Home
(current)
Rankings
Team Rankings
Event Rankings
Events
Videos
GotFun
Support
GotSport System Support
GotSoccer Classic Support
Contact Sales
Careers
Login
GotSport Login
GotSoccer Classic
Shakopee Cup 2023
Shakopee, MN
5/19/2023-5/21/2023
B U9-U19; G U9-U15,U17,U19
www.shakopeesoccer.com
« Event Rankings
Event Home »
« View All Groups
Girls U10 Girls U10
Ranking Value: 187
Flight Champion
2013 Girls - Academy 2
Lakeville Soccer Club
USA: Minnesota
Girls U11 (2013)
1622816
Champion
LAKEVILLE 2013 GIRLS - ACADEMY 2 (MN)
Finalist
SHAKOPEE SA 2013 GIRLS WHITE (MN)
Semi-Finalist
TRI-CITY UNITED TCU 2013 U10G BLUE (ND)
Qtr-Finalist
TRI-CITY UNITED TCU 2013 U10G GRAY (AL)
-
PRIOR LAKE SC 2013 GIRLS MATTHEWS (MN)
-
LAKEVILLE 2013 GIRLS - GOLD (MN)
-
TONKA UNITED SA 13 GIRLS ACADEMY 2 (MN)
-
TRI-CITY UNITED TCU 2013 U10G BLACK (ND)
-
U10-REEVE (MN)
-
BYRON YOUTH U10G BRONZE - BYRON YOUTH SOCCER (MN)
-
TRI-CITY UNITED TCU 2013 U10G WHITE (ND)
-
BYRON YOUTH U10G SILVER - BYRON YOUTH SOCCER (MN)
-
FUSION GIRLS 14 ACADEMY 1 (MN)
-
MANKATO G10U WHITE (MN)
-
CC UNITED 2013 GIRLS RED (MN)
-
MAHTOMEDI 2013 GIRLS FEIDERWOHL (MN)
-
KICKERS FC U10 13 GIRLS GREEN (MN)
-
BV UNITED 13 GIRLS VOLT ERICKSEN (MN)
-
TONKA UNITED SA 13 GIRLS SELECT 2 GREY (MN)
-
CC UNITED 2013 GIRLS BLUE 1 (MN)
-
ORONO WESTONKA 2013 GIRLS SELECT (MN)
-
SHAKOPEE SA 2013 GIRLS BLUE (MN)
-
SHAKOPEE SA 2013 GIRLS RED (MN)
-
MAHTOMEDI 2013 GIRLS MOEN (MN)
-
WACONIA SC 13 GIRLS PURPLE CORDES-ENGKJER (MN)
-
CC UNITED 2013 GIRLS BLUE 2 (MN)
-
CROW RIVER GIRLS U10 (MN)
-
XOLOS ACADEMY FC MN USA XOLOS ACADEMY FC MN 2013G (MN)
-
NORTH OAKS NOSC BLAST SOUTH 13 GIRLS (MN)
-
BEMIDJI YOUTH EXTREME ACADEMY U10G (MN)
-
TONKA UNITED SA 13 GIRLS SELECT 2 (MN)
-
SARTELL U10 GIRLS - TAUTGES (MN)
Bracket Result
Bracket A
Standings
Teams
MP
W
D
L
GF
GA
PTS
CROW RIVER GIRLS U10 (MN)
3
0
1
2
2
15
1
MANKATO G10U WHITE (MN)
3
1
1
1
9
8
4
SARTELL U10 GIRLS - TAUTGES (MN)
3
0
0
3
0
22
0
U10-REEVE (MN)
3
2
1
0
4
1
7
BEMIDJI YOUTH EXTREME ACADEMY U10G (MN)
3
0
0
3
3
16
0
BV UNITED 13 GIRLS VOLT ERICKSEN (MN)
3
1
0
2
7
6
3
BYRON YOUTH U10G BRONZE - BYRON YOUTH SOCCER (MN)
3
2
1
0
6
3
7
BYRON YOUTH U10G SILVER - BYRON YOUTH SOCCER (MN)
3
2
0
1
4
4
6
CC UNITED 2013 GIRLS BLUE 1 (MN)
3
1
0
2
6
7
3
CC UNITED 2013 GIRLS BLUE 2 (MN)
3
0
1
2
4
11
1
CC UNITED 2013 GIRLS RED (MN)
3
1
1
1
2
4
4
FUSION GIRLS 14 ACADEMY 1 (MN)
2
1
1
0
2
0
4
KICKERS FC U10 13 GIRLS GREEN (MN)
3
1
0
2
2
3
3
LAKEVILLE 2013 GIRLS - ACADEMY 2 (MN)
3
3
0
0
22
1
9
LAKEVILLE 2013 GIRLS - GOLD (MN)
3
2
1
0
8
3
