM SFFA 2008 BOYS ELITE SUN 0 - 2 CNFCT FC TAMPA RANGERS
Sunday, October 11, 2020
10:00 AM CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER 1 - 4 IDEASPORT SA U13 BLACK
11:30 AM JFC 2008 MLS ACADEMY II 1 - 4 MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE
1:00 PM CLAY COUNTY SC 08 USA BOYS ACADEMY 0 - 6 WESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES
Saturday, October 17, 2020
12:00 PM MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE 0 - 4 CNFCT FC TAMPA RANGERS
1:00 PM IDEASPORT SA U13 BLACK 2 - 2 WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON
1:00 PM FLORIDA RUSH SCA B2008 0 - 5 WESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES
Sunday, October 25, 2020
12:00 PM WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON 2 - 3 MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE
2:00 PM WESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES 1 - 1 CNFCT FC TAMPA RANGERS
Saturday, October 31, 2020
12:00 PM CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER 0 - 9 WESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES
1:30 PM FLORIDA RUSH SCA B2008 1 - 4 CNFCT FC TAMPA RANGERS
2:00 PM SFFA 2008 BOYS ELITE SUN 2 - 0 CLAY COUNTY SC 08 USA BOYS ACADEMY
Sunday, November 1, 2020
11:00 AM CLAY COUNTY SC 08 USA BOYS ACADEMY 3 - 2 IDEASPORT SA U13 BLACK
Sunday, November 8, 2020
11:00 AM WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON 1 - 4 FLORIDA RUSH SCA B2008
1:00 PM CNFCT FC TAMPA RANGERS 2 - 0 IDEASPORT SA U13 BLACK
Saturday, November 14, 2020
12:00 PM CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER 0 - 4 FLORIDA RUSH SCA B2008
12:00 PM JFC 2008 MLS ACADEMY II 0 - 2 CNFCT FC TAMPA RANGERS
Saturday, November 21, 2020
11:00 AM MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE 1 - 2 WESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES
Sunday, November 22, 2020
12:00 PM CNFCT FC TAMPA RANGERS 1 - 2 CLAY COUNTY SC 08 USA BOYS ACADEMY
1:00 PM SFFA 2008 BOYS ELITE SUN 3 - 0 JFC 2008 MLS ACADEMY II
Saturday, November 28, 2020
12:00 PM CNFCT FC TAMPA RANGERS 3 - 0 WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON
Sunday, December 6, 2020
10:00 AM WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON 2 - 2 CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER
1:30 PM FLORIDA RUSH SCA B2008 2 - 1 JFC 2008 MLS ACADEMY II
2:30 PM IDEASPORT SA U13 BLACK 0 - 2 CLAY COUNTY SC 08 USA BOYS ACADEMY
Saturday, December 12, 2020
9:00 AM WESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES 0 - 0 SFFA 2008 BOYS ELITE SUN
2:00 PM CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER 0 - 2 CNFCT FC TAMPA RANGERS
2:30 PM IDEASPORT SA U13 BLACK 2 - 1 JFC 2008 MLS ACADEMY II
Sunday, December 13, 2020
12:30 PM MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE 2 - 1 SFFA 2008 BOYS ELITE SUN
Sunday, December 20, 2020
1:00 PM WESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES 8 - 0 WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON
1:00 PM SFFA 2008 BOYS ELITE SUN 2 - 1 IDEASPORT SA U13 BLACK
Saturday, January 16, 2021
10:00 AM WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON 0 - 5 CNFCT FC TAMPA RANGERS
Sunday, January 24, 2021
10:00 AM WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON 2 - 4 IDEASPORT SA U13 BLACK
Saturday, January 30, 2021
12:00 PM SFFA 2008 BOYS ELITE SUN 1 - 4 CNFCT FC TAMPA RANGERS
Saturday, February 6, 2021
1:00 PM FLORIDA RUSH SCA B2008 1 - 7 SFFA 2008 BOYS ELITE SUN
1:00 PM JFC 2008 MLS ACADEMY II 4 - 1 CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER
3:00 PM WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON 2 - 1 MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE
Sunday, February 7, 2021
9:30 AM CNFCT FC TAMPA RANGERS 4 - 0 MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE
1:00 PM WESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES 4 - 1 CLAY COUNTY SC 08 USA BOYS ACADEMY
Saturday, February 20, 2021
11:00 AM FLORIDA RUSH SCA B2008 1 - 1 CNFCT FC TAMPA RANGERS
Sunday, February 21, 2021
11:00 AM FLORIDA RUSH SCA B2008 1 - 1 CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER
1:00 PM WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON 3 - 0 CLAY COUNTY SC 08 USA BOYS ACADEMY
4:30 PM MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE 1 - 1 IDEASPORT SA U13 BLACK
Saturday, February 27, 2021
12:00 PM WESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES 4 - 0 CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER
Sunday, February 28, 2021
11:30 AM MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE 2 - 1 CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER
Saturday, March 6, 2021
11:00 AM MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE 3 - 0 CLAY COUNTY SC 08 USA BOYS ACADEMY
11:00 AM WESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES 4 - 2 JFC 2008 MLS ACADEMY II