7
MAHTOMEDI 2013 GIRLS FEIDERWOHL (MN)
3
1
0
2
5
3
3
MAHTOMEDI 2013 GIRLS MOEN (MN)
3
0
2
1
1
2
2
NORTH OAKS NOSC BLAST SOUTH 13 GIRLS (MN)
3
0
0
3
2
8
0
ORONO WESTONKA 2013 GIRLS SELECT (MN)
3
1
0
2
4
7
3
PRIOR LAKE SC 2013 GIRLS MATTHEWS (MN)
3
2
1
0
17
2
7
SHAKOPEE SA 2013 GIRLS BLUE (MN)
3
1
0
2
3
9
3
SHAKOPEE SA 2013 GIRLS RED (MN)
2
0
2
0
1
1
2
SHAKOPEE SA 2013 GIRLS WHITE (MN)
3
3
0
0
21
5
9
TONKA UNITED SA 13 GIRLS ACADEMY 2 (MN)
3
2
1
0
10
5
7
TONKA UNITED SA 13 GIRLS SELECT 2 (MN)
3
0
0
3
2
12
0
TONKA UNITED SA 13 GIRLS SELECT 2 GREY (MN)
3
1
0
2
7
10
3
TRI-CITY UNITED TCU 2013 U10G BLACK (ND)
3
2
1
0
5
1
7
TRI-CITY UNITED TCU 2013 U10G BLUE (ND)
3
3
0
0
10
0
9
TRI-CITY UNITED TCU 2013 U10G GRAY (AL)
3
3
0
0
7
2
9
TRI-CITY UNITED TCU 2013 U10G WHITE (ND)
3
2
0
1
12
2
6
WACONIA SC 13 GIRLS PURPLE CORDES-ENGKJER (MN)
3
0
2
1
3
4
2
XOLOS ACADEMY FC MN USA XOLOS ACADEMY FC MN 2013G (MN)
3
0
1
2
5
19
1
Game Results
Friday, May 19, 2023
5:00 PM
PRIOR LAKE SC 2013 GIRLS MATTHEWS
2 - 2
LAKEVILLE 2013 GIRLS - GOLD
5:00 PM
CC UNITED 2013 GIRLS BLUE 2
1 - 6
SHAKOPEE SA 2013 GIRLS WHITE
5:00 PM
CC UNITED 2013 GIRLS RED
1 - 1
SHAKOPEE SA 2013 GIRLS RED
6:15 PM
CC UNITED 2013 GIRLS BLUE 1
1 - 4
LAKEVILLE 2013 GIRLS - ACADEMY 2
6:15 PM
TONKA UNITED SA 13 GIRLS SELECT 2 GREY
6 - 2
SHAKOPEE SA 2013 GIRLS BLUE
7:30 PM
TONKA UNITED SA 13 GIRLS SELECT 2
0 - 1
U10-REEVE
Saturday, May 20, 2023
8:00 AM
CROW RIVER GIRLS U10
1 - 6
BV UNITED 13 GIRLS VOLT ERICKSEN
8:00 AM
BEMIDJI YOUTH EXTREME ACADEMY U10G
2 - 3
BYRON YOUTH U10G BRONZE - BYRON YOUTH SOCCER
9:15 AM
MAHTOMEDI 2013 GIRLS FEIDERWOHL
5 - 0
SARTELL U10 GIRLS - TAUTGES
9:15 AM
ORONO WESTONKA 2013 GIRLS SELECT
0 - 3
TRI-CITY UNITED TCU 2013 U10G BLUE
9:15 AM
KICKERS FC U10 13 GIRLS GREEN
0 - 1
TRI-CITY UNITED TCU 2013 U10G GRAY
9:15 AM
XOLOS ACADEMY FC MN USA XOLOS ACADEMY FC MN 2013G
0 - 7
TRI-CITY UNITED TCU 2013 U10G WHITE
9:15 AM
BYRON YOUTH U10G SILVER - BYRON YOUTH SOCCER
3 - 2
MANKATO G10U WHITE
9:15 AM
TONKA UNITED SA 13 GIRLS ACADEMY 2
5 - 2
NORTH OAKS NOSC BLAST SOUTH 13 GIRLS
9:15 AM
MAHTOMEDI 2013 GIRLS MOEN
0 - 0
WACONIA SC 13 GIRLS PURPLE CORDES-ENGKJER
9:15 AM
FUSION GIRLS 14 ACADEMY 1
0 - 0
TRI-CITY UNITED TCU 2013 U10G BLACK
2:15 PM
SHAKOPEE SA 2013 GIRLS BLUE
1 - 0
MAHTOMEDI 2013 GIRLS FEIDERWOHL
2:15 PM
MANKATO G10U WHITE
4 - 2
CC UNITED 2013 GIRLS BLUE 2
3:30 PM
BYRON YOUTH U10G BRONZE - BYRON YOUTH SOCCER
1 - 1
CROW RIVER GIRLS U10
3:30 PM
LAKEVILLE 2013 GIRLS - ACADEMY 2
10 - 0
BEMIDJI YOUTH EXTREME ACADEMY U10G
3:30 PM
LAKEVILLE 2013 GIRLS - GOLD
3 - 0
CC UNITED 2013 GIRLS BLUE 1
3:30 PM
SARTELL U10 GIRLS - TAUTGES
0 - 12
PRIOR LAKE SC 2013 GIRLS MATTHEWS
3:30 PM
TRI-CITY UNITED TCU 2013 U10G BLUE
5 - 0
TONKA UNITED SA 13 GIRLS SELECT 2 GREY
3:30 PM
TRI-CITY UNITED TCU 2013 U10G GRAY
3 - 1
ORONO WESTONKA 2013 GIRLS SELECT
3:30 PM
U10-REEVE
2 - 0
BYRON YOUTH U10G SILVER - BYRON YOUTH SOCCER
3:30 PM
TRI-CITY UNITED TCU 2013 U10G WHITE
5 - 0
TONKA UNITED SA 13 GIRLS SELECT 2
4:45 PM
BV UNITED 13 GIRLS VOLT ERICKSEN
0 - 2
KICKERS FC U10 13 GIRLS GREEN
4:45 PM
SHAKOPEE SA 2013 GIRLS WHITE
9 - 2
XOLOS ACADEMY FC MN USA XOLOS ACADEMY FC MN 2013G
4:45 PM
NORTH OAKS NOSC BLAST SOUTH 13 GIRLS
0 - 2
FUSION GIRLS 14 ACADEMY 1
4:45 PM
WACONIA SC 13 GIRLS PURPLE CORDES-ENGKJER
3 - 3
TONKA UNITED SA 13 GIRLS ACADEMY 2
4:45 PM
SHAKOPEE SA 2013 GIRLS RED
0 - 0
MAHTOMEDI 2013 GIRLS MOEN
4:45 PM
TRI-CITY UNITED TCU 2013 U10G BLACK
3 - 0
CC UNITED 2013 GIRLS RED
Sunday, May 21, 2023
1:00 PM
CROW RIVER GIRLS U10
0 - 8
LAKEVILLE 2013 GIRLS - ACADEMY 2
1:00 PM
BEMIDJI YOUTH EXTREME ACADEMY U10G
1 - 3
LAKEVILLE 2013 GIRLS - GOLD
1:00 PM
MAHTOMEDI 2013 GIRLS FEIDERWOHL
0 - 2
TRI-CITY UNITED TCU 2013 U10G BLUE
1:00 PM
TONKA UNITED SA 13 GIRLS SELECT 2 GREY
1 - 3
TRI-CITY UNITED TCU 2013 U10G GRAY
2:15 PM
CC UNITED 2013 GIRLS BLUE 1
5 - 0
SARTELL U10 GIRLS - TAUTGES
2:15 PM
KICKERS FC U10 13 GIRLS GREEN
0 - 2
BYRON YOUTH U10G BRONZE - BYRON YOUTH SOCCER
2:15 PM
BYRON YOUTH U10G SILVER - BYRON YOUTH SOCCER
1 - 0
WACONIA SC 13 GIRLS PURPLE CORDES-ENGKJER
2:15 PM
TONKA UNITED SA 13 GIRLS ACADEMY 2
2 - 0
TRI-CITY UNITED TCU 2013 U10G WHITE
2:15 PM
MAHTOMEDI 2013 GIRLS MOEN
1 - 2
TRI-CITY UNITED TCU 2013 U10G BLACK
2:15 PM
CC UNITED 2013 GIRLS RED
1 - 0
NORTH OAKS NOSC BLAST SOUTH 13 GIRLS
3:30 PM
PRIOR LAKE SC 2013 GIRLS MATTHEWS
3 - 0
SHAKOPEE SA 2013 GIRLS BLUE
3:30 PM
ORONO WESTONKA 2013 GIRLS SELECT
3 - 1
BV UNITED 13 GIRLS VOLT ERICKSEN
3:30 PM
TONKA UNITED SA 13 GIRLS SELECT 2
2 - 6
SHAKOPEE SA 2013 GIRLS WHITE
3:30 PM
XOLOS ACADEMY FC MN USA XOLOS ACADEMY FC MN 2013G
3 - 3
MANKATO G10U WHITE
4:45 PM
CC UNITED 2013 GIRLS BLUE 2
1 - 1
U10-REEVE
Tournament Level
Boys Category
Copper Tournament
Girls Category
Copper Tournament
Statistics
Game Records
545
Boys Flights
19
Girls Flights
21
Total Teams
346
In State Teams
313 (90%)
In Region Teams
337 (97%)
Foreign Teams
0 ()
Past Events
Shakopee Fall Cup 2023
Sep 16, 2023
Shakopee Cup 2023
May 19, 2023
2022 SCHEELS SHAKOPEE CUP
May 13, 2022
Shakopee Cup
May 19, 2017
Shakopee Cup
May 20, 2016
Shakopee Cup
May 15, 2015