Sunday, March 7, 2021
11:00 AM WESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES 2 - 7 CLAY COUNTY SC 08 USA BOYS ACADEMY
11:00 AM MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE 4 - 0 JFC 2008 MLS ACADEMY II
1:00 PM SFFA 2008 BOYS ELITE SUN 6 - 1 CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER
Saturday, March 13, 2021
12:30 PM IDEASPORT SA U13 BLACK 2 - 2 MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE
1:00 PM CLAY COUNTY SC 08 USA BOYS ACADEMY 7 - 1 WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON
Sunday, March 14, 2021
12:00 PM CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER 1 - 7 MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE
1:00 PM CLAY COUNTY SC 08 USA BOYS ACADEMY 7 - 1 WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON
Saturday, March 20, 2021
1:00 PM MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE 1 - 0 JFC 2008 MLS ACADEMY II
Sunday, March 21, 2021
11:00 AM FLORIDA RUSH SCA B2008 2 - 1 WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON
11:00 AM JFC 2008 MLS ACADEMY II 2 - 3 SFFA 2008 BOYS ELITE SUN
12:30 PM IDEASPORT SA U13 BLACK 1 - 5 WESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES
Wednesday, March 24, 2021
7:30 PM CLAY COUNTY SC 08 USA BOYS ACADEMY 2 - 0 JFC 2008 MLS ACADEMY II
Saturday, March 27, 2021
9:00 AM CLAY COUNTY SC 08 USA BOYS ACADEMY 1 - 1 JFC 2008 MLS ACADEMY II
9:30 AM MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE 0 - 7 WESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES
11:30 AM CNFCT FC TAMPA RANGERS 4 - 0 WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON
12:00 PM CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER 0 - 3 SFFA 2008 BOYS ELITE SUN
Sunday, March 28, 2021
12:00 PM WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON 1 - 5 SFFA 2008 BOYS ELITE SUN
Saturday, April 3, 2021
10:00 AM WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON 2 - 1 CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER
Saturday, April 10, 2021
11:00 AM FLORIDA RUSH SCA B2008 0 - 0 JFC 2008 MLS ACADEMY II
12:30 PM IDEASPORT SA U13 BLACK 1 - 1 CLAY COUNTY SC 08 USA BOYS ACADEMY
Sunday, April 11, 2021
8:45 AM IDEASPORT SA U13 BLACK 5 - 2 JFC 2008 MLS ACADEMY II
1:00 PM WESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES 1 - 0 SFFA 2008 BOYS ELITE SUN
Saturday, April 17, 2021
1:00 PM WESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES 2 - 1 WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON
1:00 PM SFFA 2008 BOYS ELITE SUN 4 - 2 IDEASPORT SA U13 BLACK
1:00 PM CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER 2 - 5 CLAY COUNTY SC 08 USA BOYS ACADEMY
3:00 PM MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE 0 - 1 FLORIDA RUSH SCA B2008
Sunday, April 18, 2021
9:00 AM SFFA 2008 BOYS ELITE SUN 8 - 1 WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON
9:00 AM JFC 2008 MLS ACADEMY II 9 - 1 CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER
1:00 PM FLORIDA RUSH SCA B2008 1 - 1 IDEASPORT SA U13 BLACK
Wednesday, April 21, 2021
7:00 PM CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER 0 - 2 CNFCT FC TAMPA RANGERS
Saturday, April 24, 2021
10:30 AM JFC 2008 MLS ACADEMY II 0 - 0 IDEASPORT SA U13 BLACK
11:00 AM SFFA 2008 BOYS ELITE SUN 2 - 2 MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE
Sunday, April 25, 2021
10:00 AM SFFA 2008 BOYS ELITE SUN 2 - 1 CNFCT FC TAMPA RANGERS
11:00 AM WESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES 5 - 0 JFC 2008 MLS ACADEMY II
11:00 AM CLAY COUNTY SC 08 USA BOYS ACADEMY 0 - 2 MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE
Saturday, May 1, 2021
10:30 AM CNFCT FC TAMPA RANGERS 2 - 0 JFC 2008 MLS ACADEMY II
Sunday, May 2, 2021
12:30 PM MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE 4 - 1 CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER
1:00 PM WESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES 5 - 0 IDEASPORT SA U13 BLACK
1:00 PM JFC 2008 MLS ACADEMY II 0 - 3 SFFA 2008 BOYS ELITE SUN
Saturday, May 8, 2021
12:00 PM CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER 0 - 2 WESTON FC U13 (2008) ELITE RESERVES
2:15 PM IDEASPORT SA U13 BLACK 0 - 3 CNFCT FC TAMPA RANGERS
4:30 PM MIAMI RUSH KENDALL SC 2008 BLUE 2 - 3 WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON
Sunday, May 9, 2021
12:00 PM FLORIDA RUSH SCA B2008 1 - 2 SFFA 2008 BOYS ELITE SUN
1:00 PM CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER 4 - 0 JFC 2008 MLS ACADEMY II
5:00 PM CNFCT FC TAMPA RANGERS 2 - 2 IDEASPORT SA U13 BLACK
Saturday, May 15, 2021
10:00 AM WEST FLORIDA FLAMES U13B ELITE BRANDON 3 - 2 IDEASPORT SA U13 BLACK
11:00 AM SFFA 2008 BOYS ELITE SUN 0 - 0 FLORIDA RUSH SCA B2008
Sunday, May 16, 2021
10:00 AM CHARGERS SC CLW B2008 PREMIER 3 - 3 FLORIDA RUSH SCA B2008